Дневен хороскоп за понеделник, 25.05.2020

Поврзано

Денот носи многу радосни вести

Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени,...

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Постепено се ослободувате од стресот и напнатоста што ги имавте во минатото. Вашиот бизнис сега се подобрува. Ја сакате...

Овен

Љубов:
Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или омилена забава во познато друштво. Опуштете се
Работа:
Нема причина да трпите неуспех поради нечие однесување, но не претерувајте со преувеличување на вашите способности. Бидете доволно внимателни и мудри.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Бик

Љубов:
Нема причина да се спротивставите на желбите на вашиот партнер. Покажете повеќе разбирање за нечии интереси.
Работа:
Ако не сте задоволни од одговорите што ги добивате, размислете како треба да обновите добар деловен однос.
Здравје:
Важно е да се контролира суетата, а не да се брза.

Близнаци

Љубов:
Нема причина да играте двојна улога или да криете дел од вистината. Не можете да го измамите партнерот.
Работа:
Ако вашите деловни и финансиски цели не се вклопуваат во заедничките интереси, не бидете суетни или лекомислени.
Здравје:
Обрнете внимание на правилна исхрана и подобра здравствена заштита.

Рак

Љубов:
Се обидувате да се оддалечите од предизвикувачки ситуации, но некој ги поттикнува вашите емоции и страсти. Сочувајте ја самоконтролата и „ладна“ глава.
Работа:
Вие не сакате некој да ви наметне дополнителни обврски. Ако сакате да ги зачувате вашите интереси, избегнувајте различни видови деловна уцена.
Здравје:
Ќе ви годи излегување или релаксирање, опуштете се.

Лав

Љубов:
Во средбата со саканото лице ве чекаат пријатни настани. Нема причина да барате нова неволја или емотивен предизвик од страна.
Работа:
Можете да процените различни соработници и нивната улога во деловните преговори. Бидете упорни во вашите намери.
Здравје:
Одржувајте присебност и самоконтрола.

Девица

Љубов:
Анализирајте ги повнимателно новите пораки што ги примате од вашата сакана личност. Не игнорирајте нечии зборови или емотивно предупредување.
Работа:
Понекогаш е тешко да се признае личен пораз пред соработниците, но на тој начин добивате нова можност да ги реализирате своите намери.
Здравје:
Забавете го вашето брзо темпо.

Терезија

Љубов:
Не дозволувајте блиска личност да се чувствува запоставена, изразете ја позитивната страна на вашата личност. Користете ги вашите скриени адути.
Работа:
Позицијата на Месечината има предизвикувачки ефект врз вашата ментална состојба. Без оглед на деловните несогласувања, не обзирајте се на различни коментари.
Здравје:
Ќе ви годи одмор и психофизичка релаксација.

Скорпија

Љубов:
Ви годи нечие присуство, бидете по дискретни во средбите што изобилуваат со силни емоции или прикриени страсти.
Работа:
Чувствувате мала стагнација или потреба ментално да се ослободите од акумулираните обврски. Дозволете им на вашите соработници да го завршат напорниот дел.
Здравје:
Нема потреба да ги прецените личните можности, бидете умерени.

Стрелец

Љубов:
Ако ви е важно да привлечете нечие внимание, користете ги вашите главни адути во заведувањето.
Работа:
Не треба да убедувате никого за вашите добри намери или способности, почекајте го крајот што носи деловни резултати.
Здравје:
Обрнете внимание на весели содржини, опуштете се.

Јарец

Љубов:
Во средбата со саканото лице потребно е да покажете истенчен слух и „широки хоризонти“ за заедничките планови.
Работа:
Во ваш интерес е да не зборувате за работи за кои не знаете доволно, како и да не се мешате во нечии деловни планови. Не ги решавајте грижите на другите луѓе, насочете го вниманието и креативната енергија кон корисни цели.
Здравје:
Ќе ви годи неколку часа здрав сон, опуштете се.

Водолија

Љубов:
Важно е да се чувствува задоволство и топла емотивна нота во друштво на блиска личност.
Работа:
Ве очекуваат ненадејни компликации од деловно-финансиска природа, но тоа не треба да влијае на вашето расположение.
Здравје:
Усмерете ги мислите во позитивна насока.

Риби

Љубов:
Поставувањето прекумерни барања на вашиот партнер има негативен ефект. Некому му пречи вашето импулсивно однесување.
Работа:
Важно е да ги почитувате вашите морални принципи. Не треба да се докажувате пред луѓе кои применуваат различни деловни критериуми.
Здравје:
Во вечерните часови ќе ви годи релаксација.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести