Дневен хороскоп за четврток

Поврзано

Одмарајте и peлакcирaјтe се, сите обврски може да почекаат до утре

Овен За денес препорачливо ви е малку да се одморите од прекумерното работење и да се впуштите во една релаксирачка...

Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Овен Сте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите...

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

ОВЕН

Работа: Лесно ќе остварите почнување на работа која ќе ви помогне да дојдете до значајно финансиско подобрување во следниот период.

– Реклама –

Љубов: Можно е помеѓу вас и партнерот да има караници и тензии во текот на денот.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

БИК

Работа:Ве очекуваат мали препреки на работа. Може да ги надминете сите потешкотии ако бидете упорни.

Љубов: Добро се чувствувате крај саканата личност и вашата врска е стабилна.

Здравје: Хронични проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате силна интуиција и работната ситуација ви се одвива многу добро. Ќе бидете задоволни.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност и задоволни сте од вашата врска. Стабилен ви е односот.

Здравје: Низок притисок.

РАК

Работа: Не е поволен ден и може да очекувате стресови како и некое мало разочарување на ова поле.

Љубов: Со саканата личност не доаѓате до помирување. Иако се сакате, гордоста е нагласена кај двајцата.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Сакате да ги решите проблемите кои ги имате на полето работа. Подготвени сте да понесете голема одговорност кон себе.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност нешто крие од вас и не ви се допаѓа нејзиниот став.

Здравје: Проблеми со здравјето се нагласени.

ДЕВИЦА

Работа: Внимавајте на финансиите кои не се добри кај вас. Можно е ситуацијата да ви биде проблематична во некоја мера.

Љубов: Ве очекува неповолен период кога е во прашање љубовта.

Здравје: Проблеми со хормоните и шеќерот.

ВАГА

Работа: Водете сметка кога е во прашање вашата работа и луѓето со кои сте опкружени. Има доста љубомора.

Љубов: Наклонети сте кон претерување во комуникацијата со саканата личност. Потрудете се да не го гушите партнерот.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е неповолен период за работното поле. Немојте сега да почнувате било какви нови проекти.

Љубов: Не сте тип за платонски врски и сакате да остварите конкретни промени на полето љубов.

Здравје: Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Поведете сметка околу своите планови. Потребно е време за се остварат.

Љубов: Не сте сигурни што чувствувате кон личноста која ја гледате преку работа, но ви се чини дека има силна хемија меѓу вас.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да го остварите планот кој сте го имале денеска.

Љубов: Не сте подготвени за сериозни промени на полето љубов. Сега сте располени само за необврзувачка врска.

Здравје: Водете сметка околу грбот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Компликациите кои ве очекуваат на полето работа, не се добри. Може да очекувате прилично успорен ден.

Љубов: На полето љубов ве очекува стагнација. Тешко остварувате комуникација со симпатијата.

Здравје: Нема проблеми.

РИБИ

Работа: Пред вас е поволен ден за полето работа. Ги остварувате плановите кои ги имате и задоволни сте.

Љубов: Ви доаѓа шанса да ја освоите личноста со која флертувате веќе долго време. Подготвени сте на се, за да ја освоите.

Здравје: Внимавајте на хронични проблеми.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести