ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Дознајте што ви носи денешниот ден

Поврзано

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

ОВЕН

Ако останете доволно сконцетрирани на работните задачи кои ги имате, ќе успеете да остварите добра ситуација на работа. Очекувајте дека ќе бидете среќни во новата врска. Избегнувајте ги пороците.

БИК

Ако не бидете подготвени да се посветите на работата, ќе имате последици. Можно е сите околности да не ви одат од рака. Можно е несвесно партнерот да сте го повредиле или да сте направиле некоја грешка. Одморајте и опуштете се.

БЛИЗНАЦИ

Немојте премногу да се оптоварувате со туѓите проблеми и работи. Важно е да се фокусирате на сопствените приоритети. Потрудете се со саканата личност да бидете искрени и да градите однос полн со доверба. Добро здравје.

РАК

Пред вас е добра фаза за работа. Ќе имате можност да остварите подобрување на ова поле. Можен е почеток на нова врска во која ќе бидете задоволни и исполнети. Поволен период за опоравување.

ЛАВ

Пред вас е период во кој имате мали компликации околу работата. Важно е да се држите на позитивен начин на размислувања. Ако превземете иницијатива околу симпатијата, ќе ја освоите. Можни се проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Пред вас е позитивен ден. Работата ви оди од рака без големи проблеми и компликации. Неопходно е да го промените пристапот во комуникацијата со саканата личност ако сакате вашиот однос да се подобри. Занимавајте се со спорт.

ВАГА

Може да очекувате дека во следниот период ќе ги остварите своите цели и ќе бидете задоволни од работната ситуација. Потрудете се со саканата личност да дојдете до компромис. Чувајте се во сообраќај.

ШКОРПИЈА

Константно сте напнати и својата тензија ја пренесувате на соработниците. Пред вас е период кој може да ви донесе проблеми. Подготвени сте на саканата личност да и ги покажете своите намери. Правите заеднички планови. Најдете време за спиење.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате дека ќе имате мали несогласувања со надредените. Сепак, вам ви е секогаш важно да кажете што мислите. Сонувате за личност која сте ја запознале и која ви се допаднала некако случајно. Главоболка.

ЈАРЕЦ

Препорака е денеска да поведете сметка околу организација на своите финансии. Немојте многу да се расфрлате. Се двоумите и имате некои кочници на љубовното поле. Интуцијата ве предупредува. Чувствителен нервен систем.

ВОДОЛИЈА

Доаѓате до можност да остварите дополнителна заработувачка. Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на полето работа. Пред вас е поволен ден за нови познанства и вљубување. Вкочанетост ви следи.

РИБИ

Ќе имате успех во остварувањето на работните задачи. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни. Немојте да очекувате премнгоу од партнерот. Можно е тој едноставно да не може да ви пружи се. Мали проблеми со циркулација.

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести