ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Девиците се плашат од љубовта, Вагите размислуваат за иднината.

  • March 8, 2019

Овен

Ве очекува поволен ден за да се позанимавате со важни одлуки и да најдете нови решенија.

Можно е да сте подготвени за некои помали ризици, бидејќи така ќе дојдете до посакуваните промени.

На вашата кожа и е потребна нега.

Бик

Одлично се поставувате во професионалната комуникација и во преговорите делувате многу убедливо.

Не ве очекуваат љубовни промени.

Минлива главоболка.

Близнаци

Ве очекуваат позитивни ситуации на полето на работата, денес е поволен ден.

Полека се зближувате со личноста која подолго време ви се допаѓа. Ви делува нереално, но вистина е.

Проблеми со стомакот.

Рак

Време е да се поставите зрело и да преземете одговорност на себе.

Импулсивно реагирате и лесно влегувате во конфликти со саканата личност. Пред вас е неповолен ден кога станува збор за љубовта.

Проблеми со грлото.

Лав

Можно е во текот на денешниот ден да добиете нови информации кои се важни за полето на работата.

Ве очекува интересен ден кога станува збор за љубовта. Наскоро доаѓа нова љубов.

Намалете го внесот на шеќери.

Девица

Не е поволен ден за потпишување договори или нови одлуки.

Ви годи флертот, но не сакате да се заљубите. Имате лошо искуство од минатото и уште мислите на тоа.

Градниот кош ви е чувствителен.

Вага

Ве очекува поволен ден за работа. Можно е да успеете да ги направите промените кои ги сакате.

Ако постои личност која ви значи, денешниот ден е одличен за разговор за иднината.

Пад на имунитетот.

Шкорпија

Во текот на денешниот ден ќе ве следи среќа кога станува збор за работата. Можете да остварите се што ќе посакате.

На полето на љубовта се позитивни промени пред вас. Можете да очекувате дека нова личност ќе ви се посвети.

Полни сте со енергија.

Стрелец

Ве очекува позитивен ден кога станува збор за работата.

Ако сте во врска, можете да очекувате стабилен љубовен ден.

Внимавајте на воспаленија.

Јарец

Потребно е да бидете доволно отворени кон работни понуди за да добиете нови клиенти.

Пред вас се интересни моменти со личноста која ви се допаѓа. Можен е почеток на тајна врска.

Минлива главоболка.

Водолија

Имате направено одлична стратегија која ќе ви донесе позитивни плодови.

Ви годи вниманието од саканата личност. Заедничко излегување може да ви го поправи расположението.

Здравјето е добро.

Риби

Пробувате да анализирате каде згрешивте, но добро би било да се свртите кон иднината.

Покажете малку флексибилност во љубовта.

Ве мачи внатрешен немир.

Претходно «
Следно »