Дневен хороскоп за петок, 24.05.2019

Поврзано

ЌЕ ЈА ОСМИСЛАТ СОВРШЕНАТА ОДMAЗДА: Овие хороскопски знаци не чекаат кармата да го направи своето

Тие не дозволуваат оној кој ќе ги повpeди да помине неkaзнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што велат ѕвездите за денес

Овен Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што ве очекува оваа среда

Погледнете што ве очекува оваа среда. Овен Бидете внимателни кому ја давате својата доверба. Можно е да се случи да се...

Pред нас е еден ден без битни аспекти кој треба да го искористите за да се одморите или да направите планови за претстојниот викенд. Не дозволувајте да ве поремети прогнозата на времето и најавените дождливи периоди бидејќи убав помин може да се реализира на многу други начини и на различни места. Излезете во пресрет на дождот, тоа може да биде романтичен момент за сите вљубени.

Ви посакуваме пријатен ден!

Овен

Работа
Ќе имате релевантни докази, но еден од вашите соработници не сака вистината да исплива на површина. Затоа, не очекувајте премногу поддршка во околината.

Љубов
Премногу ве погодува нечие однесување или ненадејна одлука. Обидете се да ја зачувате смиреноста на духот и да го потиснете вашето емоционално расположение.

Здравје
Вие сте подложни на дигестивни проблеми.

Бик

Работа
Вие сте повредени од нечие ригидно однесување или неправди во деловната соработка. Сепак, важно е работите да завршат на добар начин. Вие сте доволно умешни за да ги надминете деловните недоразбирања.

Љубов
Понекогаш разумот треба да биде исклучен, бидејќи постојат нешта или настани кои не можете да ги објасните само врз основа на логички правила. Нека зборуваат твоите чувства.

Здравје
Ви требаат повеќе витамини во вашата исхрана.

Близнаци

Работа
Вие делувате остроумно и искрено, така што добивате симпатии на различни страни. Добра идеја е да оставите добар впечаток на вашите соработници. Со брилијантната интелигенција, покажете и на вашата околина колку што можете.

Љубов
Планирајте интересна или романтична забава за двајца. Опуштете се во блиско друштво и уживајте во вашиот интимен свет.

Здравје
Ви требаат секојдневно физички вежби.

Рак

Работа
Делувате нетрпеливо, но засилената иницијатива од ваша страна не донесува позитивни резултати и нечија наклонетост. Соработниците очекуваат да прифатите одредени отстапки.

Љубов
Важно е да го направите она што го чувствувате и тоа ќе ви донесе големо олеснување. Нема причина да одберете улога што не ви одговара.

Здравје
Вашата моќ за регенерација е во пораст.

Лав

Работа
Вие сте добро расположени и верувате дека постои некој заобиколувачки начин за ефикасно остварување на она што другите не можат да го направат. Довербата што ја чувствувате е позитивна и на вашата околина.

Љубов
Нема потреба да се искушува нечија трпеливост или емоционална наклонетост. Не правете нови љубовни ребуси кои ја оптоваруваат саканата личност.

Здравје
Избегнувајте тешка физичка работа.

Девица

Работа
Премногу лично ја доживувате ситуацијата на деловната сцена и затоа правите погрешна проценка. Слушнете повнимателно нечиј коментар, бидејќи е важно да се добие добра лекција за деловните односи.

Љубов
Станувате сомнителни при анализирање на однесувањето на партнерот и ви се чини дека блиска личност делува задоволно без добра причина.

Здравје
Бидете повеќе во движење.

Терезија

Работа
Премногу лично ја доживувате ситуацијата на деловната сцена и затоа правите погрешна проценка. Слушнете повнимателно нечиј коментар, бидејќи е важно да се добие добра лекција за деловните односи.

Љубов
Станувате сомнителни при анализирање на однесувањето на партнерот и ви се чини дека блиска личност делува задоволно без добра причина.

Здравје
Бидете повеќе во движење.

Скорпија

Работа
Некој во вас поттикнува креативна енергија и дополнителна мотивација за работата со која се занимавате. Вашата околина има позитивна улога во различни ситуации и ви се чини дека имате добро решение за сите тековни проблеми.

Љубов
Вие не може да се спротивставите на новите емотивни предизвици. Изгледате шармантно и привлечно за својот партнер или знаете како да заведете некоја личност што сакате.

Здравје
Склони сте кон алергиски реакции.

Стрелец

Работа
Вие сте во добра форма. Немојте да се колебате на различни деловни предизвици што ги предложиле вашите соработници. Вие сте доволно способни да ги надминете просечните критериуми и многу ефикасно да ги постигнете вашите цели.

Љубов
Нема причина да се однесувате скромно во нечие друштво. Секогаш постои добар начин да се процесира или да се направи среќна саканата личност.

Здравје
Вашиот отпор кон стресот е зголемена.

Јарец

Работа
Внимателно анализирате нови деловни настани и донесувате разумни одлуки. Потребни се веродостојни информации за јасно дефинирање на вашите долгорочни цели во деловната соработка.

Љубов
Нема потреба да ги потиснувате вашите чувства или намери. Партнерот е свесен за тоа како тој може да ве израдува или да ви помогне.

Здравје
Вие сте во голема физичка форма.

Водолија

Работа
Забележувате дека новите деловни настани донесуваат светлина во вашето окружување. Повеќето соработници реагираат на препознатлив начин и без видлива корист.

Љубов
Саканата личност го анализира вашето однесување и наоѓа разни забелешки, но немате доволно стрпливост да ги слушате критиките.

Здравје
Ќе бидете меланхолично расположени.

Риби

Работа
Некој се обидува да ви укаже на своето решение, но доволно сте внимателни и вешто избегнувате деловна замка или состанок што ве обврзува да направите дополнителна отстапка.

Љубов
Мудро избегнуавте одредена тема или ситуација која не е во најдобар интерес на никого. Не ги потценувајте способностите на вашиот партнер, бидејќи не е секогаш се толку едноставно.

Здравје
Секојдневно практикувајте психофизичка релаксација.

Актуелно

ГОЛЕМОТО УВО Е НА БИХАЌКА: Чулев открива скандал – АНБ незаконски ја задржала техничката можност да прислушува

Министерот за внатрешни работи бара од ЈО по допрен глас да отвори истрага за одговорност. Чулев на денешната прес-конференција...

СОСОЈБАТА ЕСКАЛИРА: 38 нови случаи на коронавирус во Македонија, има и починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово....

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Почина првиот здравствен работник во Македонија од коронавирусот

Со жалење сакаме да ја известиме јавноста дека од КОВИД -19 почина и првиот здравствен работник. Фармацевтска комора на Македонија загуби почитуван...

(Фото+Видео) БРУКА НЕВИДЕНА: Скопје има нова населба со име на борец од УЧК, имаше и свечено „отворање„

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била...

РУСКОВСКА ФАТЕНА ВО ЛАГА-ЗАЕВ НЕ ГО ПРИЈАВИЛ СЛУЧАЈОТ?: И се згадило кога Камчев ѝ кажал што се случувало

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Повеќе вести