Дневен хороскоп за сабота, 07.09.2019

  • September 7, 2019
  • Коментари

Овен

Љубов:
Изгледа дека сте запоставиле нечии чувства, совеста ве потсетува на извинување.Осмислете добра забава.

Работа:
Не дозволувајте некој да се разочара во вашите способности и професионалните способности.

Здравје:
Важно е да не се оптоварувате со погрешни мисли.

Бик

Љубов:
Треба да се справите со вашите заблуди, а понекогаш и вашите убави желби остануваат на ниво на фантазија за работи што не ви се достапни.

Работа:
Некој не ги исполнува вашите очекувања во деловион договор. На крајот, ќе сфатите дека сè има своја цена.

Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

Близнаци

Љубов:
Не ги потиснувајте вашите емоционални желби или потреби. Постои личност која може да ви угоди, ќе уживате во „магијата“.

Работа:
Прифатете нечија идеја за заедничка акција, ќе ви се исплати на подолг временски период.

Здравје:
Важно е да го подобрите расположението.

Рак

Љубов:
Нема причина да се однесувате чудно или мистериозно во друштво на саканата личност. Предизвикувате нечиј сомнеж.

Работа:
Без оглед на вашата упорност или тактиката на деловните партнери, нема видливи промени.

Здравје:
Ќе уживате во разговор или психолошка релаксација,опуштете се.

Лав

Љубов:
Залудно размислувате за возбудлива средба или за личност која во моментот не е во вашиот емотивен дофат.

Работа:
Делувате тактички во средбата со соработниците и упорно се обидувате да ги наметнете вашите ставови, без оглед на вашето незадоволство.

Здравје:
Важно е да ја контролирате импулсивната страна на вашата природа.

Девица

Љубов:
Не сакате емотивна утеха, но нечие однесување ве потсетува на „режирана претстава“.

Работа:
Нема потреба да учествувате во дискусијата за деловните цели. Постојат различни интереси и обврски меѓу соработниците.

Здравје:
Ќе уживате во психо-физичка релаксација и активен одмор.

Терезија

Љубов:
Мора да имате добра волја и одредени манири кои претставуваат ваш заштитен знак за средба со драгата личност.

Работа:
Важно е да следите деловен тренд што ви овозможува да стекнете повеќе афирмација. Постојат идеи кои немаат практична вредност, но носат добра репутација.

Здравје:
Зрачите со позитивна енергија и имате стимулирачки ефект врз животната средина.

Скорпија

Љубов:
Не можете да добиете се’ што сакате. Прифатете ја идејата на партнерот или запознајте се со една интересна личност.

Работа:
Импулсивни тонови и инсистирање на лични цели може да го нарушат односот со соработниците. Бидете внимателни.

Здравје:
Ќе ви годат некакви спортски активности и релаксација

Стрелец

Љубов:
Важно е да го направите она што го чувствувате и ќе ви даде олеснување. Нема причина да изберете емотивна улога што не ви одговара.

Работа:
Изгледате енергични и нетрпеливи, но засилената иницијатива од ваша страна не носи позитивни резултати и нечија љубов.

Здравје:
Дајте се од себе за да ја умерите вашата креативна енергија.

Јарец

Љубов:
Секој вид претерување носи дополнителна конфузија и го нарушува психолошкиот мир. Планирајте романтична забава или средба со блиска личност.

Работа:
Ако ви пречи нечие присуство, избегнувајте ривалски односи. Треба да ги решите деловните проблеми разумно и без голема еуфорија.

Здравје:
Уживајте во работите што ве прават среќни, опуштете се.

Водолија

Љубов:
Нечие присуство има позитивен ефект врз вашето расположение. Ја наоѓате смислата и инспирацијата да се покажете во ново светло пред некој близок.

Работа:
Вашата интуиција работи скоро непогрешливо во различни ситуации. Имате важна улога во оценувањето на добри идеи кои влијаат на вашите резултати.

Здравје:
Вие сте во одлична психо-физичка форма.

Риба

Љубов:
Очекувајте дека саканата личност ќе преземе заштитна улога, особено кога сте во чувствителна психолошка фаза.

Работа:
Вие сте оптоварени со различни обврски и нежно ја губите доминацијата кај соработниците. Треба да ги надминете недоразбирањата.

Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации, зачувајте ја присебноста на вашиот дух.

Претходно «
Следно »