Дневен хороскоп за четврток, 18.07.2019

  • July 18, 2019

Овој четврток ни пристигнува Венера во убав тригон со Нептун, па денот ќе ни биде обоен со емоции. Патиштата на љубовта на сите ќе им бидат отворени, ќе го побарате она најдоброто во својот партнер или ќе трагате за тоа во луѓето околу себе. Ќе уживате во убави работи, уметност и музика, патувања. Со овој убав летен месец се’ наброено оди заедно.

ОВЕН

Работа: Ве очекуваат нови работни обврски кои ќе мора да ги завршите во краток рок. Важна ви е добра организација.

Љубов: Емотивно сте стабилни и задоволни сте од односот кој го имате со саканата личност.

Здравје: Ќе ви годи дружење со пријателите.

БИК

Работа: Ќе бидете максимално посветени на работните обврски затоа што сакате да напредувате на ова поле.

Љубов: Можно е на некој начин да сте срамежливи и да не ви е лесно да ги покажете чувствата кон саканата личност.

Здравје: Минлива главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Во текот на денешниот ден може да очекувате многу забавена ситуација на работа, без промени.

Љубов: Искористете ја шансата да ја освоите симпатијата. Денешниот ден ви е поволен за љубов.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

РАК

Работа: Нема да ви биде тешко да се организирате на полето работа затоа што соработниците многу ви помагаат на ова поле.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое подоцна би можело да води кон емотивна врска.

Здравје: Вкочанетост во грбот.

ЛАВ

Работа: Ве очекува добар период за работни промени, доколку такво нешто имате во план. Доаѓа момент на одлука.

Љубов: Очекувајте поволен ден за однос со саканата личност. Слободните Лавови и натаму ќе останат сами.

Здравје: Одлично.

ДЕВИЦА

Работа: Имате доста работни обврски, но сте подготвени да им се посветите затоа што ви е важно на ова поле да се докажете.

Љубов: Задоволни сте од својот брак и односот кој го имате со партнерот. Наскоро планирате деца.

Здравје: Проблеми со крвниот притисок.

ВАГА

Работа: Поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе добиете убави вести кои ќе ви бидат значајни.

Љубов: Ако постои личност која ви се допаѓа и таа сака да врска со вас.

Здравје: Без проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Подготвени сте да се впуштите во новиот работен предизвик кој на долги патеки ќе ви донесе одлични резултати и добра заработувачка.

Љубов: Ве очекува шанса со саканата личност да поразговарате околу иднината.

Здравје: Внимавајте што јадете.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате мотивација и подготвени сте да се посветите на работата. Очекувајте дека ќе биде се’ како што треба.

Љубов: Пред вас е фаза во која многу лесно ќе ги покажувате емоциите, и партнерот ќе ужива.

Здравје: Главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Значајна финансиска добивка ќе ви го поправи расположението. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Можно е во вашиот брак да дојде до караници кои никако не можете да ги избегнете.

Здравје: Проверете ги хормоните.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате големи очекувања на работното поле, и многу ви е важно да реализирате одреден успех.

Љубов: На саканата личност искрено и ставате до знаење какви намери имате и не планирате да отстапите од тоа.

Здравје: Вртоглавица.

РИБИ

Работа: Се трудите да покажете на надредените дека сте подготвени ад се посветите на работата и да ја докажете својата способност.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро, но вас нејзината енергија ве привлекува.

Здравје: Добро.

Претходно «
Следно »