Дневен хороскоп за вторник, 18.06.2019

  • June 18, 2019
  • Коментари

Сатурн во секстил со Нептун, по втор пат, убав, хармоничен аспект на секстилот, Сатурн како приземен и реален а Нептун како оптимизам, верба во сништа и убаво. Таман Сатурн да го приземји и не дозволи премногу да се крене во висини и над своите можности. Убаво е кога сте во рамките на она што можете, постојано по малку преиспитувајќи ги границите…

Овен

Работа
Вие се грижите сè да е во совршена хармонија, но имате впечаток дека ги пропуштате основните информации за деловните можности. За среќа, ве очекува изненадувачка победа.

Љубов
Вие сте задоволни со настаните што ве придружуваат во романтичната врска. Важно е правилно да процените нечии чувства и постапки, како подобар дел од реалноста што ве следи.

Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Обрни внимание само на приоритетните обврски и дозволите си квалитетен одмор, како најдобар начин да се акумулира позитивна енергија. Важно е да се рационализираат вашите обврски.

Љубов
Вие лесно го губите интересот за едно лице.Не треба да доживеете емоционална тишина или летаргија што постои во заеднички однос како некој вид на љубовен сатон.

Здравје
Корегирајте ја исхраната.

Близнаци
Работа
Вие се чувствувате креативни, и со леснотија завршувате многу обврски. Понекогаш можете да направите фантастичен впечаток врз животната средина, така што соработниците очекуваат вашето мислење за различни бизнис теми.

Љубов
Вие уживате во друштво на блиска личност и не сакате некој од страна да ја расипе вашата слика за среќен живот за двајца. Имате своја визија која ја чувствувате и следете.

Здравје
Добро се чувствувате.

Рак
Работа
Вие чувствувате мала стагнација или потреба од ментално оттргнување од акумулираните обврски. Нека вашите соработници ја завршат напорната работа.

Љубов
Во вашиот љубовен живот, нечие присуство ви е пријатно, но ви недостасува добра можност да ги реализирате вашите намери. Бидете подискретни во средба која изобилува со емоции или некои тајни страсти.

Здравје
Тензија.

Лав
Работа
Вие се грижите за напредок на различни страни, но забележувате дека има соработници од разни профили и карактери околу вас. Неопходно е да се применат проверени форми во деловниот дијалог.

Љубов
Порано или подоцна, ќе морате да ги поставите вашите емоционални сметки и да се соочите со блиска личност. Не можете да го оспорите правото на партнерот да го контролира вашето движење.

Здравје
Добро се чувствувате.

Девица

Работа
Самоуверено ги браните своите интереси, но има и дополнителни компликации кои го отежнуваат вашиот бизнис или социјална ситуација. Треба да ја користите енергијата рационално.

Љубов
Чувствувате голем емотивен ентузијазам, но како да пропуштите добра можност да ги искажете своите намери. Партнерот или личност која ви се допаѓа мудро се оддалечува од вашите разговори. Променете го вашиот стил на однесување.

Здравје
Проблеми со грлото.

Терезија

Работа
Очекувате позитивни одговори за решавање на деловните проблеми. Заради заеднички интереси, пасивно ги толерирате помалите неправди кои постојат во однос на соработниците.

Љубов
Во љубовниот живот, вие сте во фаза на приказна и концептуално планирање повеќе отколку што одлучите за одреден потег. Партнерот се обидува да ги разбере вашите намери.

Здравје
Можна е вирусна инфекција.

Скорпија
Работа
Делувате привлечно и шармантно за вашата околина, но тоа не претставува доволна гаранција за успех во бизнисот. Постојат контроверзни моменти во однос на соработниците, така што нечии ветувања се подложни на ненадејни промени.

Љубов
Ве привлекува комбинација на емоционални, страсни и интелектуални врски, но личноста во вашето друштво изгледа дека пропушта нешто.

Здравје
Проблеми со синусите.

Стрелец

Работа
Вие активно работите на различни страни. Постои личност која може да ги награди вашите интелектуални способности или практичната мудрост. Новите деловни контакти што сте ги сфатиле најавуваат пошироко влијание.

Љубов
Во љубовниот живот се чувствувате како да сте впловиле во студени емотивни води. Сега барате добро решение или излез во ново друштво.Посакувате нечие разбирање.

Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец
Работа
Можете да дејствувате многу сугестивно на вашите соработници и не се двоумите да побарате разни отстапки. Чувствувате дека имате подобри услови. Благодарение на добра деловна стратегија, очекувате позитивни резултати.

Љубов
Во љубовниот живот ви треба непотребно грижа за нечие однесување. Покажете повеќе разбирање за нечии грешки или малку емоционални слабости.

Здравје
Проблеми со притисокот.

Водолија
Работа
Вие сте во одлична форма и самоуверено прифаќате различни обврски. Вие најдобро се чувствувате во едно друштво кое има слични идеи или бизнис интереси.

Љубов
Во романтично расположение, сакате силни изливи на љубовта и имате добро чувство. Во емоционален занес, подготвени сте да пробате нови и предизвикувачки ситуации.

Здравје
Пад на имунитетот.

Риби
Работа
Размислете внимателно за вашите интереси, бидејќи околностите на деловната сцена брзо се менуваат. Одложете еден бизнис договор или финансиска инвестиција.

Љубов
Ако се сомневате во нечии емотивни намери, тоа сепак не претставува доказ за осуда. Нема причина за неправедно казнување на лицето што го сакате. Бидете повнимателни со вашето семејство.

Здравје
Проблеми со зглобовите.

Претходно «
Следно »