Дневен хороскоп за четврток, 24. јануари 2019 година

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Овен Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Игнopирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува сpцeтo

Овен Денеска ќе ви се случат некои несогласувања со околината. Не трошете енергија во одбрана на своите намери. Игнорирајте ги...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овните ќе се збогуваат со лoшoтo расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите...

ОВЕН

Работa: Можно е очекуваните пари да не ви дошле тогаш кога сте се надевале, и тоа сосема ви ги менува работите.

Љубов: Саканата личност не е доволно отворено кон вас, и вие тоа сте го приметиле.

Здравје: Внимавајте на дебелото црево.

БИК

Работа: Потпишување на нов договор за вас би можел да биде од голема важност. Подготвени сте за нови одлуки.

Љубов: Иако партнерот често е тврдоглав, подготвени сте се да му простите.

Здравје: Проблеми со акните.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работното опкружување во кое се наоѓате повеќе не ви одговара. Подготвени сте да направите прв чекор кон промени.

Љубов: Се чувствувате како да немате иста доза на емоции, и сте почнале да се ладите.

Здравје: Посетете лекар.

РАК

Работа: Можете да очеквуате дека во текот на денешниот ден ќе остварите добри резултати и дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Пред вас е фаза во која лесно ќе склопувате нови љубовни познанства.

Здравје: Пазете на срце.

ЛАВ

Работа: Работната ситуација во која се наоѓате би можела да се промени, иако тоа не го очекувате.

Љубов: Со саканата личност не сте исти како претходно, и вие чувствувате дека нешто не е во ред. Не сакате неискреност и тоа не ви годи.

Здравје: Внимавајте што јадете.

ДЕВИЦА

Работа: Ќе покажете дека сте подготвени да ги земете работите во своите раце и да можете да ги организирате работите подобро од вашите претходници.

Љубов: Саканата личност ќе се обиде да ги изманипулира некои од вашите реакции.

Здравје: Проблеми со синуси.

ВАГА

Работа: Работната ситуација е генерално добра. Не би требало да очекувате поголеми промени.

Љубов: Може да очеквуате дека ќе успеете да остварите стабилизација во односот со партнерот.

Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е дека во текот на денешниот ден ќе добиете шанса да напредувате и да прејдете на некоја нова позиција.

Љубов: Подготвени сте максимално да се посветите на личност која навистина ви значи.

Здравје: Проблеми со очите и видот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Повторно иста ситуација како вчера. Ќе се посветите на работи кои сте ги почнале во минатото.

Љубов: Со саканата личност сега имате несогласувања кои ви создаваат дополнителен товар.

Здравје: Избегнувајте претеран напор.

ЈАРЕЦ

Работа: Работните случувања не ве оптоваруваат во текот на денешниот ден. Сте вовеле ред и сега имате прилика малку да одморите.

Љубов: Очекувајте враќање на личност од минатото. Тогаш сте немале храброст.

Здравје: Одлично.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска поради нервоза и брзоплетост можеби самите себе си ќе си ја искомплицирате работната ситуација.

Љубов: Проблемот во вашата љубовна врска постои, само нема да го решите ако молчите.

Здравје: Потребен ви е повеќе одмор, повеќе сон.

РИБИ

Работа: Можно е некои работи да не одат онака како што сте планирале, па најдобро е да не ризикувате.

Љубов: Доколку сте слободни, поволен ден за почеток на врска која би можела да биде сериозна.

Здравје: Проблеми со циркулација.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести