Дневен хороскоп за недела, 06.10.2019

  • October 6, 2019
  • Коментари

И’ денешниот ден минува без активност на небото, затоа продолжете со темпото што го започнавте вчера. Одморете се, уживајте, препуштете се на природата и уживајте во боите на есента. Ако сакате друштво, нека бидат вашите најблиски пријатели кои го сакаат истото како и вие. Наполнете ги батериите за следната недела на начин што ви одговара најдобро.
Имајте убав ден и вечер.

Овен
Работа
Имате доволно храброст да го кажете она што го мислите пред вашето опкружување, но може лошо да се одрази на вашиот деловен статус. Исто така, треба да покажете одредени дипломатски манири.

Љубов
Ако сакате да влијаете на мислењето на партнерот, искористете малку итрина за да делувате доволно убедливо. Важно е да ја задржите вистинската мерка на вкус во сè што правите.

3дравје
Се чувствувате добро.

Бик
Работа
Средбата со одредени соработници може лесно да се претвори во непријатна ситуација. Важно е правилно да ги заштитите вашите деловни интереси. Поставете јасна граница до која сте подготвени да одите.

Љубов
Понекогаш одредени мали нешта во однесувањето или делувањето повеќе откриваат отколку упорно повторуваните реченици. Анализирајте го внимателно однесувањето на вашата сакана личност.

Здравје
Нема промени.

Близнаци
Работа
Избегнувајте непознати ситуации или соработници кои ја нарушуваат вашата концентрација со вашето однесување. Можете рутински да ги завршите повеќето работни задачи.

Љубов
Ако чувствувате дека наидувате на ладна емотивна контрола во нечие друштво, помислете на своите постапки како потенцијални недостатоци. Можно е да сте направиле грешка во вашата проценка.

Здравје
Земајте витамини.
Рак
Работа
Се обидувате да ги задоволите вашите соработници и да ги исполните планираните обврски, но немате доволно концентрација. Премногу сте преокупирани со потребата сè да изгледа совршено.

Љубов
Очекувајте средба со една личност која за момент може да ве повлече во свет на прекрасна романса или нежност. Разубавете си го расположението.

Здравје
Добро се чувствувате.

Лав

Работа
Ви недостасува чувство за дипломатија кога треба да се справите со луѓе кои без пардон ги предизвикуваат вашите способности. Важно е да молчите за одредени ситуации.

Љубов
Ако некој упорно ве критикува, ова може да биде добра тема за размислување или преиспитување, но не и повод за нова емоционална дискусија.

Здравје
Вкочанетост.

Девица
Работа
Анализирајте ја вашата околина повнимателно и не дозволувајте некој да ве охрабри на ривалски односи. Бизнис ризикот е погрешен избор во овој момент.

Љубов
Претерувате со очекувањата пред саканата личност. Некој не сака подетално да ги објасни своите постапки или да ги полага сите свои сметки пред вас.

Здравје
Проблеми со грлото.

Терезија

Работа
Имате можност да ги тестирате вашите интелектуални или практични способности. Направете сè што е во ваша моќ за да оставите добар впечаток. Вашите планови можат да се реализираат на релативно лесен начин.

Љубов
Вие разбирате дека не можете да ги добиете сите работи што емотивно ги посакувате, но сè уште не знаете и како можете да уживате во сè што имате.

Здравје
Можна температура.
Скорпија

Работа
Можно е сè да е во ваши раце, но под услов да одговорите во најдобро време или во согласност со вообичаени правила за успешен бизнис.

Љубов
Ако имате љубовни дилеми, размислете што е главна причина за вашата несигурност. Не го обвинувајте вашиот партнер однапред наводно да се заштитите.

Здравје
Пазете се од повреди.

Стрелец

Работа
Вие сте во нешто неблагодарна позиција и се чини дека некој ви наметнува свои деловни правила. Нема причина да трпите неуспех поради нечие однесување, но не ги преувелувајте вашите способности.

Љубов
Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или некоја омилена забава во позната компанија. Опуштете се на начин што ќе ги задоволи вашите потреби.

Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец

Работа
Премногу сте окупирани со разни деловни или социјални обврски и се чини дека некој друг добива пошироки привилегии. Ако ви пречи нечие однесување, потрудете се да заведете принцип на еднаквост.

Љубов
Потребно ви е добро емоционално засилување или личност која може да ги разбере вашите идеи. Вие не можете да бидете задоволни со моменталната позиција што ја имате.

Здравје
Тензија

Водолија

Работа
Поаѓате од некоја дезинформација или од лажната слика што ја имате за една личност, така што деловниот неуспех е логичен след на настаните. Треба да имате поголема храброст и самодоверба.

Љубов
Подобро е да ги насочите мислите кон некој близок отколку да претерате со тоа што гледате различни луѓе на страна.

Здравје
Добро се чувствувате добро.

Риби

Работа
Некој ве потсетува на грдите настани од минатото или за некои извонредни записи што можеби сакате да ги заборавите. Сето тоа се сведува на принципот на земање или давање.

Љубов
Некој одеднаш ве доведува до ново емотивно искушение. Препуштете се на вашите чувства и следете го внатрешниот ритам и постапете како што мислите дека е најдобро.

Здравје
Важно е да се опуштите.

Претходно «
Следно »