September 22, 2020, 2:57 pm

Дневен хороскоп за четврток

Поврзано

Aмбасадите во паниka по апceњето на припадници на ИCИC во Македонија

Нема информација кои витални објекти биле потенцијална мета за напад. Она што го потврдуваат од МВР за „360 степени“...

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

ОВЕН Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. Љубов: За емотивна...

Цеца: „Не ми е должност да го воспитувам внукот“

Цеца Ражнатовиќ ужива во новата улога на баба, а откако го доби внукот Жељко на нејзината среќа и нема...
- Advertisement -

Овен

Љубов:
Во врската со саканата личност, не можете да држите сè под строга контрола. Нека партнерот го направи изборот во заедничко име.

Работа:
Бидете претпазливи во врска со личност која има двојни стандарди и се обидува да ги ограничи вашите деловни можности. Ви пречат дополнителните објаснувања.

Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана,ќе ви годи и повеќе течност.

Бик

Љубов:
Мимо вашата волја, вие се согласувате на компромисно решение пред некој близок. Вашиот партнер има одлучувачка улога и краен збор.

Работа:
Имате впечаток дека некој наметнува построги критериуми кон вас отколку кај вашите соработници. Вие сте иритирани од негативната селекција.

Здравје:
Треба да се ослободите од непотребни грижи.

Близнаци

Љубов:
Анализирајте го однесувањето на партнерот повнимателно, важно е да слушате нечии желби или емотивни пораки.

Работа:
Големите амбиции или потребата да се соберат материјални резултати не треба да ве доведат до недолично однесување.

Здравје:
Избегнувајте избрзани одлуки, бидете умерени.

Рак

Љубов:
Ако ве нервира нечие присуство или однесување, останете присебни. Не можете да кажете сè што мислите, без да предизвикате лоши последици.

Работа:
Нема причина да се остави погрешен впечаток. Проверувајте ги новите информации за деловни можности и заштитете ги вашите интереси.

Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.

Лав

Љубов:
Склони сте на чести промени во расположението, затоа дозволете му на вашиот партнер да создаде заеднички планови. Уживајте во привилегиите што ги добивате.

Работа:
Вашите соработници имаат различни погледи и секој ги брани своите деловни интереси. Понекогаш е тешко да се докажат вистинските вредности.

Здравје:
Ќе уживате во креативен одмор и релаксација.

Девица

Љубов:
Некој одеднаш ве доведува на ново тешко искушение. Препуштете се на вашите чувства, следете го внатрешниот ритам.

Работа:
Се се сведува на принципот на земање и давање, и она што го добивате има голема цена и бара одредено одрекување.

Здравје:
Релаксацијата има позитивен ефект врз вашата психичка рамнотежа.

Терезија

Љубов:
Побарајте нечие разбирање и емоционална поддршка. Нема причина да фантазирате за работи што се далеку.

Работа:
Не дозволувајте лошиот дијалог негативно да влијае на нивото на деловна соработка или резултатите што ги очекувате.

Здравје:
Ќе уживате во дополнителна активност, ќе ја намалите тензијата.

Скорпија

Љубов:
Во средбата со некој близок, делувате вознемирено, се обидувате да ги одложите настаните што не ви се допаѓаат или по ваш кус.

Работа:
Важно е да одржувате добар деловен ритам, да не си дозволувајте да трошите вредна енергија или време во случајни ситуации.

Здравје:
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

Стрелец

Љубов:
Преосетливо реагирате на разни мали нешта, постојат ситуации кои партнерот ги доживува на различен начин. Светот околу вас го гледате поинаку.

Работа:
Ако некој ве предупредува да го промените вашето однесување или деловните барања, прифатете некаков компромис.

Здравје:
Важно е правилно да ја канализирате вашата креативна енергија.

Јарец

Љубов:
Вие се однесувате љубезно или со многу барања кон блиска личност и на крајот не добивате колку заслужувате.

Работа:
Недоразбирањата што ве придружуваат во друштво на соработниците генерално се сведуваат на проценка на деловните приоритети.

Здравје:
Избегнувајте претерување, забавете го забрзаното темпо.

Водолија

Љубов:
Посакувате емоционално разбирање. Планирајте да се сретнете со блиска личност која ве поттикнува да размислувате позитивно.

Работа:
Оптоварени сте со различни обврски, така што немате доволно трпеливост да чекате нечија услуга или одговор.

Здравје:
Во вечерните часови, ќе уживате во некои од вашите омилени забави, како рецепт за добро расположение.

Риби

Љубов:
Нема потреба да ја оптоварувате вашата сакана личност со нови планови и идеи кои можат да чекаат за подобро време.

Работа:
Некаде мора да подвлечете линија и да бидете задоволни со просечните резултати. Дајте се од себе за да ги балансирате желбите и можностите.

Здравје:
Применете некоја од техниките за психолошка релаксација.

Latest News

(Фото) Иако ceга го негиpaaт: Учениците во Бугариja во 1948 година yчеле пpeдмет „македонcки jaзик“

Негирањето на македонската нација, историја и јазик од страна на Бугарија нема никаква основа во реалноста, со оглед на...

МВР: Досега 16 лица се повикани во станица поради навивачките инцидeнти

Скопската плиција во изминатите денови интензивно работела на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и граѓани во Скопје, на подрачјето...

Мизрахи: Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот Христијан Мицкоски и партијата за довербата. Ние секогаш сме заедно...

Мисајловски: Во дpжaвaтa никoj нe знae нa кoj нaчин yчeницитe ќe cлeдaт нacтaвa

Владо Мисајловски, пратеник во Собранието на денешната собраниска седница рече дека сакал да се обрати на замениците министри, но тие не биле присутни и...

Бектеши им порача на новинарите да научат албански

Министерот за економија Крешник Бектеши денешната прес-конференција ја започна на албански јазик, а потоа на македонски, како што рече „од почит кон најголемиот етникум“....

More Articles Like This