Дневен хороскоп за недела (1 декември 2019)

Поврзано

Близнаците ќе имаат прилика да го покажат својот талент, Лавовите имаат мотивација да се трудат околу работата

ОВЕН Работа: Пред вас е поволен ден во кој може да бидете задоволни ако сте планирале почнување на промени на...

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Овен Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така...
- Advertisement -

ОВЕН

Работa: Можно е денеска да решите некои проблеми на ова поле и поради тоа ќе бидете задоволни.

Љубов: Саканата личност полека се лади, што приметувате, но се надевате дека околностите, сепак, ќе се променат.

Здравје: Водете сметка во сообраќајот.

БИК

Работа: Не ви одговара темпото во кое сте влегле на полето работа. Чувствувате дека ви е потребно некое време за одмор.

Љубов: Можно е да познавате некоја лчност која има силни чувства кон вас. Наскоро ќе имате почеток на врска.

Здравје: Проблеми со настинка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Сте успеале да решите многу проблеми на полето работа и добро се чувствувате затоа што ви се враќа самодовербата.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која не живее во исто место како вие.

Здравје: Одлично се чувствувате.

РАК

Работа: Можеби сте премногу зафатени и секогаш сте во „гужва“, па лесно може да правите грешки.

Љубов: Ако сте сами, ова е поволна фаза за нови познанства. Ќе бидете активни на полето флерт.

Здравје: Водете сметка околу градниот кош.

ЛАВ

Работа: Иако сте се надевале дека компликациите се завршени, за жал, не е крај на вашите проблеми.

Љубов: Ако сте во врска, ве очекува период во кој ќе имате некои мали расправии со саканата личност.

Здравје: Покачен притисок.

ДЕВИЦА

Работа: Денеска ќе ги чувствувате последиците одд своите погрешни одлуки. Ќе биде потребно да ја менувате оргнаизацијата.

Љубов: Осаменоста се потешко ви паѓа, чувствувате дека не сте подготовени долго да бидете сами.

Здравје: Проблеми поради нервоза.

ВАГА

Работа: Конечно доаѓа до позитивни пресврти кога е во прашање вашата работа. Ќе бидете задоволни од остварувањето на резултатите.

Љубов: Ако сте во врска, ве очекува поволен ден кој носи романтична атмосфера.

Здравје: Одлично се чувстувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да ви се укаже шанса за подобра заработка во следниот период.

Љубов: Моментално сте во врска која во вас буди емоции за кои сте мислиле дека нема да се врата во вашиот живот.

Здравје: Ви годи физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е конечно да добиете шанса за остварување на работните планови кои ги имате.

Љубов: Може да очекувате убав ден со саканата личност. Ако сте слободни, ви следува познанство на јавно место.

Здравје: Имате многу енергија.

ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате и не планирате големи промени.

Љубов: Ви се допаѓа една позитивна и ведна личност од блиското опкружување, се подготвувате за можност да и пријдете.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте дека ќе имате позитивен ден и добра атмосфера кога е во прашање вашето поле на работа.

Љубов: Може да се надевате на добра сиуација на полето емоции. Саканата личност ви е максимално посветена.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

РИБИ

Работа: Доаѓаат големи промени кога е во прашање вашата работа. Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети на некои драстични пресврти.

Љубов: Чувствувате голема доза на љубов кон личноста со која сте почнале да се гледате од неодамна.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

Latest News

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни...

(Видео) Во живо: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/951003045367651

Ѓорчев: Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма. -Факт е дека имаше помала излезност...

More Articles Like This