August 11, 2020, 1:18 am

Дневен хороскоп за понеделник, 31. декември 2018 година

Поврзано

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година. Овен Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на...

Дневен хороскоп за сабота (8. август 2020)

Овен - Реклама - Работа: Работата ви е приоритет и максимално сте посветени за остварување на добри резултати на ова поле. -...
- Advertisement -

Овен (21.03 – 20.04)

Денес ќе слушнете некои приказни кои ќе ве повредат, но бидете сигурни дека се работи за злоба. Ако работите физичка работа или на машина, денес чувајте се од повреди. Сите незгоди што ви се случуваат не смеат да ве обесхрабрат, затоа што сте се поблиску до целта. Партнерот се затвора во себе и се повеќе и се посветува на работата.

Бик (21.04 – 21.05)

Премногу работите и никако не можете да се одлепите од административните работи кои ви одземаат најголем дел од времето. Ако очекувате наследство или враќање на стар долг, ќе морате да причекате. Моменталната ситуација не ви оди во прилог. Се обидувате да го импресионирате партнерот и да најдете заеднички јазик со него.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес ве очекува мало финансиско освежување. Приливот не е голем, но моментално ќе ја намали психичката криза во која се наоѓате. Партнерските односи ви се добри и не ја пренесувајте вашата несигурност врз партнерот. Може да дојде момент кога повеќе нема да може да го поднесува вашето мрачно расположение.

Рак (22.06 – 22.07)

Емотивната криза полека ја совладувате и почнувате да се чувствувате како победник. Денес е можна интересна средба со личност родена во огнен знак. Личноста е многу интересна и одговара на вашиот сензибилитет. На работното место работите бавно се менуваат, но тоа се помалку ве оптоварува.

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку сте доволно искрени, потребно е да ја преземете одговорноста за вашите постапки. Докажете си на себе и на другите дека можете да ги исполните дадените ветувања. Денес препорачливо ви е да избегнувате премногу напорни или стресни ситуации. Исполнете ги сите задачи пред да дојде новата година.

Девица (23.08 – 22.09)

Вашата немарливост и неодговорност ќе излезе на виделина, а за тоа пријателите може да ви се обратат со неколку критики. Прифатете ги, бидејќи тие ви мислат само добро. Почестете ги со вашето внимание и слушајте што ќе ве советуваат. Поминете го слободното време и празниците со семејството.

Вага (23.09 – 22.10)

Ако сте предмет на критика, односно постои сомнеж за вас дека не сте доволно активни и дека не се ангажирате доволно во рамките на работата, не им забележувајте на оние кои ве критикуваат, наместо тоа од нивната критика извлечете го максимумот. Можна е обнова на соработката со некој Бик или Шкорпија.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Секогаш можете да избирате меѓу две работи. Потрудете се да го искористите слободното време квалитетно ако сакате да се наполните со енергија. Инвентивноста ви помага со леснотија да ги остварите работните обврски. Искористете го организаторскиот талент, ентузијазмот и желбата за големи достигнувања.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес претпоставениот ќе ви предложи нешто што нема да ви се допадне. Внимавајте на реакциите што ги правите и не дозволувајте да се забележи дека сте незадоволни. Кон партнерот се однесувате грубо и воопшто нека не ве чуди ако ви возврати на ист начин. Бидете внимателни со здравјето. Можна е настинка.

Јарец (22.12 – 20.01)

Денес е можна финансиска добивка поврзана со некој стар проект. Ако сте слободни, можна е средба со еден Стрелец. Ова може да биде одлична можност да се ослободите од минатото и да тргнете напред. Ако сте во брак, се однесувате многу незаинтересирано кон партнерот. Бидете внимателни да не зажалите.

Водолија (21.01 – 19.02)

Сметате дека за секој свој потег морате да имате оправдување и тоа ве тера да барате разни изговори пред претпоставените. Денес завршете ги работите што ви заостанале ако сакате да се ослободите од чувството на немир. Во партнерските односи се однесувате многу ладно и партнерот добива погрешен впечаток.

Риби (20.02 – 20.03)

Не дозволувајте им на колегите да ги знаат вашите тајни. На тој начин лесно ќе ве држат во раце и ќе имаат можност да ве манипулираат. Покрај партнерот чувствувате емотивна сигурност и не дозволувате ништо да го наруши вашиот мир. Ако сте сами, денес ќе убедите една личност да ви даде ветување дека ќе ви се јави. Имате потреба од подолг одмор.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This