Дневен хороскоп за среда, 07.08.2019

  • August 7, 2019

Оваа убава августовска среда не дочекува тригонот на Јупитер и Сонцето. Овој убав аспект ни донесува изобилие успеси, мотивација,оптимизам и енергија која е надмоќна над околностите кои не кочат. Посебно добар ден за сите оние кои сакаат високи цели, амбициозни и упорни, вредни и работливи лица. Авторитетите ќе запознаат квалитет во вас, посебно машките фигури. Нагласена племенитост и емпатија, потреба да помогнете. Планирајте патување, пократко или подолго,сеедно.Летото е во полн ек, искористете ги убавите денови.
Ви посакуваме убав ден!

Овен

Работа
Не сте во најдобро расположение и ќе ги одложите состаноците за следниот ден. Обидете се да се концентрирате и бидете внимателни да не направите грешка.

Љубов
Страсната афера во која се наоѓате е во сериозна криза. Не ја наметнувајте одговорноста на вашиот партнер.

Здравје
Склоност кон вируси.

Бик

Работа
Ако соработувате со некоја личност во знакот на Лав, слободно дајте им ја целата одговорност. Можни се неочекувани трошоци.

Љубов
Денес не сте расположени за љубовни разговори и вечерта ја поминувате во друштво на пријатели. Промената ќе ви се допадне.
Здравје
Можни се алергии.

Близнаци

Работа
Позитивниот став ќе ви помогне да надминете сериозни пречки. Бидете упорни и успехот е загарантиран.

Љубов
Партнерот со кој сте во кавга ќе најде начин да стапи во контакт со вас. Заборавете на гордоста и дајте му шанса.

Здравје
Одржувајте ја кондицијата.
Рак

Работа
Избегнувајте големи инвестиции бидејќи може да сте превиделе некоја ситуација. Неповолен ден за оние што се занимаваат со приватен бизнис.

Љубов
Денес ќе видите дека животот е полн со изненадувања. Ќе ве заведе личност за која никогаш не сте сонувале дека имате такви намери.

Здравје
Променливо расположение.

Лав

Работа
Не дозволувајте одредени коментари да ве исфрлат денес од рамнотежа. Обидете се да се контролирате затоа што некој намерно ве провоцира.

Љубов
Донесовте погрешна одлука и сега се каете. Повикајте ја саканата личност и обидете се да ја исправите грешката.

Здравје
Имунитетот ви е во пад.

Девица

Работа
Вие сте многу несигурни а немате причина за тоа. Имате впечаток дека соработниците не ве прифаќаат и тоа ве прави нервозни.

Љубов
Претеравте со обвиненијата на штета на вашиот партнер. Ви недостасува трпеливост и толеранција.

Здравје
Ќе ви годи да релаксација.

Терезија

Работа
Ако сте во приватниот бизнис, избегнувајте какви било финансиски трансакции денес. Обидете се да направите реорганизација.

Љубов
Ако сте осамени и имате потреба од емотивна приврзаност, денес е вистинското време за ново запознавање.

Здравје
Добро се чувствувате.

Скорпија

Работа
Ќе имате корист од инвестирање во туѓ бизнис, а не од парите што ги вложувате во бизнисот. Важно е да бидете во контакт со доверливи луѓе.

Љубов
Можете лесно да започнете авантура со личноста со која работите. Конечно ќе го препознаете она што ви треба.

Здравје
Добро се чувствувате.

Стрелец

Работа
Денес, важно е да имате добра тактика, бидејќи ова е единствениот начин да го пронајдете вистинското решение.

Љубов
Заљубени сте и среќни сте, иако сè уште сте малку повеќе си удоволувате на себе.

Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец

Работа
Ве чекаат важни договори. Успешен работен ден што ќе ве направи многу среќни.

Љубов
Уживајте во друштвото на вашата сакана личност и поминете ја вечерта во хармонична атмосфера. Задоволни сте.

Здравје
Добро

Водолија
Работа
Состојбата на работното место се менува на подобро. Денес, ќе почувствувате голема поддршка од колегите и претпоставените.

Љубов
Имате тенденција претерано да критикувате и како да барате причина да бидете сами. Обидете се да се преиспитате и да откриете каде е проблемот.

Здравје
Несоницата ви пречи.

Риби
Работа
Инспирирани сте од креативни идеи и предлагате корисно решение за вашите соработници. Се грижите за нив да бидат прифатени.

Љубов
Некој ви испраќа љубовна порака и директно ви дава до знаење што мисли и чувствува. Вие нема да одолеете.

Здравје
Корегирајте ја исхраната.

Претходно «
Следно »