Дневен хороскоп за четврток, 30.05.2019

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Овен Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Игнopирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува сpцeтo

Овен Денеска ќе ви се случат некои несогласувања со околината. Не трошете енергија во одбрана на своите намери. Игнорирајте ги...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овните ќе се збогуваат со лoшoтo расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите...

Денес е четврток и денот ќе го карактеризираат дури два аспекти – квадрат на Меркур и Нептун и секстил на Венера и Нептун. Меркур ги активира умот и практичноста, додека Нептун ја поттикнува нашата интуиција. Тие најдобро ќе функционираат и правилно ќе бидат сфатени доколку телото и умот ни се одморни, така што ќе можеме да се фокусираме на она што ни го порачува внатрешниот глас.
Од друга страна секстилот не воведува во полето на чувствата, во светот на убавото. Почестете се себе со некој убав подарок или одење во театар, музеј, на изложба.

Овен

Работа
Имате добар план и строго се придржувате кон воспоставениот деловен договор. Ќе се покаже дека вашата проценка и начинот на делување се од заеднички интерес. Прифатете различни видови на бизнис образование или обука.

Љубов
Емотивната нота што ја чувствувате прави да се чувствувате слободни во изразувањето. Сè станува магично кога имате соодветен партнер до вас.

Здравје
Добро се чувствувате.

Бик

Работа
Многу ситуации на деловната сцена се многу предизвикувачки, но во исто време поучни. Користете ја вашата блиц интелигенција и деловна моќ за да добиете најдобри резултати. Понекогаш е неопходно да се реагира врз основа на првиот импулс.

Љубов
Вие не сакате некој да ве спречи да ги изразите своите чувства, но секој треба да има емотивен компас. Ускладете ги вашите желби и потреби со вашата сакана.

Здравје
Вие сте нервозни.

Близнаци

Работа
Имате позитивен став и оптимистичка визија во справувањето со деловните дилеми. Важно е да останете во позитивна средина, бидејќи секој стимул во вас предизвикува креативна енергија и желба да го докаже тоа.

Љубов
Емоционалните сугестии може да ве доведат до погрешен заклучок. Подобро е да поставувате директни прашања на вашиот партнер отколку да очекувате (не) можни одговори.

Здравје
Проблеми со синусите.

Рак

Работа
Се обидувате да ја прилагодите вашата околина и нивните барања во насока која најдобро ќе ви одговори. Сè е можно, под услов да се најдете на вистинскиот момент на добро место. Важна е тактиката што ја користите во средбата со соработниците.

Љубов
Новите емотивни предизвици може лесно да ве пореметат. Премногу ентузијазам и недостаток на разум понекогаш донесуваат нов проблем.

Здравје
Лоша циркулација.

Лав

Работа
Не ви се допаѓа некој да ви поставува различни услови и да влијае на вашиот бизнис ритам. Размислете, понекогаш отстапката носи повеќе бенефиции отколку што би можело да се претпостави. Нема причина да се влезе во нови конфликтни ситуации.

Љубов
Чувствувате нов емоционален немир, но не сакате да се доверувате пред лицето кое ве анализира. Вие сте доволно храбри да го прифатите новиот предизвик.

Здравје
Добро.

Девица

Работа
Постојат различни приговори кон вашата околина, но критиките не носат позитивен одек. Подобро е да се премине од зборови на дела и да дадете личен пример за она што го очекувате од вашите соработници.

Љубов
Некој ве доведува во непријатна ситуација и чувствувате емоционална дилема и обидете се да го видите најдоброто решение. Сакате да му угодите на лицето за кое се грижите.
Здравје
Повеќе одмор.

Терезија

Работа
Забележувате дека настаните на деловната сцена се одвиваат во невообичаени околности. Чувајте ја присебноста на духот и обидете се да се вклопите во новите бизнис услови. Нема причина да се дистанцирате од вашите соработници.

Љубов
Го добивате изворот на позитивна енергија и добро расположение во вашето семејство и во односот со саканата личност. Уживајте во друштво на своите блиски.

Здравје
Проверете ја крвната.

Скорпија

Работа
Понекогаш е тешко да се проценат различните аспекти кои влијаат на деловната клима. Ако сакате да ги заштитите вашите бизнис интереси, прифатете нечија помош. Постојат настани кои бараат здружување или тимска работа.

Љубов
Полесно е одредена одлука или одговорност да препуштите на вашиот партнер, но честопати сте во ситуација кога немате многу избор.

Здравје
Можни настинки.

Стрелец

Работа
Вие сте принудени да се помирите со одредени услови или настани кои не ви се допаѓаат. Но, мудроста е да се препознае поволен момент за успешна акција и да се прилагодите на различните аспекти на деловната соработка.

Љубов
Ако ги игнорирате потребите, ќе почувствувате контра ефект. Сè што се случува има своја причинско-последична врска. Размислете внимателно.

Здравје
Вие не сте во кондиција.

Јарец

Работа
Високиот отпор комбиниран со позитивна енергија делува како успешна формула во однос на соработниците. Имате јасни ставови и нетрпеливо постапувате кога разговарате за деловните интереси.

Љубов
Одредени околности ќе ве натераат да го промените мислењето, но не мора да брзате со избрзани одлуки. Анализирајте го вашиот партнер по внимателно.

Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија

Работа
Одлично се снаоѓате во новате улога и сте импресионирани од поддршката што ја добивате. Сторете сé што е потребно за да ги комбинирате различните цели и личното задоволство. Вистинската мерка на вредност и успешна формула носи нов успех.

Љубов
Партнерот очекува вашата емоционална приврзаност. Понекогаш е доволно да комуницирате со очи и пријатна насмевка. Нема причина да се поставуваат излишни прашања.

Здравје
Корегирајте ја исхраната.

Риби

Работа
Вие самоуверено работите и донесувата брза проценка. За среќа, многу околности се на ваша страна и влијаат на позитивниот исход на деловните настани. Консултирајте се со друго мислење пред да се одлучите за ново решение.

Љубов
Имате впечаток дека вашиот партнер е преокупиран со некои настани за кои не сте биле доволно информирани, а тоа дополнително влијае на вашата емоционална вознемиреност.

Здравје
Проблеми со грлото.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести