October 18, 2021, 7:08 pm

Дневен хороскоп за четврток (23. септември 2021)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Можни се финансиски пресврти. Во оваа фаза големи се шансите за промена на работата кај вас.

Љубов: Ве очекува ден во кој се можни караници со саканата личност. Стабилноста на врската може да биде загрозена

Здравје: Зголемен апетит.

БИК

Работа: На некој начин сте оптоварени со голем број на случувања, и тоа ви создава нервоза.

Љубов: Новото познанство оставило многу силен впечаток, но чувствувате доза на нервоза.

Здравје: Главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте дека денеска ќе испливаат некои ситуации кои останале нерасчистени од минатото.

Љубов: Скрено флертувате со личност која ви се допаѓа, барајќи од неа повратен сигнал.

Здравје: Несоница.

РАК

Работа: Ќе бидете напнати во текот на денешнииот ден, а таа тензија лесно ја пренесувате на односот со работното опкружување.

Љубов: Кога е во прашање љубовта, не сте подготвени за било што сериозно. Ве интересираат само минливи врски.

Здравје: Проблеми со циркулација.

ЛАВ

Работа: Работната ситуација е прикажана како променлива и нестабилна. Можен е конфликт со надредените.

Љубов: Ве очекува фааз на оддалечување од саканата личност. Не работите ништо на вашата врска.

Здравје: Проблеми со вкочанет грб.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува прилика за работа или за соработка со некоја личност од странство. Наскоро е можно и патување.

Љубов: Интересно познанство остава кај вас посебен впечаток. Имате желба со таа личност да се зближите.

Здравје: Главоболка.

ВАГА

Работа: Ве очекува мала финансиска криза која ќе успеете да ја надминете со помош на позајмица или кредит.

Љубов: Љубоморни сте и на некој начин со своите сомневања го оптоварувате партнерот.

Здравје: Не е поволен ден. Избегнувајте алкохол.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува прекин на некоја соработка. Многу драстично и неочекувано доаѓате до таква одлука.

Љубов: Ако имате партнер, ве очекува тежок ден полн тензии и расправии. Ако сте слободни, доаѓа ново познанство.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е фаза во која стресот на работното поле ќе биде поголем од што сте очекувале.

Љубов: На полето љубов ве очекува непроменета ситуација. Денешниот ден не е поволен за емоции.

Здарвје: Проблеми со крвната слика.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува опуштена фаза во текот на која нема да имате проблеми или компликации на работното поле.

Љубов: Новата љубов делува позитивно, ве полни со позитивна енергија.

Здравје: Ќе ви годи теретана и вежбање.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте промени на работното поле. Ако се занимавате со приватен бизнис, можна е промена на локацијата.

Љубов: Односите дома се затегнати, па ако сте во брак, со партнерот ситуацијата е лоша.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

РИБИ

Работа: Ве очекува прилика за нови преговори. Единствено грешка може да направите од брзање, па поработете на тоа.

Љубов: Можно е да покажувате несигурност во комуникацијата со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Добро се чувствувате.

Latest News

Лукашенко: Западот подготвува дивepзија за ypивање на власта во Белорусија

Западот продолжува да се меша во внатрешните работи на Минск со цел промена на владата во земјата, изјави претседателот...

More Articles Like This