ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК, 30.09.2019 година

Поврзано

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

ОВЕН

Работa: Сакате да се посветите на својата работа и да остварите напредок кој долго време го планирате.

Љубов: Можно е да имате некоја забранета љубов или ви се допаѓа личност со која ќе имате некои компликации.

Здравје: Настинка.

БИК

Работа: Пред вас е период во кој ќе ви биде потребно да размислувате да правите некои работни тактики.

Љубов: Интуицијата може да ви каже на поволни промени пред вас. Ве очекува добра фаза.

Здравје: Потребно ви е повеќе одмор.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте сигурни дали сте на вистински пат кога е во прашање работата и ви треба некое време а се да размислите.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека искрено и значите и дека се труди врската да успее.

Здравје: Намалете со шеќерот.

РАК

Работа: Конечно ќе успеете да остварите подобрување на ова поле. Ве очекува фаза на нови пресврти.

Љубов: Не ве очекуваат поголеми промени кога е во прашање љубов. Подготвени сте да ја сочувате врската.

Здравје: Наклонети сте кон воспаленија.

ЛАВ

Работа: Свртете се кон правење на нови планови кога е во прашање работата. Време е некои работи од минатото да ги расчистите.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува ново познанство со личност која е слободна.

Здравје: Ќе ви годи да се занимавате со спорт.

ДЕВИЦА

Работа: Нови случувања се пред вас. Нови познанства, контакти и преговори наскоро ве очекуваат.

Љубов: Сакате стабилност во односот со личноста која ви значи. Може да очекувате поволна фаза.

Здравје: Проблеми со бешиката.

ВАГА

Работа: Имате добра комуникација со соработниците кои ве поддржуваат околу остварувањето на нови работни промени.

Љубов: Можно е на љубовен план да не наоѓате среќа. Судбината сега не ви е наклонета.

Здравје: Чувствителни синуси.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат промени на полето работа. Можно е и самите тоа да сте го исчекувале.

Љубов: Можно е да немате доволно самодоверба и затоа не ви е лесно да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден на полето работа. Може да се надевате на позитивни пресвврти.

Љубов: Наскоро ве очекува ново познанство со нова личност која ќе ви покаже дека сака да биде во врска со вас.

Здравје: Наклонети сте кон дебелеење.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате добри идеи кои треба да ги спроведете на дело. На ваша страна се среќата и судбината, само треба да почнете.

Љубов: Очекувајте нови случувања на полето емоции и ќе бидете задоволни.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Нема да имате многу обврски, ќе успеете малку да се одморите и да се растеретите конечно.

Љубов: Планирате брак со саканата личност и задоволни сте затоа што имате впечаток дека и двајцата сакате исти работи.

Здравје: Одлична ситуација.

РИБИ

Работа: Ве очекува шанса да ги остварите своите планови. Судбината ви е поддршка. Ќе имате среќа на ова поле.

Љубов: Ако сте планирале да направите некој конкретен чекор кон личноста која ви се допаѓа, сторете го тоа денеска.

Љубов: Одлично се чувствувате.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести