August 15, 2020, 5:15 pm

Дневен хороскоп за вторник, 28.05.2019

Поврзано

Викенд xopockoп 15-16.08.2020

Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да дојдете до подобра заработка, па секако треба да ја искористите и да...

На дeн пpeд викeнд peшaвaњe на пpoблeми за eдeн знaк

Овен Сметајте дека постојат проблеми кои на некој начин ќе мора сами да ги решите. Можно е да не сте...

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...
- Advertisement -


Денеска се’ до вечер Марс престојува во знакот на Риби. Овој вторник го карактеризира падот на способноста, поспиеност и воопшто успореност, така што би било добро да ја предухитрите оваа состојба така што однапред ќе смислите активности кои и инаку сакате да ги правите за да енергијата ја подигнете на ниво на добра работна способност. Вечерта Месечината влегува во знакот на Овен, кога не чека нагол скок на енергија, будност и прегршт надоаѓачки идеи поради кои сонот може да биде проблем.

Ви посакуваме пријатен ден!

Овен

Работа
Вложувате голем напор, но на крајот не оставате позитивен впечаток на одредени соработници. Побарајте добар совет или нечиепосредување во однос на работата со која се бавите.

Љубов
Нема причина да го прикривате вашето емоционално расположение пред лице кое е добро запознаено со вашите доблести или недостатоци. Ќе се чувствувате подобро со искрена самодоверба и близина.

Здравје
Потребена ви е одмор.

Бик

Работа
Договорот со едно лице ве поврзува на одредени услови или на строга деловна дискреција. Сепак, имате различни идеи и нема да дозволите некој да одлучува во ваше име за деловни интереси.

Љубов
Понекогаш сакате повеќе отколку што можете. Партнерот постапува мрзоволно додека ги слуша вашите забелешки. Бидете реални во оценувањето на нечии опции.

Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа
Бидете доволно опуштени пред лицето кое ве обврзува со одредени услови во деловната соработка. Важно е да се зачуваат вашите интереси и добри односи со околината.

Љубов
Чувството на емоционална блискост во вас го поттикнува позитивното расположение и креативната енергија. Добро е што се ориентиравте кон подобрата страна на реалноста.

Здравје
Лоша циркулација.

Рак

Работа
Постојано барате излез од сложени ситуации, но некој ќе ве оптоварува со различни барања. Секој проблем има добро решение, под услов да прифатите корисни совети за менување на вашата стратегија.

Љубов

Здравје
Одлично.

Лав

Работа
Делувате мудро и смислено кога се сретнувате со соработниците. Нема причина да се однесувате несоодветно, туку препуштете другите да ви кажат за вашиот успех или за вашата корист.

Љубов
Покажете искрен интерес за идеите на некој близок. Избегнувајте разни емоционални провокации или нова љубоморна сцена, бидејќи нема причина премногу да се потресувате.

Здравје
Корегирајте ја исхраната.

Девица

Работа
Донесувате рационални одлуки, но понекогаш треба да делувате според инстинкт. Внимателно набљудувајте ги вашите соработници и правецот кој води кон некој заеднички успех.

Љубов
Сè е можно, ако сте доволно инспиративни и упорни во своите намери пред саканото лице. Бидете доволно доследни во она што го мислите и сакате.

Здравје
Стомачни проблеми.

Терезија

Работа
Нема причина да ги обвинувате другите за моменталниот неуспех. Можно е грешките да се во вас, а не во околината. Понекогаш е тешко да се признае личен пораз, но тоа е неизбежно.

Љубов
Анализирајте го однесувањето на партнерот внимателно затоа што може да има некои непознати околности или детали кои ви бегаат. Не игнорирајте нечиј збор или порака што ја примате.

Здравје
Добро.

Скорпија

Работа
Ако премногу критикувате нечие однесување, тогаш мора да прифатите можни негативни реакции. Ваша грижа е да го смените однесувањето на некој или дополнителните услови наметнати од страна на одредени соработници.

Љубов
Избегнувајте провокативни ситуации или лице кое не ги задоволува вашите емоционални критериуми. Треба искрено внимание и разбирање. Направете избор според вашите афинитети.

Здравје
Можна главоболка.

Стрелец

Работа
Важно е да оставите сериозен впечаток. Околината има доволно слух или интерес за поддршка на вашите идеи. Новите деловни настани може да ве позиционираат во позитивно светло.

Љубов
Покажете дека имате разбирање за некој близок. Сè што правите треба да ве приближи до слични цели. Имагинацијата секогаш делува како бескрајна инспирација ако сте во вистинското друштво.

Здравје
Премногу сте чувствителни.

Јарец

Работа
Ветувањата што ги добивате не претставуваат гаранција за деловна победа. Треба да реагирате во одреден момент и категорично да ги заштитите вашите интереси

Љубов
Бидете сигурни дека постапувате со голем ентузијазам и инспирација пред некој близок, и не дозволувајте да се оддалечите од некои заеднички планови.

Здравје
Добро.

Водолија

Работа
Не дозволувајте некој да ве оптоварува со погрешни идеи или одеднаш да ве условува. На вас е да им предложите на вашите соработници корисно решение кое треба да ги задоволи различните интереси.

Љубов
Често ја губите трпеливоста пред една саканата личност. Обрнете внимание на веселата содржина и немојте да бидете нетрпеливи, сè ќе си дојде на свое.

Здравје
Добро.

Риби

Работа
Нема причина да ја одложувате средбата со соработници. Тоа е момент да ги забрзате вашите деловни активности или да прифатите нечија понуда. Постои личност со која споделувате заеднички деловни интереси и позитивно искуство.

Љубов
Нека вашиот партнер игра голема улога во вообичаените ситуации, особено кога љубовниот ентузијазам ве води до најуспешно.

Здравје
Болки во мускулите.

Latest News

Кoj ce извeкoл пapи со инcaјдepcки инфopмaции од Еуpoстaндаpд бaнкa? – Тeчaт poкoвитe за oбeштeтyвaњe

Кој се повлекувал пари пред да пропадне Еуростанадард банката? Дали имало инсајдерски информации од Народаната банка дека и се...

Oпштинa Бутел лидep во пpивpeмeни вpaбoтyвaњa, пoткyп или пoтpeбa?

Општина Бутел е лидер во привремените вработувања на ниво на територија на државата, втора на листата е УЈП, следува општина Гази Баба, АВМУ. Дали со...

Кoрoнaвиpyc во пcихиjaтpиcкaтa бoлницa во Демир Хисар, пoчинa пaциeнткa, 12 се зaрaзeни

Корона вирусот влезе во Психијатриската болница во Демир Хисар каде се заболени 12 пациенти, а една штитеничка почина како потврден позитивен случај, а тоа...

Kpитичнo во Индиja – Bо eдeн дeн peгиcтpиpaни peкоpдни 65 илjaди нoвoинфициpaни со Koвид-19

Индиското Министерство за здравство во саботата информираше дека најмалку 65.002 лица биле позитивно тестирани за Ковид-19 во текот на изминатиот ден, при што вкупниот...

Цpниoт билaнc и нaтaмy pacтe – Рeгиcтpиpaни 141 нoвoзaбoлeни и 4 пoчинaти лицa од Koвид-19

Во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 51 Куманово 19 Дебар 2 Штип 15 Прилеп 6 Тетово 6 Струга 16 Велес...

More Articles Like This