September 26, 2020, 4:04 pm

Дневен хороскоп за недела, 16.02.2020

Поврзано

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...
- Advertisement -

Овен

Љубов:
Иритирани сте од однесувањето на партнерот или намерата да ве наведе на својот избор. Некој во вас има желба за емоционална доминација.

Работа:
Делувате амбициозно и ангажирани сте на различни страни. Вие работите најдобро кога се потпирате на лична проценка и сила.

Здравје:
Избегнувајте спротивставени ситуации и сочувајте смирен дух.

Бик

Љубов:
Вие сте во променлива или чувствителна фаза. Избегнувајте „тешки теми“ што непотребно ве оддалечуваат од вашата сакана личност.

Работа:
Строго оценувате нечие однесување и ја оценувате новата деловна сцена врз основа на лични критериуми.

Здравје:
Ќе ви годи повеќе часови на добар сон, обрнете внимание на соништата.

Близнаци

Љубов:
Не очекувајте премногу разбирање од личноста со различни емоционални афинитети и потреби.

Работа:
Избегнувајте ризик на кој на наговараат соработниците или помлада личност. Најдобро е да ги прифатите работите и правила ташто ги знаете.

Здравје:
Обрнете внимание на весела содржина што позитивно влијае на вашето расположение.

Рак

Љубов:
Посакувате интересни настани во вашиот љубовен живот. Средбата со една личност може да ви го подобри расположението.

Работа:
Некој одбива да ги слуша или прифати вашите деловни идеи. Вие не треба да претерате во вашите одлуки но ниту да претрпите какво било тортура.

Здравје:
Во вечерните часови ќе ви годи излегување или прошетка.

Лав

Љубов:
Вие сте под впечаток дека страдатете неправедно заради нечие произволно однесување или чудливост. Некој не ги исполнува вашите емоционални очекувања.

Работа:
Важно е да ја зачувате деловната позиција,поради тоа не штедите енергија и време. Вашиот деловен успех не претставува врв.

Здравје:
Обрнете внимание на јасните теми и содржини, ви треба психолошко олеснување.

Девица

Љубов:
Се обидувате да сфатите нечии емотивни знаци или „тајни кодови“, но добивате впечаток дека напорот ви останува без посакуваниот одек.

Работа:
Признавате дека вашите идеи се разликуваат од оние на мнозинството, но не можете да прифатите некои просечни одредници за кои се залагаат соработниците.

Здравје:

Важно е да гледате среќни и задоволни лица околу себе.

Терезија

Љубов:
Непотребно се грижите за нечие однесување. Никако не ги усогласите вашите желби и потреби со вашата сакана личност.

Работа:
Вие сте заинтересирани за работи што носат финансиски надомест или материјални аспекти.Не се двоумете да прашате што е соодветно за вас.

Здравје:
Важно е да го подобрите расположението.

Скорпија

Љубов:
Ве чекаат пријатни настани во кругот на семејството или во средба со некој близок. Нема причина да бараме емотивен предизвик од страна.

Работа:
Вашата интуиција во овој момент изгледа скоро непогрешлива, умеете да процените различни соработници и нивната улога во деловните преговори.

Здравје:
Чувајте ја присебноста на вашиот дух и самоконтролата.

Стрелец

Љубов:
Ве очекува задоволство и пријатно изненадување во средбата со вашата сакана личност. Бидете доволно имагинативни и инспиративни.

Работа:
Делувате расположено и имате добри идеи. Важно е да чувствувате психолошка или материјална сигурност.

Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Јарец

Љубов:
Партнерот не може да претстави сè што сакате да слушнете или видите. За жал, останувате со различни потреби.

Работа:
Вие не верувате во нечии повторени ветувања, затоа барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен договор.

Здравје:
Планирајте да ги поминете вечерите во интересно друштво и во опуштена атмосфера.

Водолија

Љубов:
Имате големо влијание врз расположението на партнерот, не дозволувајте нечии предрасуди да ве одделат.

Работа:
Прилагодувањето кон одредени услови е позитивен знак, покажете дека имате доволно интерес за различни идеи.

Здравје:
Вие сте во добро расположение и имате позитивен ефект врз вашата околина.

Риби

Љубов:
Потрудете се да ја израдувате саканата личност со некоја необична идеја, сè изгледа поинаку во романтично расположение.

Работа:
Користете ја вашата практична духовитост и искуство до онолку колку што е потребно за да ги заштитите вашите деловни интереси.

Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Latest News

(Видео) Полицаецот бил претходно нaпaднат: Другата страна од вистината од инцидeнтoт со Ромите во Битола

Инцидeнтот во Битола кој се ширеше низ медиумите и социјалните мрежи последните денови изгледа има и друга страна. Според...

Најнови информации: 141 новозаболaн, пoчинa едно лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-12,...

Вака се намалува администрацијата: За три години за 300 проценти е зголемена бројката на партиски привремени вработувања

Јавна тајна е дека најголемиот дел од ветувањата на власта се однесуваат на вработувања во администрацијата, па последните податоци за зголемување на бројот на...

Кapантин во три градови во Црна Гора

Од понеделник 28 септември, до 12 октомври, поради порастот на случаите со кopoна вируc во Никшиќ, Беране и Андриевиќи, три црногорски градови, на граѓаните...

Пpонајдена црната кутија од пaднaтиот авион во Украина

По падот на вoeн авион во Украина со десетици зaгинaти, пронајдена е црната кутија. Вoeни експерти го истражуваат и местото на нeсреќата за да...

More Articles Like This