Дневен хороскоп за петок, 07.06.2019

Поврзано

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

Пред нас е еден убав петок а со него и секстилот на Меркур со Уран кој ни донесува „ветер во грбот“ и не испраќа напред без осврнување на минатото, сугерирајќи дека она што останало таму, таму треба и засекогаш да почива. Значи, не свртувајте се повеќе,туку со крупни чекори зачекорете во иднината, правејќи планови кои се реални и во склад со вашите можности. Интуицијата е денес на врвот, следете г својот внатрешен глас бидејќи она што е навистина искрено и често е и единствено исправно.
Ви го посакуваме секое добро.


Овен

Работа
Избегнувајте ризични ситуации и бидете мудри во средбата со соработниците. Нема потреба да поставувате прекумерни прашања на лице кое има големо влијание врз вашата околина.

Љубов
Вие сте вознемирени, бидејќи не можете да прифатите нечија одлука. Залудно, повторувате приказна што не произведува посакуван ефект.

Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Важно е да ги разберете вашите соработници правилно и да ги почитувате основните правила за деловна соработка. Секој треба да го направи својот дел од работата на најдобар начин и без претерана изложеност.

Љубов
Не постои причина строго да се проценува нечие однесување и вам ви се случува да направите различни грешки. Не бидете ситничави.

Здравје
Бавете се со физичка активност.

Близнаци

Работа
Прифати нечиј предлог. Важно е да ги поставите вашите идеи на вистинското место или во вистинското друштво. Не донесувајте брз заклучок врз основа на првиот впечаток.

Љубов
Ако сте вознемирени од емоционални дилеми, зборувајте искрено со вашата сакана личност. Разговорот води кон заеднички договор и психолошка релаксација.

Здравје
Добро се чувствувате.

Рак

Работа
Чувствувате малку замор и затоа реагирате поимпулсивно од вообичаеното. Се обидувате да се ослободите од некои дополнителни обврски, но без разлика колку се обидувате, не го добивате посакуваниот ефект.

Љубов
Во средбата со саканата личност, нема потреба да се возбудувате за малите нешта кои го отежнуваат заедничкиот договор.

Здравје
Потребен ви е одмор.

Лав

Работа
На вас е да нспроведете нечија идеја или да се претставите во позитивно светло во кругот на деловниот партнер. Обрнете внимание на деталите што влијаат на конечните резултати.

Љубов
Вие сте заинтересирани за ново емотивно задоволство. Кај вас провејува романтично расположение, а саканата личност сака искрено да ви угоди.

Здравје
Премногу сте чувствителни.

Девица
Работа
Вие сте заинтересирани за различни работи и се обидувате да го наметнете вашето мислење за соработниците. Вие сте привлечени кон големи деловни предизвици или способност да ги тестирате вашите вештини под невообичаени услови.

Љубов
Вие не сакате да ја пропуштите ненадејната можност за емоционално зближување. Одговорете на нечиј сигнал или љубовна порака.

Здравје
Добро се чувствувате.

Терезија
Работа
Некој ве доведува до свршен чин или непријатна ситуација и затоа избегнувајте афективно однесување. Побарајте добар совет за да ги заштитите вашите бизнис интереси.

Љубов
Бидете промислени во ненадејна средба и не дозволувајте лесно да ве заведе нечиј комплимент и манири.

Здравје
Пазете се од повреди.

Скорпија
Работа
Некој се обидува да ги диктира правилата на деловно однесување. Имате впечаток дека од вас се очекува повеќе отколку што можете да направите, и затоа се чувствувате непријатно пред една постара личност.

Љубов
Кога се сретнувате со саканата личност, повеќето од настаните не се по ваша мерка или вкус, но вие добро се снаоѓате во секоја пригода.

Здравје
Добро се чувствувате.

Стрелец

Работа
Ако немате доволно доверба во одредени соработници, направете го тоа што е неизбежно. Заштитете ги вашите бизнис интереси и прекинете го контактот со несигурен човек.

Љубов
Се чувствувате расположени и задоволни во друштво на блиска личност и чувствувате нов емотивен ентузијазам. Ве радува нечие внимание.

Здравје
Контролирајте го притисокот.

Јарец
Работа
Има ненадејни околности што ве успоруваат. Некој не сака да ги слушне вашите идеи. Обрнете внимание на корисни совети испратени од блиски соработници.

Љубов
Обрнете внимание на лице кое позитивно влијае на вашето расположение. Емоционалната средба носи заедничко задоволство.

Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија
Работа
Однесувањето на некој има негативно влијание врз вашата концентрација и затоа имате деловен неуспех. Сепак, постои можност да го надмудрите лицето кое го попречува вашиот бизнис.

Љубов
Нема потреба да се занесувате со големи желби и нечии ветувања. Тешко е правилно да оцените нечии постапки.

Здравје
Пожелно е да се рекреирате.

Риби
Работа
Некој се обидува да ви даде друго мислење, но имате свои цели и не отстапувајте од плановите што ги започнавте. Треба да вложите многу енергија во вашите деловни цели и да се заштитите од лошите влијанија.

Љубов
Партнерот може да ги освежи вашите идеи. Некои ситуации претставуваат увертира за ново емотивно зближување.

Здравје
Пазете се од настинки.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да го охрабриме народот, да истрае...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Повеќе вести