Дневен хороскоп за недела,30.06.2019

Поврзано

ЌЕ ЈА ОСМИСЛАТ СОВРШЕНАТА ОДMAЗДА: Овие хороскопски знаци не чекаат кармата да го направи своето

Тие не дозволуваат оној кој ќе ги повpeди да помине неkaзнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што велат ѕвездите за денес

Овен Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што ве очекува оваа среда

Погледнете што ве очекува оваа среда. Овен Бидете внимателни кому ја давате својата доверба. Можно е да се случи да се...

Ова е ден кога би требало да внимаваме на себе, бидејќи ако се предадеме на чувствата, или сме предизвикани, ќе имаме непријатни последици и ќе бидеме повредени!

Денеска Марс се наоѓа на последното скалило на Рак. Ова е ден кога би требало да внимаваме на себе, бидејќи доколку се предадеме на чувствата, бидеме предизвикани, ќе имаме непријатни последици и ќе бидеме повредени.

Најдобро би било денес да се примирите во својот дом, да не ги предизвикувате јаkите cили кои можат да ви наштетат. Денеска немојте ништо да започнувате. Едноставно, минете мирен ден и чекајте подобар ден.
Ви го посакуваме секое добро!

Овен

Работа
Вие сте загрижени за работата, па затоа треба да се консултирате со некого. Слушајте ги секој од нив и направете нов план и започнете со работа од утре.

Љубов
Слободните Овни се особено шармантни денес и ќе освојат повеќе луѓе одеднаш. Бидете сигурни да не кажете или ветите премногу.

Здравје
Се чувствувате исцрпени.

Бик
Работа
Не донесувајте одлуки денес, почекајте да ги слушнете првите вести од вашите колеги од работното место. Иако сте полни со енергија, се чини дека некој нон стоп ве блокира.

Љубов
Сте решиле сами д аја побарате среќата. Зафатените Бикови ќе бидат многу внимателни и креативни денес, нивните партнери ќе уживаат во секој момент со нив.

Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Целиот ден е еден голем план за вас. Вие сте заинтересирани за понудата, но мора да почекате малку подолго. Бидете вредни, размислете што би можело да го забрза вашиот бизнис успех

Љубов
Ве привлекува енергијата од некоја личност од вашата непосредна близина, но не сте привлечени она што го нуди оваа личност. Подготвени сте за предизвикот, но исто така и за нови игри.

Здравје
Одлично.

Рак

Работа
Подготвен сте на компромис и дипломатско решение. Сепак, сè оди премногу бавно за вас. Денес сте полн со енергија,и не дозволувате никому да ве гуши. Направете го она што го знаете и умеете најдобро

Љубов
Денес вашиот партнер е неверојатно атрактивен. Ако сте слободни, денес ќе освојувате, и колку повеќе ќе комуницирате со луѓе од спротивниот пол, сигурно ќе оставите добар впечаток на некој.

Здравје
Болка во зглобовите.

Лав

Работа
Денес го давате максимумот, но не можете да престанете да бидете нервозни. Секој збор изгледа премногу голем за вас. Денес барате малку благодарност за вашите напори и продолжете да работите напорно.

Љубов
Партнерот ве гледа со восхит. Слободните Лавови сега се подготвени да се покажат во најдобрата светлина и да ја освојат љубовта на личноста која им се допадѓа подолг период.

Здравје
Склони сте кон настинки.

Девица
Работа
На бизнис план нови можности и нови промени, но слушајте се само себе. Не очекувајте поддршка од луѓе родени во знаците на Риби и Близнаци, баш напротив денеска би можеле да ви наштетат.

Љубов
На планот за љубовта, вие сте тврдоглави и пре-аналитички. Опуштете се денес, немате причина да бидете оптоварени со факти што не можете да ги промените.

Здравје
Добро се чувствувате.

Терезија
Работа
Во претходниот период имало премногу простодушност за вас, и ќе бидете подготвени да ја свртите главата до крајот на денот. Новиот ден доаѓа утре и нова можност со него.

Љубов
На љубовен план, старата љубов ќе се обиде да го врати контактот, но мотивите нема да бидат од љубовен карактер. Поминете си тивка вечер со вашиот партнер, прегрнати во прошетка или во кревет.

Здравје
Можни проблеми со притисокот.

Скорпија
Работа
Денес сте великодушни, па немојте да бидете сомничави. Избегнувајте луѓе родени во знакот Скорпија, ќе ви годат луѓе во знакот на Близнаци.

Љубов
Слободните Скорпии ќе почувствува уште поголема потреба за заедница денес, но на конкретен план прават премалку. Зафатените Скорпии ќе уживаат во топлината на домот и најблиските.

Здравје
Проблеми со синусите.

Стрелец

Работа
Подготвени сте за нови предизвици, така што ќе максимално ќе се подготвите за нив. Додека никој не ве спречува, чувствувате чувство на благосостојба. Бидете внимателни и не зборувајте за тоа што никој не ве прашува.

Љубов
Денес сте многу убави, и себе си и на другите, и се чувствувате некако слободни. Партнерот ве сака, додека Слободните стрелци ќе бидат на мета на набљудувачи. Покажете се во најдобрата светлина.

Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец
Работа
Подготвени сте да одите во пресрет на нов деловен потфат. Старите контакти ќе се обидат да дојдат до вас. Сакате конечно да го видите вистинскиот статус на сите претходни напори.

Љубов
Партнерот ви е верен, но малку ја губи трпеливоста. Ќе треба да донесете малку живост во вашата врска. Не слушајте совет од ниту едно лице родено во знакот за Терезија денес, особено не за љубов.

Здравје

Проблеми со дишењето.

Водолија

Работа
Денес е можна добивка, па не грижете се однапред, бидејќи можете да донесете погрешен заклучок. Дискусиите нема да ви донесат никаква корист денес, бидете трпеливи.

Љубов
Има премногу брзи мисли на љубовниот план. Вашиот партнер очекува повеќе чувства. Слободните Водолии ќе бидат подготвени за акција денес, па мрднете од дома, дружете се, комуницирајте.

Здравје
Одлично.

Риби
Работа
Денес сте подготвени на предизвик. Ситуацијата на бизнис план, без разлика колку сте вознемирени во текот на изминатата недела, и сте се бореле да се докажете, денес одлучувате да го свртите другиот лист.
Љубов
Вие сигурно чувствувате ново влијание врз енергијата што ве води кон нова пресметка. Новата љубовна понуда ве двоуми, старата љубов ве тестира. Рибите кои се во врска денес ќе поминат мирен ден.
Здравје
Повеќе одмор.

Актуелно

ГОЛЕМОТО УВО Е НА БИХАЌКА: Чулев открива скандал – АНБ незаконски ја задржала техничката можност да прислушува

Министерот за внатрешни работи бара од ЈО по допрен глас да отвори истрага за одговорност. Чулев на денешната прес-конференција...

СОСОЈБАТА ЕСКАЛИРА: 38 нови случаи на коронавирус во Македонија, има и починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово....

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Почина првиот здравствен работник во Македонија од коронавирусот

Со жалење сакаме да ја известиме јавноста дека од КОВИД -19 почина и првиот здравствен работник. Фармацевтска комора на Македонија загуби почитуван...

(Фото+Видео) БРУКА НЕВИДЕНА: Скопје има нова населба со име на борец од УЧК, имаше и свечено „отворање„

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била...

РУСКОВСКА ФАТЕНА ВО ЛАГА-ЗАЕВ НЕ ГО ПРИЈАВИЛ СЛУЧАЈОТ?: И се згадило кога Камчев ѝ кажал што се случувало

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Повеќе вести