Дневен хороскоп за петок, 14.06.2019

  • June 14, 2019
  • Коментари

Oпозицијата на Марс и Сатурн денес покренуваат многу спомени, а денеска имаме и еден убав тригон со Марс и Нептун, која падот во сеќавањето може да го издигне и енергијата да ја преусмери во друг правец, правец на создавање,магично, креативно, а каде добро ќе се чувствувате. Добро би било денот да го минете во тишина, далеку од звуците кои ги прават сообраќајниците, но и групи луѓе.
Пречувствителни сме и лесно се навредуваме, па воздржете се од длабоки разговори со луѓето околу вас, бидејќи постои опасност дека некои работи потполно погрешно ќе ги протолкуваме, или изговориме на другите.

Овен

Работа
Поради ставовите кои се покажаа како вистински, колегите ве ценат и ве чувствуваат како важен и потврден дел од колективот. Признанијата и пофалбите се на повидок.

Љубов
Поради настани на работното место, малку го занемарувате вашиот партнер, и тој ќе го привлече вашето внимание. Денес, 101% препуштете на вашиот партнер.

Здравје
Можна температура.

Бик
Работа
Денес, деловната задача е доста обемна, па замолете ги колегите да ви помогнат со правилната дистрибуција на дел по дел. Вашите колеги се подготвени да ви помогнат.

Љубов
Под влијание на Месечината денес барате емоционално внимание. Иако невнимателното флертување може да има непријатен резултат. Чувајте ја вашата приватност подобро.

Здравје
Хронична болка.

Близнаци
Работа
Вие не треба толку многу да го потенцирате вашето видување на моменталната состојба. Вашето залагање не треба да се дискутира од колегите кои не се целосно загрижени за вашата работа.

Љубов
Уживате во моментите на внимание со вашиот партнер. Сакате личност од непосредна близина, но тоа не ви е важно, нели?

Здравје
Пазете се од повреди.

Рак
Работа
Вашите колеги не ги одобруваат вашите идеи. Затоа избегнувајте ангажирање во работа со несигурен исход и мешање во одлуките во чии фактори не сте упатени колку што треба.

Љубов
Шестото чуло ви кажува дека лицето кое ти се додворува не ја кажува вистината и го крие своето вистинско лице. Се плашите од нејасните постапки на некоја личност.

Здравје
Добро се чувствувате.

Лав

Работа
Сакате лидерска позиција и нагласувате дека вашите сугестии се идеална опција за работа. Постои мал конфликт со еден колега кој ги гледа работите од друг агол.

Љубов
Премногу барате од партнерпт и сте склони кон претерување. Опуштете се и уживајте во она што го имате и она што го заслужувате, а тоа е вашиот партнер.

Здравје
Повеќе одете на прошетки.

Девица
Работа
Сакате да ги импресионирате вашите колеги или претпоставени. Во некои случаи, финеси решаваат за конечниот исход и добивањето пофалби.

Љубов
Лекомислено опуштање на забава може да ве чини. Посветете се на некој кој ви дава емоционална поддршка.

Здравје
Проблеми со кожата.

Терезија
Работа
Денес ќе постигнете сè што сакате. Водени од вашите инстинкти, но исто така и со искуство, ќе направите сè во своја корист. Следат пофалби.

Љубов
Освежување и прекин на монотонијата во врската. Партнерот нема да може да ви каже за нешто што го предлагате. Искористете го овој ден да одите во природа или на базен…

Здравје
Проблеми со варењето.
Скорпија

Работа
Се стремите да водите главен збор за сè на работното место. Не дозволувајте премногу мешање на други во паричните прашања.

Љубов
Не инаетете се со партнерот и не ситничарете. Разговорот решава сè, а денес партнерот ќе сфати сè што му кажувате.

Здравје
Добро се чувствувате.

Стрелец

Работа
Постои несогласување во колективто, но денес се соочувате со тешкотијата. Вашите колеги ви веруваат и ја ценат вашата професионалност.

Љубов
Партнерот е вознемирен од вашите глупави и смели акции. Не влегувајте во дискусија, моментално партнерот е во негативна фаза, но ќе му помине.

Здравје
Вие сте нервозни.

Јарец
Работа
Планирате да го преориентирате тесниот круг на колегите во правец кој би бил најекономичен. Но, непредвидени настани ќе се пречка.

Љубов
Ќе бидете принудени да се придржувате кон некои основни начини на соживот. Размислете повеќе за чувствата на вашиот партнер како што тој мисли на вашите.

Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија
Работа
Се криете од претпоставениот кој често ви упатува забелешки. Сè може да се реши со договор. Не размислувајте денес за работата, оставете ја за утре.

Љубов
Бидете повнимателни и поинтелигентни кога разговарате со партнерот, бидејќи се случува, со некои зборови, да му наштетиме на некого, иако немаме намера да го сториме тоа.

Здравје
Добро се чувствувате.

Риби

Работа
Имате одлична професионална идеја, но сега не постои можност целосно да се реализира. Ви треба малку трпение и вашиот момент ќе дојде.

Љубов
Партнер и вие денес имаат сосема различни приоритети, иако желбата за доказ за љубов е присутна и на двете страни. Нема да биде лесно да се постигне рамнотежа.

Здравје
Главоболка.

Претходно «
Следно »