Дневен хороскоп за среда (24. јуни 2020)

Поврзано

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

ОВЕН

Работа: Ве очекува прилика да почнете промени на ова поле и да остварите подобрување на заработувачката.

– Реклама –

Љубов: Подготвени сте максимално да се посветите на врската со саканата личност.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

БИК

Работа: Задоволни сте од работните околности и не планирате поголеми промени. Пред вас е поволен ден.

Љубов: Саканата личност сакате да ја заштитите од семејните проблеми кои ве мачат во овој период.

Здравје: Поработете на крвната слика.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Добро сте расположени и сакате да внесете доста позитивни промени на полето работа. Подготвени сте за нови одлуки.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа, е подготвена да ви ги покаже чувствата кои ги има кон вас.

Здравје: Внимавајте на забите.

РАК

Работа: Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од новата понута која ќе пристигне до вас.

Љубов: Интересно познанство ве очекува. Може да се надевате на позитивни околности на полето љубов.

Здравје: Чувствителност во варењето на храната.

ЛАВ

Работа: Пред вас е поволен период за нова работа. Ве очекува ден во кој судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Подготвени сте да зборувате за заедничката иднина со вашиот партнер. Вие сакате брак.

Здравје: Минлива кашлица.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате соработка со странство кое и тоа како ќе ви се исплати. Ве очекува поволен период.

Љубов: Пред вас е поволна фаза за нови познанства и нова љубов.

Здравје: Ќе ви годат свежи намирници.

ВАГА

Работа: Наскоро ве очекува важно работно патување на кое ќе може да склопите важна соработка и договор.

Љубов: Пред вас е поволна фаза во која ќе успеете да остварите хармонична ситуација во односот со партнерот.

Здравје: Повеќе движете се.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате добра соработка со своите колеги и мирен ден на работа.

Љубов: Иако постои личност која се обидува да ви пријде, вие нема да сте заинтересирани за нејзината понуда сега.

Здравје: Проблеми со нервоза.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате промени по прашањето на работа. Поволен е периодот на минување од едно место во друго.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека искрено ви значи.

Здравје: Внимавајте на синусите.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да сте подготвени да донесете важна одлука на полето работа која подоцна нема да може да ја повлечете.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека е неодлучна во контактот со вас.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имае некои компликации на работа. Околностите не ви одат од рака.

Љубов: Можно е да имате проблеми поради некоја поранеѓна љубов која се меша во вашата моментална врска.

Здравје: Проблеми со крвотокот.

РИБИ

Работа: Ве очекуваат конфликти и несогласувања во работното опкружување. Денешниот ден нималку не ви е поволен.

Љубов: Иако сте многу вљубени, со саканата личност имате некои мали пречки.

Здравје: Наклонти сте кон алергии.

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести