ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Бикот го чека финансиско подобрување, Девицата чека деловни промени

Поврзано

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

На Овенот му е потребен повеќе сон, Бикот го чека финансиско подобрување, Девицата чека деловни промени, Рибите имаат проблеми со синусите.

ОВЕН

Дајте си себеси време да одлучите дали треба да продолжите со работа или не. Не е момент за нагли пресврти. Постојат помали проблеми помеѓу вас и саканата личност, но би можеле да ги решите ако им се посветите. Потребен ви е сон.

БИК

Може да очекувате успех на деловно поле наскоро. Осцилациите помеѓу вас и партнерот не се смируваат. Не ви одговара атмосферата топло-ладно. Менувајте ги лошите навики.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува опуштена атмосфера во комуникацијата со колегите. Можеби немате премногу работа. Заинтересирани сте за незадолжителна врска и не сте подготвени за нешто посериозно. Можни се проблеми со нозете.

РАК

Решивте да ја промените работата, подготвени сте да ги преземете сите неопходни чекори за да дојде до промената. Можеби се сомневате во партнерот и од време навреме немате доволно доверба во него. Можни се проблеми со коските.

ЛАВ

Вашите резултати на деловно поле може да бидат добри ако го вложите неопходниот труд. Би сакале да најдете личност за сериозна врска. Пред вас е поволен период за нови познанства. Исцрпени сте.

ДЕВИЦА

Ве следат промени на деловно поле. Може да очекувате дека на почетокот тоа ќе биде малку стресно за вас. Ве очекува возбудлив ден во кој ќе имате убави случувања на љубовно поле. Можни се проблеми со несоница.

ВАГА

Можеби постојат некои деловни проблеми кои ве оптеретуваат и на кои треба да поработите. Саканата личност е подготвена да биде со вас во сите моменти – и кога ви е тешко и кога сте среќни. Проблеми со грбот.

ШКОРПИЈА

Ве очекува соработка со странство или патување кое ќе биде значајно на вашето деловно поле. Не се откажувајте од желбата да најдете личност која ви одговара комплетно. Сега не сте подготвени за минлива авантура. Проверете ја крвната слика.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате дека ќе имате некои помали проблеми на финансиско поле и дека ќе ви треба време да ги решите. Партнерот покажува љубомора, што е знак на слабост. Не ви се допаѓа неговиот став. Стресот влијае врз вашето здравје.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате важни информации за промените на деловно поле кое ве очекуваат. Дојде време да и дадете до знаење на саканата личност какви се вашите намери. Водете сметка за бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате можност да дојдете до нова работа ако дадете сѐ од себе. Веќе подолг период ве прати осаменост и чувствувате потреба да ви се случи некоја нова љубов. Здравјето е во ред.

РИБИ

Ќе имате успех на деловното патување, ќе постигнете подобри успеси отколку што очекувате. Дистанцата која ја создадовте со саканата личност во моментов ви одговара за да се посветите на себе. Проблеми со синусите.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести