Дневен хороскоп за петок, 10.01.2020

Поврзано

Каков ден ве очекува на крајот на работната недела?

Овен Мора да направите листа на приоритете доколку мислите подобро да се организирате. Во спротивно ќе бидете приморани некои од...

Играјте на сигурно и нема да зaжaлитe

Овен Не дозволувајте ситните кавги со колегите да ве исфрлат од такт. Кога ќе забележите дека сте налутени, повлечете се...

Три хороскопски знаци ги очекува романтичен август

Август, последниот летен месец може да се очекува да го промени љубовниот живот на неколку знаци. Жешкиот и бурен...
- Advertisement -


Овен

Работа
Заклучувате дека состанокот со една личност не носи многу олеснување или одговори на важни прашања. Избегнувајте контроверзи и почитувајте ги официјалните регулативи.

Љубов
Во добро друштво или со емотивна блискост, сè изгледа многу полесно и поубаво. Сметајте на поддршката на вашето семејство.

Здравје
Склоност кон алергиски реакции.

Бик
Работа
Охрабрете ја кај себе креативната љубопитност и упорност, но само до тој степен што нема да биде проблем да ги постигнете вашите деловни намери.

Љубов
Избегнувајте провокативно однесување и импулсивна реакција во друштво на блиска личност. Изберете го вашето друштво повнимателно за вашето омилено поминување на времето.

Здравје
Добро.

Близнаци
Работа
Премногу брзо реагирате на деловните состаноци и категорично отфрлате нечиј совет. Треба да ги контролирате вашите лоши навики, нема причина да се истакнувате пред личност која има различни деловни стандарди.

Љубов
Саканото лице има различни приговори за вашето однесување. Размислете за вашите неуспеси и не игнорирајте нечија опомена.

Здравје
Земајте витамини.

Рак
Работа
Вашите деловни и финансиски интереси вие ги поврзувате со нечие ветување, затоа ја отфрлате идејата што ја поддржуваат вашите соработници. Наместо да преземате непотребни ризици во деловните аранжмани, контактирајте го лицето.

Љубов
Нема потреба премногу да се занесувате од нечие ласкање или да верувате во среќата што доаѓа одеднаш. Бидете реални.

Здравје
Проблеми со крвниот притисок.

Лав
Работа
Важно е да ги користите вашите дипломатски манири при средбата со деловните партнери. Нема потреба да ги откривате вашите намери на соработниците за кои не ве врзуваат заеднички интереси.

Љубов
Изгледате вознемирени и ве следи љубовен несклад. На вашиот партнер му недостига разбирање или добра волја а вам истрајност.

Здравје
Хронични проблеми.

Девица
Работа
Ако некој има приговор на вашиот начин на работа или однесување, прифатете добраонамерна критика. Побарајте практичен совет од личност со доволно искуство и подготвеност да ве упати во вистинската насока.

Љубов
Вашето однесување одразува емоционална слабост или неможност да ги исполните вашите намери. Бидете поискрени во изразувањето на вашите чувства.

Здравје
Добро.

Терезија
Работа
Некој во вас предизвикува ново сомневање, така што не сакате да зборувате гласно за вашите деловно-финансиски или приватни планови. Сепак, премногу дискреционо право од ваша страна остава негативен впечаток кај вашите соработници.

Љубов
Бидете сигурни дека се однесувате кон вашата сакана личност на необичен начин. Покажете дека имате исклучителни манири во вистинската ситуација.

Здравје
Проблеми со забите.

Скорпија
Работа
Не ви се допаѓаат нечии идеи, затоа внимателно избирате ситуации во кои можете да ги искажете своите интелектуални или практични способности. Може да размислите за паметно решение и погодно објаснување за вашите соработници.

Љубов
Ве чека емотивно задоволство што ќе ве наполни со позитивна енергија. Уживајте во вашето избрано друштво.

Здравје
Добро.

Стрелец
Работа
Вие проаоѓате вистинско значење или задоволство во различни ситуации, што истовремено го подобрува вашето расположение и го збогатува вашето животно искуство.

Љубов
Пратете ги вашите чувства и можете да го остварите она што толку многу ви недостасува. Важно е да одите во пресрет на настаните.

Здравје
Проверете ја крвната слика.

Јарец
Работа
Искреноста во деловниот дијалог не предизвикува голем ентузијазам кај соработниците. Нема причина да ја докажувате својата супериорност и да свртувате големо внимание на себе.

Љубов
Во вашиот љубовен живот, на време расчистете со лажни илузии. Вие не можете да добиете сè што сакате, само она што го предлага или нуди вашата сакана личност.

Здравје
Добро.

Водолија
Работа
Вие делувате вешто во деловно-финансиските договори, но и вашите соработници не се наивни. Затоа, не потценувајте нечии способности.

Љубов
Нема причина да ги потиснувате вашите емоционални желби пред лицето кое добро го познава вашиот копнеж или карактер. Опуштете се.

Здравје
Препорачливо е да се рекреирате.

Риби
Работа
Информациите што некој ви ги кажува се корисни. Обрнете внимание на различните детали во деловните преговори и скриените пораки.

Љубов
Одржувајте оптимизам и доверба во партнерот. Некој ќе ве израдува во одличен стил и на извонреден начин, вредно почитување.

Здравје
Проблеми со варењето на храната.

Latest News

Среде пандемиja во Тетово, трет ден бeз вода

Населбата Блок 70 е една од најпогодените во Тетово каде во одредени станбени згради трет ден граѓаните воопшто немаат...

Тетовчани, Гостиварчани и Чаирчани се бopaт за 2 милиони народ

Големо „НЕ“ за поскапување на струјата и самораспуштање на Регулаторна велат жителите на Тетово кои се силно револтирани поради одлуката на Регулаторната комисија за...

Европа се подготвува за пeкoлeн викенд – Тeмпeрaтуpитe повторно ќе сoбoрувaaт рекорди, еве што не очекува во Македонија

Западна Европа се подготвува за уште еден топлотен бран, затоа што се очекува дека екстремните температури ќе го зафатат регионот втор викенд по ред. Англија...

Заев нема мнозинство, бара да се формира независна пратеничка група на ДУИ

Откако во текот на вчерашниот ден, СДСМ преку соопштение ја извести јавноста дека го има потребното мнозинство за Влада денес сосема се менува наративот...

(Видео) Со висока резулација, „нajлyдата“ снимка од eкcплозиjaта во Бејрут

Либанските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по повеќе од 100 лица кои се водат како исчезнати, денoви по големата експлозија во Бејрут, која целосно...

More Articles Like This