December 4, 2020, 2:57 am

Дневен хороскоп за вторник, 11.02.2020

Поврзано

Близнаците ги зaгpижyвa лoшaтa финaнcиcкa cитyaциja, Paкoвитe ги oчeкyвa гoлeм paбoтeн ycпeх

ОВЕН Работа: Надредената личност е задоволна од вашето залагање. Ви доделува важна улога во новиот работен проект врзан за странци. Љубов:...

Финансиски пpилив за Овните, Paкoвитe зaдoвoлни oд paзвoјoт нa paбoтнaтa cитyaциja

ОВЕН Работа: Парите кои сте ги барале од банка, конечно, легнуваат на сметка. Прецизно планирате како да ги потрошите. Љубов: Уживате...

Биковите нepвoзни нa paбoтa, нa Раковите paбoтaтa им ce paзвивa oнaкa кaкo штo caкaaт

ОВЕН Работа: Се потпирате на интуицијата во текот на носењето на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука. Љубов:...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Ве очекува генерално добар ден за работа. Ќе успеете да ги остварите своите планови без големи стресови.

– текстот продолжува по рекламата –

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое подоцна би можело да ве води во врска.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

БИК

Работа: Ако очекувате некои поголеми промени кога е во прашање вашата работа, денешниот ден ви е поволен за тоа.

Љубов: Љубовта меѓу вас и саканата личност станува се поцврста. Верувате во силната поврзаност која ве спојува.

Здравје: Мали проблеми со грбот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако се надевате на помош околу работните обврски кои на некој начин ви останале во минатото, можно е да бидете разочарани.

Љубов: Саканата личност покажува пасивен став во вашиот однос, и тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

РАК

Работа: Бидете подготвени максимално да се посветите на работата денеска. Ве очекува напорен ден.

Љубов: Вашите големи очекувања ве доведуваат до разочарување. Пред вас е неповолен период.

Здравје: Кожата ви е чувствителна.

ЛАВ

Работа: Денеска ќе ве следи среќа кога е во прашање работата и успешно ќе решите некои проблеми од порано.

Љубов: Чувството на слобода ви се допаѓа, и не сте подготвени за почеток на нова врска. Сакате максимално да се посветите себе си.

Здравје: Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ви се укажуваат шанси за некоја дополнителна заработка. Подготвени сте да се посветите на својата работа.

Љубов: Саканата личност е подготвена да ви ја пружи својата максимална поддршка на сите полиња.

Здравје: Мали пробеми со крвотокот.

ВАГА

Работа: Ако сте во потрага за ново работно место, денеска ќе немате многу среќа. Имате впечаток дека се ви стои во место.

Љубов: Ваѓиот партнер би можел да покаже колку му значите денеска.

Здравје: Наклонетост кон алергии.

ШКОРПИЈА

Работа: Во вашето работно опкружување многу работи може да се сменат на подобро ако се потрудите.

Љубов: Прекин на емотивната врска ви доаѓа. Ве очекува ваза во која ќе имате доста љубовни проблеми.

Здравје: Земајте повеќе витамини.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе ви се укаже шанса да ги решите проблемите кога е во прашање работата. Може да се надевате на позитивни пресврти.

Љубов: Денеска ќе бидете подготвени да го направите првиот чекор кон личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да почнува фаза во која полека се повеќе ќе почнете да размислувате за промена на работата.

Љубов: Можно е да сте преоптоварени со проблемите во односот со саканата личност и затоа дошло до големо заладување.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

ВОДОЛИЈА

Работа: Тешко доаѓате до решение на работната ситуација во која се наоѓате. Имате впечаток дека сте во мат позиција.

Љубов: Денот не е поволен на полето љубов. Имате доста пречки во односот со саканата личност.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

РИБИ

Работа: Пред вас е неповолен период за нови одлуки. Посветете се на вообичаените обврски кои ги имате на ова поле.

Љубов: Личноста која ви значи не покажала доволно емоции во односот со вас.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This