Дневен хороскоп за недела, 12.05.2019

Поврзано

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

Близнаците денес добро ќе заработат, овните ќе уживаат со саканата личност

ОВЕН Имате налет на инспирации кои може да ви донесат нови идеи и креации кои подоцна добро ќе ги наплатите....

Денот носи многу радосни вести

Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени,...

Пред нас е опуштен и пријатен ден, ден за убави разговори и друштво на партнерот. Месечината во текот на денот влегува во знакот Девица и би ви годело да се бавите со својот ентериер во кој најмногу престојувате, направете некои ситни рпомени, уфрлете по некој детал и сликата може да биде потполно поинаква, а вие да уживате во неа. Отворете го прозорецот и пуштете ги пролетта и боите во својот дом!
Ви посакуваме прекрасен ден!

Овен

Работа
Вашата инспирација и креативно расположение се чини дека се стимулирачки за животната средина. Ви импонира дека вашите соработници ве претставуваат како многу успешна или невообичаена личност. Важно е да стигнете на различни полиња.

Љубов
Во одредени ситуации, свесно ги користите вашите заводливи манири во однос на блиска личност. Што и да се случи, важно е да ја покажете позитивната страна на вашата личност.

Здравје
Добро се чувствувате.

Бик

Работа
Вие сте во невообичаена деловна ситуација. Имате впечаток дека некој од вашите соработници го контролира вашиот начин на работа. Многу од прашањата што ги имате сега остануваат без задоволителен одговор.

Љубов
Не дозволувајте сомневање во врска со некој близок или вознемиреност во вас. Потребна е позитивна ориентација за надминување на моменталната несигурност.

Здравје
Хронична болка.

Близнаци

Работа
Имате добра волја и преземате одговорност за конечниот исход во деловните преговори. Без оглед на вашата снаодливост, не можете да контролирате низа настани на деловната сцена и вашите соработници.

Љубов
Треба подобро да ја разберете емоционалната слабост или моменталната немоќ на некој за да одговори на вашите барања. Нема причина да се однесувате надмено.

Здравје
Добро се чувствувате.

Рак

Работа
Делувате снаодливо со вашите соработници, но имате лошо чувство. Вие не сакате некој да ве стави во непријатна ситуација и не зборува премногу за вашите намери. Дајте приоритет на практичните аспекти на бизнисот.

Љубов
Партнерот во моментов нема премногу разбирање за вашите објаснувања или за нови изговори. Не ги занемарувајте потребите на луѓето. Бидете искрени, без разлика каде и да сте.

Здравје
Вие не сте во кондиција.

Лав

Работа
Вие ги одложувате своите обврски во надеж дека ќе направите значителна отстапкаа. Сепак, специфичната услуга што ја правите не е добро решение. Ќе сфатите дека некој ви поставува потешки критериуми од оние што ги добиваат вашите соработници.

Љубов
Вие сте во состојба на емоционално искушение поради потисната несигурност, и без ваша волја ќе се согласите со компромисно решение предложено од блиска личност.

Здравје
Земајте витамини.

Девица

Работа
Бизнис успехот кој го очекувате одеднаш оди во нечии раце. Без оглед на оваа ситуација, зачувајте ја присебноста на духот. Наместо тагување за пропуштена можност, побарајте ја вашата победничка комбинација, но на друга страна.

Љубов
Со прикривање на вистината пред саканата личност, ја поттикнувате вашата несигурност. Имате добри намери, но тоа не е доволно. Слободно можете да ги изразите своите емоционални намери.

Здравје
Спиј повеќе.

Терезија

Работа
Можно е да ги согледате новите обврски како тежок товар или некоја неправда предизвикана од околината. Треба да ја анализирате комплетната ситуација на деловната сцена од одредена далечина.

Љубов
Позицијата на Месечината дополнително влијае на вашата емоционална и психолошка чувствителност. Потешко е од обично да се прави разлика меѓу вистината и вашите субјективни желби од реални можности.

Здравје
Меланхолија.

Скорпија

Работа
Прекумерната амбиција или нескромноста во проценката на личните можности предизвикува разни недоразбирања во кругот на соработниците. Непотребно се впелткувате во нов бизнис.
Љубов
Вие сте вознемирени и не ги реализирате своите емотивни планови на начинот на кој сте замислиле. Полека ви недостасува трпеливост во друштво на некој близок.
Здравје
Лошата циркулација.

Стрелец

Работа
Наместо да давате голема помош на другите, обрнете внимание на вашите проблеми и побарајте нечија поддршка. Важно е да се решат некои финансиски сметки или обврски што ги имате кон блиските соработници.

Љубов
Вашите зборови не звучат доволно искрено пред некој близок. Кога ситуацијата не оди во насока што ја очекувате, преоптоварени сте со нов емотивен излив или во вашето театрално однесување.

Здравје
Проверете ја крвната слика.

Јарец

Работа
Вие верувате во вашата деловна визија, но понекогаш е тешко да се започне првичниот интерес и креативен ритам меѓу соработниците. Имате впечаток дека сè се сведува на принципот на земање и давање.

Љубов
Се чини дека сте во фаза на носталгично расположение. Може да ви недостасува нечие присуство и емоционално внимание. Фокусирајте ги вашите размислувања за некои поведри теми.

https://infomax.mk/wp/wp-admin/plugins.phpЗдравје
Добро се чувствувате.

Водолија

Работа
Успешно предвидувате нечии деловни чекори и ќе можете да го наметнете вашето мислење. За среќа, околината го гледа вашиот успех и улога во заедничка акција. Обрнете внимание на корисни информации што доаѓаат од различни страни.

Љубов
Дајте си некоја омилена забава во кругот на блиски пријатели, па уште повеќе да уживате во кругот на оние што ви се драги. Во моментов имате големо позитивно влијание врз саканата личност.

Здравје
Главоболка.

Риби

Работа
Вие работите со сигурност и енергичност. Вашиот стил на изразување животна средина го толкува на различни начини, но не се откажувате од своите цели. Верувате дека сте на чекор од значителен успех.

Љубов
Вие имате намера да освоите нечија наклоност, но ќе се покаже дека тоа го правите на погрешен начин или со големо претерување. Застанете за момент и забавете го забрзаниот ритам.

Здравје
Одлично се чувствувате.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести