Дневен хороскоп за недела (21.04.2019).

Поврзано

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

Близнаците денес добро ќе заработат, овните ќе уживаат со саканата личност

ОВЕН Имате налет на инспирации кои може да ви донесат нови идеи и креации кои подоцна добро ќе ги наплатите....

Дневен хороскоп за недела (21.04.2019).

ОВЕН

Работа: Не сте во состојба да ги пуштите работите долго да стагнираат на работното поле, па можете и вие да донесете некои избрзани одлуки.

Љубов: И вие и вашиот партнер чувствувате некоја напнатост која од скоро постои во вашата врска.

Здравје: Проблеми со крвотокот.

БИК

Работа: Денот кој ви претстои нема да биде лесен за вас. Доста работи не се развиваат на начин на кој вас би ви одговарало.

Љубов: Не ви се допаѓа моменталната ситуација во врската, но немата сила да ја прекинете.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска ќе имате нешто повеќе обврски од обично, што ќе ви претставува проблем. Во последно време ви е ионака тешко да се фокусирате.

Љубов: Смислувате најдобар начин да и пријдете на симпатијата.

Здравје: Пад на имунитетот.

РАК

Работа: Слободно надевајте се на среќна развршница на вашите работни проблеми во следниот период. Ќе имате доста среќа.

Љубов: Ќе запознаете личност која во вас буди недифинирани, но силни чувства.

Здравје: Можни проблеми со притисокот.

ЛАВ

Работа: Доколку на работниот план некои работи не ви се дефинирани, можно е денеска да дојде до разрешување на се.

Љубов: Денот кој ве очекува ќе биде многу интересен. Интересна средба ве очекува

Здравје: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

Работа: Не очекувајте никакви промени или возбудливи случувања денеска. Ве чека генерално монотон ден.

Љубов: Очекувајте поволен ден за љубов. Вашиот партнер ви е искрено посветен.

Здравје: Добро.

ВАГА

Работа: Очекувајте дека ќе имате прилика за добра заработка. Сега се ближи крајот на тешкиот финансиски период кој ве следеше.

Љубов: Продолжувате да се карате со саканата личност и секогаш околу истите работи.

Здравје: Внимавајте на својата исхрана.

ШКОРПИЈА

Работа: Денеска денот ви проаѓа опуштени, без никакви проблеми. Атмосферата на работата, конечно, се поправа.

Љубов: Подготвени сте да се посветите на една сериозна врска, но не сте сигурни дали е тоа го сака и другата страна.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можни се мали караници со надредените, но немате потреба за грижи, вашата ситуација засега е стабилна.

Љубов: Моментално се чувствувате како во оваа врска се да ви одговара, и не сакате ништо да менувате.

Здравје: Главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку сте на некоја повисока позиција, денеска е можно да донесете брза одлука која ќе ја разниша довербата на работа.

Љубов: Ви следуваат позитивни промени на љубовниот план.

Здравје: Грчеви во мускулите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекуваат ситни компликации кои можат да ја пореметат вашата рутина. Сепак, нема потреба да се грижите толку околу тоа.

Љубов: Доколку сте во потрага на нови познанства денеска е вашиот среќен ден.

Здравје: Прихосоматски проблеми.

РИБИ

Работа: Некои важни работи кои сте ги планирале денеска да ги решите, нема да успеете да ги доведете во ред толку лесно.

Љубов: Имате чувство дека вашиот партнер не е искрен кон вас и се повеќе ви се чини дека врската е само од интерес.

Здравје: Болки во грбот.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести