Дневен хороскоп за петок, 1. февруари 2019 година

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Овен Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Игнopирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува сpцeтo

Овен Денеска ќе ви се случат некои несогласувања со околината. Не трошете енергија во одбрана на своите намери. Игнорирајте ги...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овните ќе се збогуваат со лoшoтo расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите...


ОВЕН

Работa: Работната ситуација е стабилна и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате. Можете да очекувате добар ден.

Љубов: Подготвени сте да бидете уште некое време сами, за да успеете да најдете личност за себе.

Здравје: Ќе ви годи рекреација.

БИК

Работа: Денешниот ден ви е одличен на ова поле. Не би требало да се грижите за било што.

Љубов: Пред вас е поволен период за почеток на нова врска.

Здравје: Имате многу сила и здравјето ви е добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате поддршка од страна на личност која покажува кон вас има некои намери кои ги преминуваат работните граници.

Љубов: Доколку сте слободни, денот е поволен за нови љубовни познанства.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

РАК

Работа: Подготвени сте да работите прекувремено за да остварите добри резултати на работното поле, и да ги подобрите вашите финансии.

Љубов: Доколку ви се допаѓа личност која е родена во знакот на Стрелец, ве очекува врска.

Здравје: Пад на имунитет.

ЛАВ

Работа: Немојте да пропуштите на вас да влијае негативната атмосфера во која се наоѓате. Имате право сами да го подигнете вашето расположение.

Љубов: Можно е да посакувате нова љубов.

Здравје: Чувствително ви е грлото.

ДЕВИЦА

Работа: Не ви е претерано поволен ден и лесно може да дојдете до нови проблеми и компликации.

Љубов: Очекувајте добар однос со партнерот доколку сте во брак. Имате впечаток дека се надополнувате.

Здравје: Ве мачи вртоглавица.

ВАГА

Работа: Поволен ден за занимавање со приватна работа, како и за носење на некои важни одлуки.

Љубов: Може да очекувате интересен развој на случувањата на емотивно поле. Симпатијата ќе ви покаже чувства.

Здравје: Слаба циркулација во нозете.

ШКОРПИЈА

Работа: Новите случувања на ова поле ви носат чувство на нервоза и неизвесност. Не сте сигурни во кој правец тоа оди.

Љубов: Ве очекува интересно познанство преку пријател.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Потрудете се сериозно да се посветите на своите обврски ако сакате да дојдете до подобрување на ова поле.

Љубов: Крај саканата личност чувствувате тензија и постои некоја несигурнос која се јавува во вашиот однос.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

ЈАРЕЦ

Работа: Сте решиле да се посветите на својата работа, но постојат некои приватни проблеми кои константно ви го отргнуваат вниманието.

Љубов: Можно е познанството кое се појавило во вашиот живот, да стане важно за вас.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку сте биле напнати, таа лоша енергија лесно ќе ја пренесете во вашето работно опкружување.

Љубов: Спонтано ќе успеете да остварите познанство со личност која во вас ќе разбуди силни чувства.

Здравје: Пад на имунитетот.

РИБИ

Работа: Новите информации кои доаѓаат до вас на некој начин може да ве предупредат на некои опасности кои се подготвуваат.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која не ја познавате добро.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести