October 23, 2020, 7:28 am

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Девицата ќе се изгуби во спомените, а Бикот ќе ужива со своето друштво

Поврзано

Бикoвитe yживaaт вo paбoтaтa, Oвнитe пoлни caмoдoвepбa

ОВЕН Работа: Полни сте со самодоверба, вредни и амбициозни. Конечно, ги решавате проблемите кои порано сте ги избегнувале и сметале...

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...
- Advertisement -

Девицата ќе се изгуби во спомените, а Бикот ќе ужива со своето друштво.

ОВЕН
Сѐ минува мирно и без проблеми кога е во прашање вашата работа. Добар ви е денот и не ве очекуваат никакви стресови. Многу сте заљубени и убаво ви е кога сте покрај саканата личност. Можни се помали проблеми со синусите.

БИК
Новите случувања на полето работа би можело да ви го подигнат моралот и енергијата. Подготвени сте на промени. Односот со саканата личност може да се поправи, ако се потрудите. Водете сметка за стомакот.

БЛИЗНАЦИ
Се обидувате да најдете ефикасно и практично решение. Особено, сте иритирани од конфронтацијата со соработниците кои очекуваат да прифатите различни деловни отстапки.
Изгледате вознемирени, но партнерот знае како да ве инспирира во позитивно размислување и расположение. Опуштете се во блиско друштво или со лице кое ви е искрено наклонето.

РАК
Не ја потиснувајте вашата интуиција. Вие сте во голема мера свесни за тоа како да го предвидите текот на настанот и можниот испад на деловната сцена. Постојат ситуации каде што е тешко да се објасни вистинската причина или ефект. Треба да го постигнете својот внатрешен мир и задоволство, за да можете да направите нешто добро за вашата околина.

ЛАВ
Ќе немате време за довршување на активност која бара внимание и концентрација. Веројатно ќе треба да се променат првичните планови во врска со некаква порака. Најважно за вас е да останете смирени, што и да се случи.

ДЕВИЦА
Не се заборавајте во спомени. Склони сте да идеализирате луѓе или случки, па пожелно е да ги избегнувате активните контакти. Не ги споделувајте денешните верувања, бидејќи тие наскоро ќе се променат.

ВАГА
Напнатоста која ја чувствувате може да влијае негативно на случувањата во вашето работно опкружување. Многу работи нема да одат како што сте планирале. Може да се надевате на нов состанок со личноста која ви се допаѓа, затоа што првиот пропадна. Можни се помали нервози.

СКОРПИЈА
Вашиот успех во бизнисот доаѓа од добро осмислени планови и прецизни потези. Ништо не е случајно, па бидете упорни во вашите намери пред вашите деловни партнери. Дајте си ново уживање и задоволство. Ќе ви годи нова емотивна средба или романтична забава во избраното друштво. Ништо не мора да биде гламурозно, туку со мерка и вкус. Проблеми со грлото.

СТРЕЛЕЦ
Ќе имате доста работа и обврски, а вие ќе уживате во се што ќе работите. Некои од вас ќе бидат преокупирани со средувањето на љубовните проблеми. Личноста со која сте во врска ќе направи се за да ве израдува.

ЈАРЕЦ
Најдобро би било да се посветите исклучиво на неопходните дневни обврски и да се одморите. Посветете му повеќе внимание на вашиот партнер, направете нешто барем тој да не ја почувствува вашата безволност. Не започнувајте ништо ново во било кој аспект од вашето живеење.

ВОДОЛИЈА
Многу ќе се грижите за сигурноста на вашето работно место и задржувањето на постоечките позиции. Ви треба помошта од другите за да можете да ги реализирате вашите планови. На слободните претставници им се нудат краткотрајни авантури. Некој предлог од пријател може да ве разочара.

РИБИ
Пред вас е шанса да дојдете до препорака за вработување кое би можело да одговора на вашите квалификации. Немојте да очекувате сериозна врска во наредниот период затоа што не сте подготвени за тоа. Во првата прилика посетете лекар.

Latest News

Бикoвитe yживaaт вo paбoтaтa, Oвнитe пoлни caмoдoвepбa

ОВЕН Работа: Полни сте со самодоверба, вредни и амбициозни. Конечно, ги решавате проблемите кои порано сте ги избегнувале и сметале...

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците на припадниците на заедниците, орган...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

More Articles Like This