Дневен хороскоп за среда, 11.09.2019

  • September 11, 2019
  • Коментари

Месечината во знакот на Водолија денес не потсетува на важноста на пријателствата, како во живо, така и на социјалните мрежи. Слободно одважете се да го кажете своето мислење и ставови. Нека ве води внатрешното чувство и потребата да бидете свои без страв дека ќе бидете одбиени.

Ви посакуваме се најдобро.

Овен

Работа
Без оглед на нечија убедлива приказна и големи ветувања, забележувате дека работите одат во погрешна насока. Кога чувствувате дека некој ги крши вашите права или интереси, станувате раздразливи. Важно е да дојдете до ново и ефикасно решение.

Љубов
За жал, љубовната тема не е во целост по ваша мерка или вкус. Партнерот има некои приоритетни планови, но вие лесно не се откажувате од вашите намери.

Здравје
Осцилациите во расположението стануваат се’ почести. Опуштете се!

Бик

Работа
Ви недостасува трпеливост и ппопустливост, а вашите соработници имаат храброст целосно да ги реализираат заедничките деловни планови. Можете да го објасните вашиот неуспех на различни начини, но вината е вообичаена.

Љубов
Нема причина да се постапува премногу срамежливо при средбата со саканата личност. Внимателно анализирајте нечија приказна и емоционални намери.

Здравје
Главоболка, излекувајте ја со долги прошетки!

Близнаци

Работа
Не дозволувајте некој во вас да иницира ниски страсти или желба за деловно ривалство. Размислете внимателно за вашите предности и слаби страни во деловниот дијалог. Бидете реални.

Љубов
Без оглед колку и мистериозно да делувате пред саканата личност, вие не успевате целосно да го скриете вашето основно расположение или работите што ги потиснувате во вас. Разговарајте со некого за вашите дилеми.

Здравје
Земајте повеќе витамини.

Рак

Работа
Вие се грижите да направите сценски впечаток на околината и затоа повремено ги прувеличувате вашите идеи или планови што ги промовирате. За среќа, добивате поддршка и некој со симпатии ја оценува вашата комплетна појава.

Љубов
Без оглед на вашиот статус или возраст, прифатете игра на заведување што всадува чувства на радост. Со саканата личност, секогаш има поубав и привлечен дел од реалноста.

Здравје
Добро

Лав

Работа
Делувате динамично, шармантно и духовито кога се обраќате на околината, така што некој искрено ви дава искрени комплименти. Деловен или личен предизвик секогаш може да се претвори во поширок успех што остава добар впечаток на околината.
Љубов
Вие се грижите да се однесувате како вистински перфекционист пред некоја личност за да оставите впечаток дека сè останува под строга контрола и со будно око.

Здравје
Повеќе одете на прошетки.

Девица

Работа
Се соочувате со нова дилема, без разлика дали некој си игра со вашата доверба или има одредено недоразбирање што треба да се прифати како преодна фаза во деловните преговори. Сепак, нема причина да ризикувате или да експериментирате.

Љубов
Работите за кои мислите дека се интересни партнерот ги гледа со одредена доза на недоверба или одбивање. Имате различни визии.

Здравје
Повеќе одморајте.
Терезија

Работа
Ангажирани сте на различни страни, но сè има своја здрава граница на издржливост и позитивни можности. Користете ја вашата енергија порационално, бидејќи професионалната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови и во склоп на личните можности.

Љубов
Понекогаш поставувате големи барања пред саканата личност. Нема потреба да се чувствувате несигурни и да се потиснува вистината во љубовниот дијалог.

Здравје
Грижете се за вашето здравје.
Скорпија

Работа
Ви недостасуваат одредени дипломатски манири и повеќе тактика во средбата со соработниците. Невнимателно откривате повеќе детали отколку што е потребно. Сепак, нема причина да ве обвинуваат за неуспехот во деловните преговори.

Љубов
Ви се чини дека залудно размислувате за романтична средба или погрешна личност која не е во вашиот емотивен опсег. Пријатно изненадување ве чека можеби токму сега за викендот.

Здравје
Стабилно.

Стрелец

Работа
Претерувате со вашите амбициозни планови и сакате да се докажете на различни страни. Губите нечија наклоност. Ве чекаат негативни коментари или приговори за одредени активности. Не дозволувајте некој да ве наведува на брзоплетост.

Љубов
Недоразбирањата што ве придружуваат во дијалог со блиска личност не се незначителни, но тие не се тема што треба да се повторува постојано. Опуштете се

Здравје
Не сте во форма. Раздвижете се малку во текот на следните неколку дена.

Јарец

Работа
Имате добра проценка за различните можности на деловната сцена и способни сте да делувате сугестивно на вашата околина. Со добро осмислен стил на изразување, може да имате подобар ефект врз вашите соработници отколку со употреба на строга интонација.

Љубов
Вие сте во добро расположение и нема причина да одбегнувате некои од љубовни сигнали што ги забележувате. Дозволете си ја омилената забава

Здравје
Чувствително.

Водолија

Работа
Ако сте во непријатна ситуација, не ја повторувајте погрешната приказна. Понекогаш е тешко да се признае личен пораз, особено кога има личност која би триумфирала во таква ситуација. Прифатете ја одговорноста за вашите постапки.

Љубов
Чувствувате емоционална несигурност. Избегнувајте непотребни возбудувања или авантуристички нагони што можат да создадат нова непријатност. Олеснете си ја совеста.

Здравје
Зајакнете го имунитетот со внесување свежо овошје и зеленчук.

Риби

Работа
Чувствувате потреба да заведете нов ред во вашата околина, но тоа го правите на погрешен начин. Соработниците имаат различни идеи за заеднички интереси и не ги разбираат сите ваши идеи. Треба да вложите дополнителна енергија.

Љубов
Ако вашата емоционална средба не изгледа премногу идилична, немојте упорно да го обвинувате партнерот за сите лоши моменти што постојат во заедничкииот живот.

Здравје
Сонот е идеално решение.

Претходно «
Следно »