Дневен хороскоп за среда, 01.05.2019

  • May 1, 2019
  • Коментари

Овен

Љубов:
Партнерот има приоритетни планови и не обрнува внимание на вашите потреби. Сепак, не се откажувајте лесно од своите намери.

Работа:
Кога чувствувате дека некој ги крши вашите права или интереси, вие станувате нервозни. Важно е да се мисли на ново и ефективно решение.

Здравје:
Избегнувајте тешки дуели и јавна дебата, зачувувајте ја смиреноста на духот.

Бик

Љубов:
Вие сте вознемирени, правите погрешна одлука или лош емотивен избор.Смирете ги вашите мисли.

Работа:
Важно е да се избегне непотребно возбудување или обврски кои се физички исцрпувачки.
Здравје:
Нема потреба да се преценуваат личните можности.

Близнаци
Љубов:
Нема потреба да ја пренесете вашата нервоза на сакана личност, направете нешто во корист на подобро меѓусебно разбирање.

Работа:
Сè е во ваши раце, но под услов да одговорите во вистинско време и во согласност со правилата за успешен бизнис.
Здравје:
Избегнувајте нездрава храна, консумирајте повеќе витамини.

Рак
Љубов:
Тешко е да го прифатите нечиј одговор тивко, полека губите надеж во среќниот крај на љубовната епизода.
Работа:
Вие сте во непријатна ситуација, па затоа избегнувајте афективно однесување пред соработниците и побарајте нечија поддршка.

Здравје:
Нема причина за претерана загриженост, релаксирајте се.

Лав

Љубов:
Во емоционална смисла, ќе ви годи некој нов вид на забава или состанокот со една блиска личност.

Работа:
Не дозволувајте некој да ве замолчи или во клучните моменти да немате оптимизам и силна волја.

Здравје:
Сите проблеми се решаваат додека сте во движење.

Девица

Љубов:
Неразбирањето на партнерот за вас е обесхрабрувачко, реагирате почувствително од вообичаеното. Подобрете го своето расположението.

Работа:
На состанокот со соработниците, вие се обидувате да промените нечие мислење или однесување, но залудно. Прифатете ја позицијата во која сте.

Здравје:
Избегнете ги ривалските односи и конфликтните ситуации, опуштете се.

Терезија

Љубов:
Важно е правилно да се процени улогата на некој и емоционалните намери. Партнерот не сака да ве оптоварува со своите барања.

Работа:
Ненадејни непријатности или конфликт со една личност ќе ве натера да ги разгледате работите со други очи.

Здравје:
Вие сте вознемирени и напнати, опуштете се.

Скорпија

Љубов:
Момент е да се променат некои воспоставени правила на однесување во договор со некој близок. Нема причина за загриженост.

Работа:
Важно е да не се занесувате со премногу амбиции. Се обидувате да направите појасна линија меѓу доброто и непристојното однесување.

Здравје:
Поттикнете се со позитивен начин на размислување.

Стрелец
Љубов:
Некој ве охрабрува да имате добро расположение и потреба да се зближување. Сте прифатиле игра на заведување или нечија порака.

Работа:
Без оглед на рутинското однесување, добивате деловна поддршка и некој со симпатии ја оценува вашата изведба.

Здравје:
Уживајте во прекрасните работи, веселиот духделува исцелувачки.

Јарец

Љубов:
Вие сте вознемирени. Порано или подоцна, треба да прифатите нечии правила на заеднички живот и „емоционално предупредување”.

Работа:
Се обидувате да го привлечете вниманието на околината во насока која најмногу одговара на вашите деловни интереси и цели.

Здравје:
Треба да ја подобрите концентрацијата.

Водолија

Љубов:
Ако ви е тешко да ги контролирате емоциите и реакциите пред блиска личност, избегнувајте провокативни ситуации.

Работа:
Се обидувате да ја одложите деловната ситуација која бара добра проценка и дополнителна концентрација. Важно е да имате убедливи аргументи.

Здравје:
Ќе ви годи психолошко опуштање или релаксација.

Риби

Љубов:
На состанокот со некој близок, се спорите поради различно мислење, секој сака да го докаже своетое право. Но, решението се приближува.

Работа:
Нема причина да се однесувате како голем оптимист во оценувањето на деловните можности. Некој јасно ви става до знаење дека постојат воспоставени правила.

Здравје:
Избегнувајте брза и импулсна реакција.

Претходно «
Следно »