Дневен хороскоп за недела (24. мај 2020)

Поврзано

Денот носи многу радосни вести

Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени,...

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Постепено се ослободувате од стресот и напнатоста што ги имавте во минатото. Вашиот бизнис сега се подобрува. Ја сакате...

ОВЕН

Работа: Не ви е нималку поволен ден. Ова е погреен момент за нови предизици и за нови работи.

Љубов: Ви се допаѓа личност која спонтано сте ја запознале. Подготвени сте за почеток на контакт.

Здравје: Проблеми со циркулација.

БИК

Работа: Конечно, дошло време за некои позитивни пресврти на ова поле. Се чувствувате дека сте подготвени за промени.

Љубов: Една нова личност би можела да ви биде интересна која наскоро ќе се појави во вашето блиско опкружување.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Полека доаѓате до унапредување и задоволни сте од околностите во кои на полето работа се наоѓате сега.

Љубов: Сакате да влезете во врска со личноста која ви ветува дека ќе градите стабилна врска.

Здравје: Добро се чувствувате.

РАК

Работа: Можно е да имате шанса да го покажете својот талент и да напредувате во работата која ја работите.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт. Подготвени сте за разни авантури, но не и за сериозна врска.

Здравје: Повеќе вежбајте.

ЛАВ

Работа: Денеска ве очекува напната атмосфера на работа затоа што нема да успеете да го остварите сето она што сте го замислиле.

Љубов: Сте одлучиле повеќе да не го криете своето незадоволство и да покажете на саканата личност што мислите за вашата врска.

Здравје: Слаба циркулација.

ДЕВИЦА

Работа: Подготвени сте за големи промени и чувствувате дека е време да иницирате нови случаи.

Љубов: Не ви е лесно да ги надминете сите препреки кои ги носи врската на далечина. Можно е некои големи недоумици.

Здравје: Ќе ви годи повеќе сон.

ВАГА

Работа: Се наоѓате на раскрсница и не сте сигурни во кој правец треба да тргнете кога се во прашање нови работни одлуки.

Љубов: Ќе минете убав ден со саканата личност. Ве очекува поволен период.

Здравје. Внимавајте на црниот дроб.

ШКОРПИЈА

Работа: Денешниот ден за вас не носи големи промени на полето работа. Работите ви остануваат по старо.

Љубов: Саканата личност покажува доста недоверба, а тој став ве навредува. може да бидете наклонети кон конфликти.

Здравје: Вознемирени сте.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Денеска сте уморни и немате сила да се посветите на работата. Внимавајте да не направите некоја грешка.

Љубов: Партнерот очекува максимално да му се посветите, но вие сте некако затворени и не покажувате чувства.

Здравје: Проблеми со грлото.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е бројните несогласувања во односот со надредените да ви донесе компликации на работа.

Љубов: Саканата личност не покажува доволно емоција. Чувствувате незадоволство.

Здравје: Чувствителен врат и рамена.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е денеска да решите некои проблеми на ова поле и поради тоа ќе бидете задоволни.

Љубов: Саканата личност полека се лади од вас, што приметувате, но се надевате дека околностите ќе се сменат.

Здравје: Внимавајте во сообраќај.

РИБИ

Работа: Не ви одговора темпото во кое сте влегле на полето работа. Чувствувате дека ви е потребно некое време за одмор.

Љубов: Можно е да познавате личност која има силни чувства кон вас. Наскоро ќе имате шанса за работа.

Здравје: Проблеми со настинка.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести