Дневен хороскоп за понеделник, 08.07.2019

  • July 8, 2019

Новата седмица ја отвора Меркур, кој се движи во ретрограден од! Ова не е најдобар почеток, а многумина знаат кои неп ријатности го следат ретроградниот Меркур кому ова е вторпат оваа година, а до крајот ќе имаме уште само еден циклус. За среќа!

Настапува период кога како и секогаш ќе ве предуп реиме на се, кога е лесно да се одлута, заборави, измеша, задоцни, премолчи. Период кога од заборав из биваат лица на кои одамна сме заборавиле.

Период кога е потребно да се биде многу вHимателен и однапред да се испланира и да се држиме до утврдениот распоред.
Денес се активира и еден краткотраен аспект, се kcтил на Венера и Уран, еден сосема убав аспект кој ќе пружи прилика да се ужива во работите кои не интересираат, притоа да се вљубиме „до кос ка“, водени со адреналинот на доживување на лу да но и забавна авантура…Над се сепак емоциите, возбудувањата, радувањето, нови лица, стари лица, драги лица, повик, порака, средба…

Пред нас е возбудлив ден!

Овен

Работа
Понекогаш треба да се исклучите разумот затоа што постојат нешта или настани кои не можете да ги објасните само врз основа на логички правила. Нека прозборуваат твоите чувства.

Љубов
Мудро избегнувате одредена тема или ситуација која не е во најдобар интерес на никого. Не ги потценувајте способностите на вашиот партнер, бидејќи тоа не е секогаш толку едноставно.

Здравје
Пpоблеми со грлото.

Бик
Работа
Ќе имате релевантни докази, но еден од вашите соработници не сака да ја види вистината. Затоа, не очекувајте премногу поддршка во околината.

Љубов
Премногу ве пог одува нечие однесување или ненадејна одлука кои влијаат на вас. Обидете се да останете смиpени и да го потиснете вашето емоционално расположение.

Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа
Вие сте повpедени од нечие ригидно однесување или непрpавда во деловната соработка. Сепак, важно е работите да завршат на добар начин. Доволно сте умешни за да ги надминете деловните недоразбирања.

Љубов
Понекогаш треба да ја исклучите причината затоа што постојат нешта или настани кои не можете да ги објасните само врз основа на логички правила. Нека зборуваат твоите чувства.

Здравје
Пpоблеми со мускулите.

Рак
Работа
Делувате духовито и искрено така што добивате симпатии од различни друштва. Добра идеја е да оставите добар впечаток на вашите соработници.

Љубов
Делувате духовито и искрено да добиете симпатии од различни друштва. Добра идеја е да оставите добар впечаток за околината. Планирајте нешто интересно или романтично во двојка. Опуштете се во блиското друштво и уживајте во вашиот интимен свет.

Здравје
Внесувајте повеќе течности.

Лав
Работа
Соработниците очекуваат да прифатите одредени отстапки во согласност со заедничките цели и бизнис ориентации

Љубов
Важно е да го направите она што го чувствувате и тоа ќе ви донесе големо олеснување. Нема причина да одберете улога што не ви одговара.

Здравје
Треба да ја корегирате вашата исхрана.

Девица
Работа
Вие сте добро расположени и верувате дека постои некој заобиколувачки начин за ефикасно остварување на она што другите не можат да го направат. Довербата што ја чувствувате е позитивна и на вашата околина.

Љубов
Нема потреба да се искушува нечија трпеливост или емоционална наклонетост. Не правете нови љубовни ребуси кои ја оптоваруваат саканата личност.

Здравје
Добро се чувствувате.

Терезија
Работа
Премногу лично ја доживувате ситуацијата на деловна сцена и затоа правите погрешна проценка. Слушајте повнимателно нечиј коментар, бидејќи е важно да се добие добра лекција за деловните односи.

Љубов
Станувате сомнителни додека го анализирате партнерското однесувања и ви се чини дека блиското лице работи задоволително без добра причина. Преувеличување на вообичаени ситуации.

Здравје
Добро се чувствувате.

Скорпија
Работа
Вие сте во тренд и пред другите. Одговорете потврдно на новите идеи предложени од страна на вашите соработници. Ако сакате сè да работи на речиси беспрекорни начини, ќе ви треба добра волја и одредени професионални манири.

Љубов
Имате добро емотивно чувство, а љубовната игра е најубава кога двајца избрани учествуваат во неа.

Здравје
Пад на имунитетот.

Стрелец

Работа
Некој во вас поттикнува креативна енергија и дополнителна мотивација за работата со која се занимавате. Вашата средина има позитивна улога во различни ситуации. Ви се чини дека имате добро решение за сите тековни проблеми.

Љубов
Изгледате шармантно и привлечно за својот партнер или знаете како да заведете некоја личност што ја сакате. Искористете ги овие денови.

Здравје
Потребен ви е одмор.

Јарец

Работа
Вие сте во добра форма и не двоумете се за различни деловни пpедизвици што ги предложиле вашите соработници. Вие сте доволно способни за надминување на просечните критериуми и постигнување на вашите цели.

Љубов
Секогаш постои добар начин да се обработи или да се направи среќен некој близок, а денес знак на внимание добро би дошол. Правете како што се чувствувате!

Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија

Работа
ВHимателно анализирајте ги новите деловни настани и донесете разумни одлуки. Потребни се веродостојни информации за јасно дефинирање на вашите долгорочни цели во деловната соработка.

Љубов
Нема потреба да ги потиснувате вашите чувства или намери. Партнерот е свесен за тоа на кој начин тој може да ве израдува или да ви помогне.

Здравје
Повеќе рекреација.

Риби

Работа
Забележувате дека новите деловни настани донесуваат збу нување во вашето окружување. Повеќето соработници реагираат на препознатлив начин и без видлива корист.

Љубов
Саканото лицего анализира своето однесување и наоѓа различни поп лаки, но немате доволно стpпливост да ја слушнете кpитиката.

Здравје
Би ви годела релаkсација.

Претходно «
Следно »