Дневен хороскоп за сабота, 21.09.2019

  • September 21, 2019
  • Коментари

Јупитер во квадрат со Нептун најмногу денес ќе ве погоди сите вас кои го имате овој аспект напишан во наталната карта, нагласувајќи ја важноста да ја слушаме сопствената интуиција, како и потребата прво да мора да веруваме во себе и во самите себе. И покрај тоа што можеби на другите им изгледате како сонувачи, вие во себе го знаете вашиот пат и затоа не дозволувајте другите да ги уништат вашите соништа и да ве обесхрабрат. Затоа, најдобро е денес да се повлечете и во мир да го слушате вашиот внатрешен глас …
Ви посакуваме се најдобро.

Овен
Работа
Внимавајте на нови идеи, но бидете во тек и следете ги тековните настани на деловната сцена без непотребни коментари. Нема причина да се чувствувате несигурни во друштво на соработници.

Љубов
Со вашиот изглед или стил на изразување, привлекувате многу внимание и делувате шармантно на светот околу вас. Сепак, постои личност на која треба да и го подарите најубавиот дел од себе.

Здравје
Нема промени.

Бик

Работа
Важно е да се одржи добра деловна репутација или да се оправда нечија доверба. Размислете за промена на условите во деловната соработка. Користете го вашиот авторитет во круцијално време.

Љубов
Имате повисоки емоционални очекувања отколку што можете да ги реализирате. Компромисот е добро решение, под услов да добиете максимално внимание што партнерот може да ви го даде.

Здравје
Контролирајте го притисокот.

Близнаци

Работа
Животната средина ве поддржува да ги извршите вашите деловни интереси. Новите идеи што им ги предлагате на соработниците ја потврдуваат вашата оригиналност во размислувањето и вашата подготвеност да прифатите низа заеднички цели.

Љубов
Расположени сте за нова љубовна романса и не ги криете вашите намери. Сакате да постигнете сè во вашето срце и душа.
Здравје

Одлично.

Рак
Работа
Имате јасни цели и упорно ги браните вашите деловни интереси, затоа има различни коментари во кругот на соработници. Нема потреба да се прават деловни компромиси.

Љубов
Забележувате дека нешто необично се случува со партнерот, но не обрнувате доволно внимание на заедничките теми.

Здравје
Можна главоболка.

Стрелец

Работа
Вие сте расположени за различни средби и необични идеи. Очекувате успех во добро разгледуваните бизниси. Изгледате задоволно кога гледате дека вашите напори повеќекратно се исплателе.

Љубов
Не двоумете се да ги искажете своите намери во согласност со емоционалната инспирација. Можете да го изненадите партнерот со некои необични идеи.

Здравје
Задоволително.

Јарец

Работа
Сте направиле погрешна деловна проценка и затоа ве очекуваат различни компликации или конфликти со вашите соработници. Размислете внимателно за тоа како треба да ги заштитите вашите деловни интереси.

Љубов
Партнерот живее во верба дека сте подобро разбрани во голем број различни области и тоа дополнително ве нервира. Вие реагирате хиперсензитивно.

Здравје
Можност за главоболка.

Водолија

Работа
Имате големи амбиции, но вашиот успех е релативен и е предмет на ненадејни промени. Вие сте во променлива фаза и не можете да се справите со сите деловни ситуации. Ви недостасува добра концентрација.

Љубов
Партнерот се чини дека сака да чека да ги исполнтеи вашите ветувања, но имате добра стратегија за љубов од која не се откажувате лесно.

Здравје
Хронични проблеми.

Риби

Работа
Бидете повнимателни кога комуницирате со соработниците, бидејќи погрешно толкуваните информации или недоразбирањата на правилата во деловното работење може да влијаат врз заедничка загуба. Побарајте нечиј совет кога донесувате финансиски проценки.

Љубов
Имате впечаток дека саканата личност нешто крие и тоа дополнително влијае на вашата емоционална несигурност или нервоза.

Здравје
Преодна напнатост.

Претходно «
Следно »