Дневен хороскоп за среда, 05.06.2019

Поврзано

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Овен Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така...

Одмарајте и peлакcирaјтe се, сите обврски може да почекаат до утре

Овен За денес препорачливо ви е малку да се одморите од прекумерното работење и да се впуштите во една релаксирачка...
- Advertisement -

Овен

Љубов:
Нема причина да се однесувате премногу строго кон блиско лице, прифатете извинување. Покажете повеќе сочувство.

Работа:
Бидете внимателни и практични, насочете ја вашата енергија на некои корисни цели.

Здравје:
Избегнувајте деструктивно однесување или лоши навики.

Бик

Љубов:
Некој ве возбудува и го привлекува вашето внимание, повеќе отколку што сакате да признаете. Делувате мистериозно.

Работа:
Со неколку добри потези, можете да направите повеќе од вашите соработници. Не треба да зборувате премногу за успехот, туку треба да работите успешно.

Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Близнаци

Љубов:
Партнерот има позитивно влијание врз вашето расположение и инспирација. Уживајте во различните ситуации кои ве доближуваат емоционално.

Работа:
Сè има своја добра и лоша страна, и зависи од вас да се задржи добра деловна позиција и долгорочни интереси.

Здравје:
Важно е да размислувате во позитивна насока, да се релаксирате.

Рак

Љубов:
Во емоционална смисла, нема причина да се сомневате во вашите чувства или зборови што ги зборува вашиот емоционален партнер.

Работа:
Вие сте мудри да ги оправдате очекувањата на некој, но исто така и да ги зачувате личните интереси. Избегнувајте јавна дебата и ситуации што уште повеќе ве заморуваат.

Здравје:
Ќе ви годи диететска или витаминска исхрана.

Лав

Љубов:
Ве следи љубовна дисхармонија или лошо претчувство. Вие немате разбирање и добра волја, а упорност на вашиот партнер.

Работа:
Важно е да се користат дипломатски манири во средбите со соработниците, особено ако не ги поврзувате заедничките интереси.

Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана, ќе ви годи летна исхрана.

Девица

Љубов:
Бидете искрени и внимателни кон вашата сакана личност, постапувајте според вашата совест. На крајот, доброто со добро се враќа.

Работа:
Работите многу напорно. Анализирајте ги своите соработници внимателно, секој од вас има свој стил на изразување или начин на толкување на настаните.

Здравје:
Ќе почувствувате психолошкото ослободување по искрен разговор.

Терезија

Љубов:
Вие не го разбирате однесувањето на партнерот, но тоа не ви дава за право самостојно да одлучувате за заедничките планови.

Работа:
Вие постапувате самоуверено кон соработници и барате нови информации за да ги разјасните заедничките дилеми.

Здравје:
Релаксација и весела содржина добро ќе ви дојдат како рецепт за добро расположение.

Скорпија

Љубов:
Не дозволувајте некој да ве спречува во вашата волја и правото на емоционален избор. Вие заслужувате некој подобар или подобар третман.
Работа:
Средбата со едно лице делува добро во вашиот начин на размислување. Покажете поголема селективност во размислувањето.
Здравство:
Релаксација и престој во природа ќе ви бидат добредојдени.

Стрелец
Љубов:
На најлош можен начин, можете да ги постигнете своите желби во однос на некој близок. Уживајте во убави работи.

Работа:
Некој ги загрозува вашите бизнис интереси, но нема причина да бидете премногу загрижени. Почекајте поволен момент за ефективна акција.

Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

Јарец

Љубов:
Имате лошо претчувство или потреба да го проверувате вашиот партнер. Вие се однесувате премногу напнато и сомнително во нечие друштво.

Работа:
Нема причина за разметливост во презентирањето на вашите идеи и да не ги оценувате способностите на другите.
Здравје:
Треба да се ослободите од стресни ситуации,и да се опуштите.

Водолија
Љубов:
Планирајте состанок или омилена забава со некој близок. Среќата ви се насмевнува.

Работа:
Важно е да им иставите добар впечаток на соработниците. Мора да делувате како перфекционист кој држи сè под контрола или под буднот око.

Здравје:
Вие сте во голема психофизичка форма.

Риби

Љубов:
Партнерот се обидува да ви помогне или да ве направи среќни. Сепак, реагирате на спротивен начин.

Работа:
Нештата што ги премолчувате пред вашите соработници, порано или подоцна може да ве доведат во непријатна ситуација.

Здравје:
Важно е да се акумулира позитивна енергија.

Latest News

САД го обновуваат издавањето визи

Американските амбасади и конзуларни претставништва ќе го обноват издавањето визи во најскоро време, соопшти денеска Стејт департментот, но не...

Цело хрватско Министерство во caмoизoлaцијa пopaди кoрoнaвиpyc

На сите функционери од хрватското Министерство за наука и образование, предводени од министерката Блаженка Дивјак, денеска епидемиолозите им наложија да се изолираат и да...

„Наркос Македонија“ , кpиминaлнa империја изградена на темели од „зелено злато“

Уште во 2016-та во Македонија е легализирана марихуаната за медицински потреби. Од тогаш марихуаната може да се одгледува во Македонија и тоа само од...

(Видео) Чулев го оствари ветувањето, на поткyпyвачите им се зakaнува затвор до 10 години

Пред нас се уште едни значајни парламентарни избори, избори кои што, по правило треба да бидат празник на демократијата, доказ за функционирањето на уставно-правниот...

Русија до крајот на годината ќе произведе 200 милиони дoзи вaкцинa пpoтив Koвид-19

Директорот на рускиот Инвестициски фонд, Кирил Димитриев во колумна за американскиот неделник „Њузвик“ истакна дека Русија до крајот на годината ќе произведе 200 милиони...

More Articles Like This