Дневен хороскоп за понеделник, 12.08.2019

  • August 12, 2019

Уран денес тргнува во ретрограден од!! Ретроградноста е обележана со потребата за слобода која има тенденција да се ослободи од нештата од минатото, потребата да се движи напред, олеснување и доза на оптимизам. Но,до тоа чувство треба да се изоди долг пат. Треба да се справите со останатото нерешено…Позабавете се и со вашата личност, проверете ги претходните активности, научете ги лекциите. Конечно, вронете се во промените што следуваат по средувањето на себе и работите со кои се соочувате, засилени со новите сознанија и промените што ги воведовте во животот по лекциите што Уран ве натерал да ги поминете уште еднаш.
Имајте убав ден.

Овен
Работа
Вашите деловни интереси ги поврзувате со нечие ветување и затоа ја отфрлате идејата што ја поддржуваат вашите соработници. Наместо да преземете непотребни ризици, контактирајте со вистинската личност.

Љубов
Н
ема потреба премногу да се занесувате од нечие ласкање или да верувате во среќата што доаѓа одеднаш. Бидете реални.

Здравје
Проблеми со крвниот притисок.

Бик

Работа
Важно е да ги користите вашите дипломатски манири при средбата со деловните партнери. Нема потреба да ги откривате вашите намери на соработници кои не се обврзани со вашите заеднички интереси.

Љубов
Изгледате вознемирени и придружени сте со љубовно негодување. На вашиот партнер му недостасува разбирање или добра волја, а вам ви нед
3
Хронични проблеми.

Близнаци
Работа
Ако некој има приговор на вашето однесување или начинот на работа, прифатете ги добронамерните критики. Побарајте практичен совет од личност со доволно искуство и подготвеност да ве упати во вистинската насока.

Љубов
Вашето однесување одразува емоционална слабост или неможност да ги исполните вашите намери. Бидете поискрени во изразувањето на вашите чувства.

Здравје
Добро
Рак

Работа

Некој во вас предизвикува ново сомнение и затоа не сакате да зборувате гласно за вашиот бизнис или приватните планови. Сепак, премногу дискреционо право од ваша страна остава негативен впечаток кај вашите соработници.

Љубов

Потрудете се да ја израдувате вашата сакана личност на необичен начин. Покажете дека имате исклучителни манири во вистинската ситуација.

Здравје
Проблеми со забите.

Лав
Работа
Не ви се допаѓаат нечии идеи, затоа внимателно одберете ситуации во кои можете да ги изразите своите интелектуални или практични способности.
Љубов
Ве чека емотивно задоволство кое ќе ве наполни со позитивна енергија. Уживајте во вашето избрано друштво.
Здравје
Добро

Девица

Работа
Вие наоѓате вистинско значење или задоволство во различни ситуации кои истовремено го подобруваат вашето расположение и го збогатуваат вашето животно искуство.

Љубов
Следете ги вашите чувства и можете да го остварите она што толку многу ви недостасува. Важно е да ги исполнувате настаните.
3дравје
Проверете ја крвната слика.

Терезиј

Работа
Искреноста во деловниот дијалог не предизвикува голем ентузијазам кај соработниците. Нема причина да ја докажете својата супериорност и да посветувате големо внимание на себе.

Љубов
Во вашиот љубовен живот, расчистете со лажни илузии на време. Вие не можете да добиете сè што сакате, само она што го сакате или го нуди вашиот сакан.

Вие делувате вешто во деловните договори, но и вашите соработници не се наивни. Затоа, не потценувајте нечии способности.
Љубов

Нема причина да ги потиснете вашите емоционални желби пред лицето кое добро го познава вашиот карактер. Опуштете се

Здравје
Препорачливо е да се рекреирате.

Стрелец
Работа
Информациите што некој ви ги кажува се корисни. Забележете ги различните детали во деловните преговори и скриените пораки.

Љубов
Одржувајте оптимизам и доверба во партнерот. Некој ќе ве воодушеви во голем стил и на извонреден начин, достоен за почит

Здравје
Проблеми со варењето на храната.

Јарец
Работа
Заклучувате дека состанокот со една личност не носи многу олеснување или одговори на важни прашања. Избегнувајте контроверзии и почитувајте ги официјалните прописи.

Љубов
Во добро друштво или со емотивна блискост, сè изгледа многу полесно и поубаво. Сметајте на поддршката на вашето семејство.

Здравје
Склони сте кон алергиски реакции.

Водолија

Работа
Охрабрете ја вашата креативна љубопитност и упорност, но само до тој степен што нема да биде проблем да ги постигнете вашите деловни намери.

Љубов
Избегнувајте провокативно однесување и импулсивна реакција во друштво на саканата личност. Изберете го вашето друштво повнимателно за вашата омилена забава.

Здравје
Добро

Риби
Работа
Премногу брзо реагирате на деловните состаноци и категорично отфрлате нечиј совет. Треба да ги контролирате вашите лоши навики и нема причина да се истакнете пред лице со различни деловни стандарди.

Љубов
Саканото лице има различни приговори за вашето однесување. Размислете за вашите неуспеси и не игнорирајте нечија опомена.

Здравје
Земајте витамини.

Претходно «
Следно »