Дневен хороскоп за недела, 16.02.2020

  • February 16, 2020
  • Коментари

Овен

Љубов:
Иритирани сте од однесувањето на партнерот или намерата да ве наведе на својот избор. Некој во вас има желба за емоционална доминација.

Работа:
Делувате амбициозно и ангажирани сте на различни страни. Вие работите најдобро кога се потпирате на лична проценка и сила.

Здравје:
Избегнувајте спротивставени ситуации и сочувајте смирен дух.

Бик

Љубов:
Вие сте во променлива или чувствителна фаза. Избегнувајте „тешки теми“ што непотребно ве оддалечуваат од вашата сакана личност.

Работа:
Строго оценувате нечие однесување и ја оценувате новата деловна сцена врз основа на лични критериуми.

Здравје:
Ќе ви годи повеќе часови на добар сон, обрнете внимание на соништата.

Близнаци

Љубов:
Не очекувајте премногу разбирање од личноста со различни емоционални афинитети и потреби.

Работа:
Избегнувајте ризик на кој на наговараат соработниците или помлада личност. Најдобро е да ги прифатите работите и правила ташто ги знаете.

Здравје:
Обрнете внимание на весела содржина што позитивно влијае на вашето расположение.

Рак

Љубов:
Посакувате интересни настани во вашиот љубовен живот. Средбата со една личност може да ви го подобри расположението.

Работа:
Некој одбива да ги слуша или прифати вашите деловни идеи. Вие не треба да претерате во вашите одлуки но ниту да претрпите какво било тортура.

Здравје:
Во вечерните часови ќе ви годи излегување или прошетка.

Лав

Љубов:
Вие сте под впечаток дека страдатете неправедно заради нечие произволно однесување или чудливост. Некој не ги исполнува вашите емоционални очекувања.

Работа:
Важно е да ја зачувате деловната позиција,поради тоа не штедите енергија и време. Вашиот деловен успех не претставува врв.

Здравје:
Обрнете внимание на јасните теми и содржини, ви треба психолошко олеснување.

Девица

Љубов:
Се обидувате да сфатите нечии емотивни знаци или „тајни кодови“, но добивате впечаток дека напорот ви останува без посакуваниот одек.

Работа:
Признавате дека вашите идеи се разликуваат од оние на мнозинството, но не можете да прифатите некои просечни одредници за кои се залагаат соработниците.

Здравје:

Важно е да гледате среќни и задоволни лица околу себе.

Терезија

Љубов:
Непотребно се грижите за нечие однесување. Никако не ги усогласите вашите желби и потреби со вашата сакана личност.

Работа:
Вие сте заинтересирани за работи што носат финансиски надомест или материјални аспекти.Не се двоумете да прашате што е соодветно за вас.

Здравје:
Важно е да го подобрите расположението.

Скорпија

Љубов:
Ве чекаат пријатни настани во кругот на семејството или во средба со некој близок. Нема причина да бараме емотивен предизвик од страна.

Работа:
Вашата интуиција во овој момент изгледа скоро непогрешлива, умеете да процените различни соработници и нивната улога во деловните преговори.

Здравје:
Чувајте ја присебноста на вашиот дух и самоконтролата.

Стрелец

Љубов:
Ве очекува задоволство и пријатно изненадување во средбата со вашата сакана личност. Бидете доволно имагинативни и инспиративни.

Работа:
Делувате расположено и имате добри идеи. Важно е да чувствувате психолошка или материјална сигурност.

Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Јарец

Љубов:
Партнерот не може да претстави сè што сакате да слушнете или видите. За жал, останувате со различни потреби.

Работа:
Вие не верувате во нечии повторени ветувања, затоа барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен договор.

Здравје:
Планирајте да ги поминете вечерите во интересно друштво и во опуштена атмосфера.

Водолија

Љубов:
Имате големо влијание врз расположението на партнерот, не дозволувајте нечии предрасуди да ве одделат.

Работа:
Прилагодувањето кон одредени услови е позитивен знак, покажете дека имате доволно интерес за различни идеи.

Здравје:
Вие сте во добро расположение и имате позитивен ефект врз вашата околина.

Риби

Љубов:
Потрудете се да ја израдувате саканата личност со некоја необична идеја, сè изгледа поинаку во романтично расположение.

Работа:
Користете ја вашата практична духовитост и искуство до онолку колку што е потребно за да ги заштитите вашите деловни интереси.

Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Претходно «
Следно »