August 14, 2020, 2:38 am

Дневен хороскоп за петок, 10.05.2019

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

Денес е петок и денеска Месечината влегува во знакот на Лав, што е одличен потстрек за забава, планови за викенд а кои можат да започнат и со денешниот ден, зошто да не? Денешната енергија на Месечината ќе ни подари инспирација, сила да се издигнеме од сето она што овие денови не тишти и „сопнува“, како и моќ да се посветиме на себе и да ги задоволиме духот и телото. Денеска мрзеливоста е забранета. Покренете се и побарајте инспирација, на секој чекор е!
Ви посакуваме прекрасен ден!

Овен

Работа
Вие делувате сомничаво во оценувањето на нечии опции и заинтересирани сте да добиете визионерска улога на деловни состаноци. Ако сте премногу далеку од вашите соработници, ве очекуваат дополнителни компликации и потешки услови.

Љубов
Поради новите настани во вашиот приватен живот, страда и некој близок. Но, знаете, вешто или намерно, да ја претворите ситуацијата во насока која вас ви одговара.

Здравје
Напнати сте.

Бик

Работа
Вие сте во добра форма и делувате позитивно на вашата околина. Обрнете внимание на нечиј коментар, важно е да откриете скриени детали во деловниот дијалог.

Љубов
На состанокот со некој близок, изразувајте ја позитивната страна на вашата личност. Имате одлична можност да освоите нечија љубов која ќе ве наполни со некое посебно расположение.

Здравје
Несоница.

Близнаци

Работа
На состанокот со соработниците, се обидувате да ја наметнете вашата волја и строго да го оцените однесувањето на некој. Сепак, не можете да го игнорирате „гласот на мнозинството” и улогата на некој друг во деловната соработка.

Љубов
Избегнувајте некои напорни ситуации во кои сте премногу возбудени. Треба искрено да се искупите за грешката што сте ја направиле за блиска личност.

Здравје
Проблеми со грбот.

Рак

Работа
Во заеднички интерес е деловно-финансискиот ризик да се сведе на минимум и да се исполнат сите поставени рокови. Од вас се очекува да играат важна улога или медијација за време на новите деловни преговори.

Љубов
Ако сте преоптоварени со некое емотивно сомневање, разговарајте со некој близок и инсистирајте на заеднички доказ за вистината. Сè може да се подобри преку взаемно почитување.

Здравје
Добро се чувствувате.

Лав

Работа
Само со користење на суптилни методи можете да ги „наметнете” вашите ставови и да исполните различни критериуми на деловни состаноци.

Љубов
Можете лесно да ги проследите жалбите што ви ги испратил некој близок. Користете го вашиот шарм во одредени ситуации за да ја подобрите вашата врска.

Здравје
Проблеми со кожата.

Девица

Работа
Во заеднички интерес е да се решат деловните проблеми во најкус можен рок. Бидете внимателни и започнете со иницијативата. Треба цврсти гаранции дека некој ќе ја исполни својата улога во деловната соработка.

Љубов
Најблискиот може да има некои „необични идеи”, но не заклучувајте додека не гледате во што е суштината. Брзината понекогаш е доблест, но исто така е и маана.

Здравје
Ви треба рекреација.

Терезија

Работа
Вашата визија е погрешно разбрана, но користете го својот ум колку што е потребно за да стекнете нечија доверба.

Љубов
Понекогаш зборовите не се доволни, да изразуваат се’ што мислите или чувствувате за некој близок. Прикажете повеќе иницијативи што доведуваат до зближување

Здравје
Добро се чувствувате.

Скорпија

Работа
Деловното недоразбирање кое го имате со една личност може да ве доведе во непријатна ситуација. Поаѓате од погрешни информации, па вашите прогнози се неверојатни. Прифатете добронамерна критика.

Љубов
Партнерот се обидува да ви помогне или да ве направи среќни. Заедничкиот состанок може да се претвори во „подобар дел од реалноста”, да уживате во она што го имате во сопственото друштво.

Здравје
Корегирајте ја исхраната.

Стрелец

Работа
Понекогаш е тешко да се усогласат различните ставови и интереси, треба да се навикнете на промената на климата во вашата околина.

Љубов
Обрнете внимание на поубавите теми и подгответе се за средба со лице кое ве инспирира на позитивно расположение. Работите можат да бидат многу поубави отколку што се.

Здравје
Стомачни проблеми.

Јарец

Работа
Дозволете им на другите да истражуваат или да тестираат нови деловни можности. Треба да ги заштитите вашите интереси и да се придржувате кон докажаната форма на деловно-финансиска соработка.

Љубов
Не ветувајте на своето семејство или партнер работи што не можете да ги исполните. Добрата намера не е секогаш гаранција дека може да го усреќите лицето за кое се грижите.

Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија

Работа
Умеете да се наметнете на вашите соработници, но не може да биде се по ваша волја. Избегнувајте ситуации со конкуренција, нема причина да се докажувате погрешно. Почитувјте ги основните правила во деловната соработка.

Љубов
Некој ви дава до знаење дека бара поголема емоционална сигурност, а не интригантна ситуацијаза која се залагате. Не случајно повредувате нечии чувства.

Здравје
Повеќе одмор.

Риби

Работа
Ви недостига вистински увид во различни деловни можности. Важно е да се прилагодите на мислењето на мнозинството и да се поправи вашата почетна стратегија. Обрнете внимание на корисни информации, имате можност да го проширите вашето знаење.

Љубов
Вие погрешно го проценувате однесувањето на некој или на емотивните сигнали што ги добивате. Вие сте премногу субјективни во проценките и во создавањето на вашата љубовна визија.

Здравје
Можна главоболка.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This