Дневен хороскоп за среда, 14.08.2019

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поради стрecнитe ситуации кои ве oптовaрувaат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Овен Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Овен Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Игнopирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува сpцeтo

Овен Денеска ќе ви се случат некои несогласувања со околината. Не трошете енергија во одбрана на своите намери. Игнорирајте ги...

Cонцето прави коњукција со Венера во знакот на Лав, и оваа средба на планетите ќе ни покаже дека светот е преполн со љубов за секој од нас и дека секој од нас го сака бидејќи сме токму такви какви што сме.Внесете светлина во вашиот живот за да и другите ве видат во полн сјај, и како такви истапете со совите најдобри особини за да покажете хармонија и склад во своето секојдневние. Отворете се за љубов, бидете хумани и трпеливи и ќе бидете повеќекратно наградени за вложениот труд.

Овен

Работа
Изгледате енергични и нетрпеливи, но засилената иницијатива од ваша страна не носи позитивни резултати и нечија наклонетост. Ако упорно се спротивставувате на нечија волја, забележувате дека тоа донесува и одредени последици.

Љубов
Важно е да го направите она што навистина го чувствувате и ќе ви даде олеснување. Нема причина да изберете емоционална улога што не одговара на вашите афинитети.

Здравје
Преодна нервоза.

Бик

Работа
Доколку некој ве потсетува да ги промените вашите барања во деловната соработка, прифатете некаков компромис. Избегнувајте екстремно однесување или прекумерно расфрлување пред соработниците.

Љубов
Вие реагирате хиперсензитивно на различни мали нешта. Партнерот не забележува работи што имаат различно значење за вас. Дајте се од себе за да ги разјасните вообичаените недоразбирања.

Здравје
Добро се чувствувате добро.

Близнаци
Работа
Дејствувате духовито и искрено така што освојувате симпатии од различни страни. Важно ви е да оставите добар впечаток на вашите соработници.

Љубов
Планирајте ја омилената забава за двајцата. Опуштете се во блиско друштво кое ги задоволува вашите потреби и афинитети.

Здравје
Можна главоболка.

Рак

Работа
Вие сте погодени од нечие некоректно однесување или неправда во деловната соработка. Сепак, важно е на крајот работите да завршат на добар начин. Вие сте доволно квалификувани за да ги надминете ненадејните компликации.

Љубов
Понекогаш во љубовна врска преку партнерскиот однос мора да се исклучи разумот. Постојат работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила.

Здравје
Проблеми со варењето на храната.

Лав

Работа
Некој се обидува да ве наведе на своето деловно решение, но вие сте доволно снаодливи за вешто да избегнете средба или разговор со конкретни соработници. На крајот, вашата деловна тактика ќе се покаже дека носи подобар успех.

Љубов
Засега, мудро премолчувате одредени ситуации кои не ви се по волја. Не ги потценувајте можностите на вашиот партнер и бидете сигурни дека имате контрола над сите настани.

Здравје
Добро се чувствувате.

Девица

Работа
Вие сте добро расположени и верувате дека секогаш постои решение за да го постигнете она што другите не можат. Самодовербата што ја чувствувате има позитивен ефект врз вашата околина.

Љубов
Нема потреба повторно да испробувате нечија трпеливост или емоционална наклонетост. Немојте да смислувате нови pубовни загатки што може да бидат погрешно разбрани.

Здравје
Проверете ја крвната слика

Терезија

Работа
Имате убедливи аргументи, но на некои ваши соработници им се чини дека не се грижат за вистината да излезе на виделина. Затоа, не очекувајте многу поддршка во вашата област. Важно е правилно да ја завршите работата што ја започнавте.

Љубов
Презаситени сте од туѓото однесување или новата одлука. Се грижите да ја потиснете вашата емоционална непријатност пред некој близок да делува многу разумно.

Здравје
Проблеми во грлото.

Скорпија

Работа
Некој ви нуди добра деловна можност, но во исто време очекува и некоја контра услуга или строга дискреција. Размислете за нова деловна спогодба. Нема потреба да потценувате нечија информираност.

Љубов
Во средбата со саканата личност, обрнете повеќе внимание на вообичаени теми што ве приближуваат. Бидете доволно активни и имагинативни на секој начин.

Здравје
Добро се чувствувате.

Стрелец

Работа
Новите настани носат мало нарушување во вашата околина. Повеќето соработници реагираат на препознатлив начин и без очигледна корист. Наместо интелектуално да се надудрувате со различни неистомисленици, подобро е да се направи конкретен потег.

Љубов
Партнерот се чини дека внимателно го анализира вашето однесување и честопати негодува. Немате трпеливост да слушате нови забелешки кога не ви се допаѓаат.

Здравје
Не сте во кондиција.

Јарец

Работа
Врз основа на вашата моментална состојба, донесете разумна одлука. Потребни ви се доверливи информации за јасно да ги дефинирате долгорочните цели во деловната соработка.

Љубов
Нема потреба да ги потиснувате вашите чувства или намери пред некој близок. Партнерот точно знае како може да ве задоволи или воодушеви.

Здравје
Посетете стоматологот.

Водолија

Работа
Вие се грижите да најдете ефикасно решение така што не се осврнувате многу на различните коментари. Важно е да постигнете позитивни резултати, но не и по цена на прекин во деловната соработка.

Љубов
Се чини дека сте задоволни и расположени да излезете или за некоја нова средба. Саканата личност прави се што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања во рамките на можноста.

Здравје
Одморајте повеќе.

Риби

Работа
Не ви се допаѓа нечија улога или однесување, но исто така немате можност да ги менувате деловните правила или да влијаете врз изборот на соработници. Засега молчите за некои непријатни настани и трпеливо чекате подобри услови.

Љубов
Во врска со саканата личност делувате расположено и важно ви е да почувствувате емотивна топлина или нов шарм на заедничко живеење. Добро е што имате толку позитивна ориентација.

Здравје
Добро се чувствувате.

Актуелно

ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА ВЛАДАТА: Се одлучува за четиридневниот карантин

Владата на седница која е во тек, одлулува за препораките од Комисијата за заразни болести за полициски час во...

ОФИЦИЈАЛНО: Скопјани, тетовчани, кумановчани и штипјани во 4 дневен карантин?!

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче одржа координативен состанок со членовите...

(Фото) НЕМА ПРАВДА, НЕМА МИР: Кичеец фотографиран како ужива во сонцето на охридското крајбрежје

Социјалните мрежи ги преплавија фотографии од второобвинетиот, веќе осуден за случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец. Еден од главните ликови во аферата од пред еден...

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА: Потврдени 101 нов случај на ковид-19 за едно деноноќие

Четворица пациенти починаа, а 101 нов случај на ковид-19 во Македониија регистира Министерството за здравство за едно деноноќие. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

ПАНИКА НА ИЛИНДЕНСКА: Вонреден состанок во Влада, можно е воведување на рестрикивни мерки

Во Влада се одржува вонреден состанок по неофицијалните сознанија дека бројката на новозаразени изнесува повеќе од 100 лица од кои 59 се од Скопје. Најголем...

Повеќе вести