Дневен хороскоп за среда, 08.05.2019

  • May 8, 2019

Денеска е среда и со неа ни пристигнува Меркур во коњукција со Уран. Денот ќе помине во импулсивни реакции кои ќе предизвикаат лавина од зборови кои не се очекувани, идеи кои избиваат во момент. Понекаде ќе има и непријатни ситуации, комуникација која обилува со навреди и непримерен речник, непријатни изненадувања во видот на лица кои не ви се баш по волја. Значи, овој ден ќе биде по нечија волја а за некои баш и не.
Ви посакуваме пријатен ден и многу успех!

Овен

Работа
Ќе треба да ја анализирате ситуацијата до најмалите детали, и тоа е крајно заморно за вас. Мора да го сторите тоа ако сакате да ја постигнете целта.

Љубов
Веќе некое време сте разочарани од љубената личност. Искористете ја ситуацијата и разговарајте отворено. Бидете мирни и балансирани, исфрлете се’ што ви пречи.

Здравје
Се чувствувате уморни.

Бик

Работа
Вашите идеи и планови конечно ќе се исплатат. Ќе бидете изненадени од позитивниот ненадеен пресврт што ве чека. Одморајте се за време на викендот.

Љубов
Нагласената страст ве повлекува во правец на авантура. Тоа е токму она што го очекувате на крајот од денот или за време на викендот.Убаво забавувајте се.

Здравје
Земајте повеќе течности.

Близнаци

Работа
Стабилноста во работата ви помага во реализацијата, а желбата за промена на работа станува изводлива. Искористете ги можностите и добрата енергија.

Љубов
Имате поддршка од некој близок, но имате претерани очекувања. Време е и вие да научите толеранција.Попуштете секогаш кога е потребно.

Здравје
Добро се чувствувате.

Рак

Работа
Стекнувате впечаток дека еден од вашите соработници ве мести. Можете да кажете дека сте во право, но не реагирајте сеуште. Во секој случај, бидете внимателни.

Љубов
Вие сте конечно подготвени да почнете да бараат нов партнер. Имате шанса денес да запознаете некој кој е сличен на вас.

Здравје
Зајакнете го имунитетот.

Лав

Работа
Користете ги сите средства за постигнување на целта. Треба да бидете порешителни ако сакате нешто да постигнете. Меѓутоа, овој ден не е создаден за работата, одморете се малку и започнете со акцијата следната недела.

Љубов
Вие размислувате за некое лице од минатото и не сте заинтересирани за настаните околу вас. Би било добра идеја да се даде шанса на нов познаник.

Здравје
Можни се проблеми со зглобовите.

Девица

Работа
Не менувајте го тимот на луѓе со кои работите. Ако сте незадоволни, мора да се помирите со тоа дека заслугите се само ваши.

Љубов
Вие работи мистериозно, а вашиот партнер ќе биде изненаден од вашата воздржаност. Вие ги комплицирате работите со вашето однесување.

Здравје
Можни се тешкотии со уринарниот тракт.

Терезија

Работа
Вие сте полни со енергија и подготвени за нови деловни предизвици. Сами ќе постигнете одлични резултати. Одморате се овој викенд и акција од следната недела!

Љубов
Ако сте слободни, можете да се сретнете со некој кој на прв поглед ќе ви се допадне. Одличен ден за љубов.

Здравје
Одлично.

Скорпија

Работа
Вие сте полни со енергија и подготвени за нови деловни предизвици. Ќе постигнете одлични резултати.

Љубов
Ако сте слободни, можете да се сретнете со некој кој на прв ќе ви се допадне. Одличен ден за љубов.

Здравје
Одлично.

Стрелец

Работа
Важно е својата енергија да ја насочите на вистински начин, но исто така да бидете дел од тимот. Тоа е формула за успех, без тимска работа нема да успеете.

Љубов
Вие сте привлечени од многу постаро лице и конечно можете да очекувате повик и средба со него. Тоа нема да биде како што очекувате.

Здравје
Корегирајте ја исхраната.

Јарец

Работа
Со луѓе во авторитетот остварувате добра комуникација и успешно ги решавате сите проблеми. Можено е прилив на пари.

Љубов
Лицето што го сакате за вас нема јасна слика. Обидете се да бидете поотворени во комуникацијата. Денешниот ден минете го во мир и тишина.

Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија

Работа
Ве нервираат некои мали пропусти и грешки на соработниците. Не се обидувајте да задржите сè под контрола. Нема да успеете.

Љубов
Едно лице во некој воден знак во секој поглед се обидува да го привлече вашето внимание. Оставете да ви се доближи.

Здравје
Вие сте нервозни.

Риби

Работа
Вие премногу се потпирате на некој што воопшто не може да ве следи. Имате преценети соработници, а тоа може да ве чини многу.

Љубов
Вие сте премногу чувствителни и не дозволувате некој да дојде кај вас. Покажете ги своите чувства отворено и нема да направите грешка.

Здравје
Главоболка.

Претходно «
Следно »