ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Близнаците ги очекуваат драстични промени во љубовта!

  • March 12, 2019

Овен

Моментално ви се случуваат важни промени во вашето окружување на работа. Потребно е да бидете во тек.

Можни се мали несогласувања на полето на љубовта.

Зголемете го внесот на витамини.

Бик

Можете да очекувате ден без поголеми тензии и проблеми.

Ако сте слободни, доаѓа познанство со личност која многу ве привлекува.

Болки во долниот дел од грбот.

Близнаци

Промените на кои работите би можеле да се реализираат на добар начин. Потрудете се да дадете се од себе.

Можни се драстични промени кога станува збор за љубовта. Ако постои врска во која не сте задоволни, можно е да ја прекинете.

Проблеми со варењето.

Рак

Ве очекува кратко патување кое би можело да ви донесе важни контакти и промени.

Можно е заљубеноста да ве заслепува и така не можете да ја видите пошироката слика.

Здравјето е добро.

Лав

Ве очекува генерално стабилна ситуација на полето на работата. Не се грижете воопшто.

Емоционално сте незадоволни. Личноста која ви се допаѓа, не ви обрнува внимание.

Избегнувајте храна од непознато потекло.

Девица

Денешниот ден не е претерано поволен за почеток на било каква работа или потпишување на нов договор.

Потребно ви е трпение за да ги решите сите проблеми во љубовта.

Можна е вртоглавица.

Вага

Пред вас е важна одлука на полето на работата. Морате да покажете дека сте подготвени за промени.

Ако сте во брак, не е поволен денот за љубов. Партнерот ви замерува за многу нешта.

Би ви годела масажа или друг вид на релаксација.

Шкорпија

Можно е да не ви годи атмосферата на работа. Сакате промени.

Разочарани сте поради ситуацијата во која се наоѓате на полето на љубовта. Ја обвинувате својата погрешна проценка.

Психосоматски проблеми.

Стрелец

Поволен ден за административни работи и нови одлуки.

Пробувате да сфатите што ви е потребно на полето на љубовта.

Кичмата ви е слаба точка.

Јарец

По долго време ќе ги решите сите недоумици на полето на работата. Ве очекува помош од колегите.

Подготвени сте да и пријдете на симпатијата и да и покажете дека сакате нешто повеќе од пријателство.

Внимавајте на крвниот притисок.

Водолија

Потрудете се да на влегувате во големи трошоци бидејќи таквото однесување би можело да ви донесе финансиски проблеми.

Саканата личност сака да ви покаже дека се потребни промени во врската.

Избегнувајте претерано напрегање.

Риби

Немате доволно доверба во своите соработници. Можно е да размислувате за промени.

Иако постојат силни емоции меѓу вас и саканата личност, сепак карактерните разлики прават огромен проблем.

Можни се проблеми со алергиите.

Претходно «
Следно »