Дневен хороскоп за петок, 05.07.2019

  • July 5, 2019

И’ денеска Месечината е во знакот на Лав, и ова е ден кога сме свртени кон себе, со желба за забава, релаксација, истакнување. За разлика од вчерашниот ден кога беше под сенка на тензија, денес е се полесно, ова е феноменален ден за вас, затоа славете го, како и својот целокупен живот, бирајте забава која ви одговара, заборавете на грижите – барем за миг. Планирајте патување или некој друг облик ан опуштање.
Уживајте во денешниот ден!

Овен
Работа
Некој во вас ја поттикнува креативната љубопитност и желбата за ново знаење. Обрнете внимание на корисни информации и да прифатите позитивно влијание. Покажете им на вашите соработници дека имате сериозни намери и јасни цели.

Љубов
Во друштво на некој близок, не дозволувајте да ја пропуштите имагинацијата или љубовната инспирација како добар поттик за разновидни нови ситуации во кои можете и да уживате.

Здравје
Добро.

Бик
Работа
Идејата или работата што сте ја одбрале е добар избор. Ве очекува успех во соработка со постара личност. Преземете иницијатива во различни насоки за да постигнете комбинација на успех во бизнисот и лично задоволство.

Љубов
Новите настани што ве придружуваат или расположението што го препознавате кај блиска личност ви се допаѓаат. Слободно можете да ги изразите своите чувства за да го добиете вистинскиот одговор.

Здравје
Започнете да вежбате.

Близнаци
Работа
Имате впечаток дека околината нема доволно разбирање за вашите потреби или интереси. Сепак, не правете заклучок врз основа на првиот впечаток. Почекајте додека некој официјално ја објави својата одлука за соработка.

Љубов
Не игнорирајте ја вашата емоционална дилема. Помеѓу вас и вашиот партнер повремено провејува недоверба и нови прашања.

Здравје
Тензија.

Рак
Работа
Имате добри идеи, но, за жал, во вашата околина се чини дека нема доволно слух за да ве поддржат. Поради различни правила и деловни интереси, препорачливо е да се прифати варијантата за компромис како најдобро решение.
Љубов
Во врска со саканата личност, бидете доволно замислени и заводливи се’ додека не го почувствувате взаемното задоволство. Уживајте во вашиот интимен свет.

Здравје
Поминете повеќе време на свеж воздух.

Лав

Работа
Имате малку лошо претчувство за расплет на некои настани на деловната сцена или при средбата со одредени соработници. Затоа, избегнувајте ги сите сомнителни понуди и експериментални ситуации.

Љубов
Обрнете внимание на некои семејни теми или на лице кое може да делува многу позитивно на вашето расположение. Во моментов не е потребно само присуство на некој, туку и емотивна поддршка.

Здравје
Добро.

Девица
Работа
Некој ги оспорува вашите идеи или влијанија кои ги имате во деловните кругови. Бидете внимателни и не дозволувајте да има негативно влијание врз вашето расположение. Со неколку добри чекори можете да ги решите вашите проблеми.

Љубов
Изненадете ја вашата сакана личност на некој необичен начин. Ако имате доволно фантазија, сè може да се смени во позитивна насока. Нема причина да се откажете од вашите добри намери.

Здравје
Тензија.

Терезија
Работа
На вас е да ја оправдате деловната репутација или довербата во средбите со соработниците. Понекогаш различни обврски се голем психолошки товар, но не и изговор за неисполнетите ветувања. Прифатете корисни совети.

Љубов
Покажете дека имате доволно доверба во блиска личност, особено кога тоа се очекува од вас. Запомнете дека првиот впечаток може лесно да измами. Потпрете се на вашите чувства.

Здравје
Добро.

Скорпија
Работа
Понекогаш, немате самодоверба и смисла за практична ориентација, но секогаш има некои заобиколувања. Обрнете внимание на новите информации. Важно е да ги поврзете вашите интереси со вашите доверливи соработници.

Љубов
Доволно е да видите насмевка на задоволство на лицето на една драга личност да почувствувате нова креативна инспирација или ентузијазам.

Здравје
Земајте повеќе течности.

Стрелец

Работа
Во договор со соработниците потребно е да добиете согласност во однос на разни интереси или практични цели. Прифатете нови бизнис настани во оптимистички стил.

Љубов
Постојат некои прашања кои постепено се решаваат или тајни кои се откриваат само преку заеднички однос. Решавајте ги дилемите единствено во блиска средба со драга личност.

Здравје
Вие сте во одлична форма.

Јарец
Работа
Некој индиректно ве наведува на погрешен избор или прикривање на вистината. Има работи што ги правите тајно или со нечие знаење и има лошо влијание врз вашата концентрација. Конечно, треба да преземете одговорност за вашите постапки.

Љубов
Во односот со близок човек, избегнувајте нова дискусија и ривалство. Секогаш постои шанса да се балансираат вашите интереси и желби, без разлика колку сте различни.

Здравје
Најдете начин да се опуштите.

Водолија
Работа
Нема причина да ги обвинувате другите за вашиот бизнис неуспех или да се однесувате неправедно кон соработниците. Вие сте под притисок и потешки околности, но ова не ви дава право да ги игнорирате вашите редовни обврски.

Љубов
Имате впечаток дека партнерот постојано крие некои детали за вистината што би сакале да ја слушнете и што уште повеќе влијае на вашето сомневање или вознемиреност.

Здравје
Добро.

Риби
Работа
Ве интересираат конкретни деловни резултати, а не опширни планови или преговори. Ако сакате да ги решите вашите дилеми, треба да ги преземе работите во свои раце и да ги контролирате. Слободно можете да ја покренете иницијативата.

Љубов
Следете го внатрешниот глас или чувствата што ги имате во средбата со блиска личност. Иако постојат одредени дилеми, не се сомневајте дека вашето срце ќе направи добар избор.

Здравје
Добро.

Претходно «
Следно »