December 4, 2020, 3:02 am

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе биде подготвен да помогне на сите

Поврзано

Близнаците ги зaгpижyвa лoшaтa финaнcиcкa cитyaциja, Paкoвитe ги oчeкyвa гoлeм paбoтeн ycпeх

ОВЕН Работа: Надредената личност е задоволна од вашето залагање. Ви доделува важна улога во новиот работен проект врзан за странци. Љубов:...

Финансиски пpилив за Овните, Paкoвитe зaдoвoлни oд paзвoјoт нa paбoтнaтa cитyaциja

ОВЕН Работа: Парите кои сте ги барале од банка, конечно, легнуваат на сметка. Прецизно планирате како да ги потрошите. Љубов: Уживате...

Биковите нepвoзни нa paбoтa, нa Раковите paбoтaтa им ce paзвивa oнaкa кaкo штo caкaaт

ОВЕН Работа: Се потпирате на интуицијата во текот на носењето на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука. Љубов:...
- Advertisement -

Овен

Ќе ви биде тешко да направите избор дури и во елементарни работи. Најдобрата тактика e да се справите со познати работи кои не вклучуваат висок степен на одговорност.

Бик

Непредвидените околности ќе ве принудат делумно да ги промените вашите планови. Најверојатно тоа ќе биде за обврските што сте ги направиле за вечерта. Не раскажувајте за проблемите. Некои од луѓето што сакате да ги споделите со нив проблемите не ги интересира што се случува со вас, а на остатокот ќе им биде драго што имате грижи.

Близнаци

Денес добро размислувате и подготвени сте да им помогнете на сите со сè. Не претерувајте со филантропија. Одговорете само ако ве прашаат за помош. Оние на кои им е потребна помош ќе бидат благодарни.

Рак

Користете го зборот „не“ кога е потребно за да не мора да бидете одговорни за грешките на некој друг.

Лав

Вашите заложби ќе бидат многу, вашиот ентузијазам и желба да се справите – исто така. Добро е што одговорно се справувате со тековните обврски, но нема да биде добро ако започнете да претерувате. Луѓето околу вас ќе ве погледнат, а вие најверојатно ќе згрешите со брзање. Совладајте ја возбудата и постапете со стабилно темпо.

Девица

Вие нема да се чувствувате добро на места каде има многу луѓе. Закажете го распоредот така што, покрај вообичаените должности, да направите барем некои работи што ги сакате. Одете во теретана или одете на шопинг.

Вага

Вашето расположение ќе биде директно поврзано со она што се случува околу вас. Вашата сила е доволна за да се справите со многу сложени случаи. Мобилизирајте се и решете се‘ што ви е досега тешко. Во вечерните часови ќе се чувствувате задоволни од себе.

Шкорпија

Со кои изненадувања ќе мора да се справите денес: одложувања поради сообраќајот, заборавени тетратки, ненадејно испрашување… Ништо фатално, всушност, но досадно и вознемирувачко. Концентрирајте се на тековните одговорности. Колку помалку ќе се расејувате, толку е полесно да се справите со нив и да ги минимизирате причините за лошото расположение.

Стрелец

Денес вашата фантазија е посилна од вообичаеното. Ќе сакате да доживеете нешто различно, нестандардно. Обидете се да создадете малку забава. Избегнувајте екстремни активности и запомнете дека виртуелната реалност е фиктивна.

Јарец

Избегнувајте активности за кои треба да се потпрете на некој друг. Намерно или не, тие ќе ве заведат. Фокусирајте се на решавање на лични проблеми. Вие ќе бидете во можност да пристапите до информациите што ви се намерно приведени од вас.

Водолија

Одржувајте духовно присуство затоа што некој ќе направи огромни напори да ве налути. Не е исклучено да ве критикуваат, да ве обвинат за непостоечки гревови и слично, да ве посочуваат за одговорности што воопшто не се ваши. Брани се, но не го повишувај тонот. Бесмислено е да се прават непријатели.

Риби

Колку се посложени вашите активности денес, толку подобро ќе можете да се справите. Вие ќе бидете во можност да го искористите целиот свој потенцијал. На овој начин, другите во никој случај нема да се мешаат во вашите одлуки и ќе бидат подготвени да се придржуваат кон вашето мислење. Вие сте енергични, насочени кон целта и вашиот напредок ќе биде забележителен.

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This