Дневен хороскоп за четврток, 02.05.2019

  • May 2, 2019

Овој четврток повторно еден квадрат на Меркур со Плутон! Ова не е ден кој може да се посака, но што е тука е…Се’ внатрешно акумулирано и потиснато денеска избива како лава на површината, а ако не се контролира, ќе се пресели на многу аспекти, па можете да реагирате многу бурно. Ова е ден за сите оние стравови кои ги имате и кои денес баш „ќе ве испопрекинат“. Постои еден начин да се преживее и да се извлече нешто добро од сето ова. На време сета енергија преусмерете ја во некои свои истражувања на минатото, на пример во научни цели или како облик на хоби. Денеска е актуелна коњукцијата на Венера и Месечината и ве очекува некој убав гест од саканата личност или вие бидете тие што ќе подарат.
Ви посакуваме пријатен ден!

Овен

Работа
Вие сте во комуникација со луѓе кои се во позиција над вас. Особено е добар ден за оние кои се занимаваат со приватен бизнис.

Љубов
Емоционалниот дел е нестабилен, па треба да ја „повлечете рачна”. Вие немате многу трпение за некој близок и правите брзи заклучоци.

Здравје
Добро се чувствувате.

Бик

Работа
Вие сте интелектуално стимулирани, но ве убива извесна неизвесност дека не можете да влијаете на себе. Некои работи се придвижуваат од мртва точка, така што финансиите полека ќе се подобрат.

Љубов
Имате доволно самодоверба, но ќе ве стимулираат луѓето кои поради која било причина не ви се достапни. Ќе бидете пријатно изненадени од личноста со која ќе почнете комуникација.

Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа
Можете лесно да влијаете на одлуките на другите, без оглед на нивниот статус. Искористете ја таа предност, но не и денес, денес е ден за одмор…

Љубов
Сигурно е дека ќе најдете некој кој ќе ви биде интересен. Тешко е да почнете емотивно, но кога ќе фатите залет, можете да го претерате.

Здравје
Пад на имунитетот.

Рак

Работа
Многу нешта се на повидок, но се обидувајте веднаш да преговарате за деловни работа затоа што некој може да ви ја украде идејата или да „оди кај конкуренцијата”. Финансии се подобруваат.

Љубов
Спротивниот пол ве гледа како мистериозна личност. Зафатените припадници на знакот можат да се борат со љубомората на некој близок.

Здравје
Одлично.

Лав

Работа
Полека, вашиот енергетски статус се враќа во нормала и работите порелаксирано. Вие направивте многу добри планови кои веројатно се краткорочни, но ве покренуваат…

Љубов
Во емоционалниот дел,битен ви е интелектуален стимул. Веројатно ќе се запознаете со некого преку работа, со хоби, или со пријател.

Здравје
Посетете стоматолог.

Девица

Работа
Добар ден е за луѓе кои бараат работа или сакаат да ја променат. Можете исто така да заработите и од хоби. Започнете веќе од викендот да работите нешто ново.

Љубов
Сакате на поинаков начин да се посветите на врската. Но, исто така, да се посветите и на себе зошто може да дојде до неодобрување на некој близок.

Здравје
Нема промени.

Терезија

Работа
Преку контакти со пријатели, добивате одлични идеи кои можете брзо да ги спроведете на работното место. Не им ги отворајте на своите соработници до крај.

Љубов
Привлечете ги ставовите на спротивниот пол и вниманието што го добивате а кое ви е пријатно. Сепак, можете да привлечете лице кое е посесивно или ќе предизвика недоверба во вас.

Здравје
Хронична болка.

Скорпија

Работа
Почнувајќи од понеделник може да започнете план за кој мислите дека пропаднал. Веројатно ќе завршите со проектот и веднаш ќе планирате нов.

Љубов
Се појавуваат луѓе со силен карактер кој на некој начин го поткопуваат вашиот авторитет и самодоверба. Страста на крајот може да ја задржи таа врска.

Здравје
Назад проблеми.

Стрелец

Работа
Вие сте незадоволни од моменталната ситуација на работа. Сепак, не правете радикални промени воздржете се од дискусија, бидејќи нема да има никаков ефект во овој период.

Љубов
Ако сте сами, ќе се обидете да конкретизирате врска со личноста што ја знаете барем надвор од видување. Можностите за интересни контакти се појавуваат на прослави и на сите јавни места.

Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец

Работа
Вашите идеи ги мотивираат луѓето од вашата околина. Финансиите се подобруваат или постојат индикации дека тоа ќе биде значително подобрено во краток рок.

Љубов
Ако сеуште немате симпатија, покренете се и излегувајте со пријателите. Зафатените членови на знакот нема да трпат одвоеност од некој близок.

Здравје
Контролирајте го притисокот.

Водолија

Работа
Подготвени сте да направите одредени отстапки на работното место и ова ќе има далекусежни позитивни ефекти. Обемот на работата се проширува и имате простор да направите нешто што ве интересира или ви дава елан.

Љубов
Во љубовта има одредена измама и водете сметка кому ќе му укажете доверба. Вие сте чувствителни на мешање на други луѓе во вашиот емоционален живот.

Здравје
Минлива нервоза.

Риби

Работа
По долг период добивате поддршка што ви дава ветер во згрбот. Полека, но сигурно важните работи доаѓаат до твоето место и имате причина да се радувате.

Љубов
Бидете дарежливи кон својата сакана личност. Понекогаш мила насмевка и благи емотивни тонови го носат најдобриот ефект.

Здравје
Проблеми со грлото.

Претходно «
Следно »