Дневен хороскоп за 02 јануари

  • January 1, 2019

Близнаците се под притисок, Водолиите се подгтотвени за нова врска.

Прочитајте го хороскопот за вториот ден од новата година.

Овен

Генерално, денешниот ден не ви е поволен. Избегнувајте тешка и комплицирана работа.

Ако сте во врска или брак, ве очекува кавга со саканата личност. Поволен ден за слободните претставници на овој знак.

Проблеми со бешиката.

Бик

Некои работи нагло се одвиваат и тоа не го очекувавте, па се трудите да се прилагодите.

Пред вас е период кој носи предизвик на полето на љубовта.

Чувајте го уринарниот тракт, можни се проблеми.

Близнаци

Функционирате под голем притисок, имате многу обврски.

Имате несогласувања со партнерот. Би можеле да ги решите ако покажете трпение.

Чувствителни сте.

Рак

Можни се мали конфликти со соработниците кои можат да доведат до помали компликации.

Ве очекува неконвенционално познанство.

Проблеми со аритмија.

Лав

Ако размислувате за прекин на работниот однос или планирате промена на работното место, денес е совршен ден за тоа.

Ве очекува важна промена на полето на љубовта. Можни се скандали ако сте во паралелна врска.

Внимавајте на стомачниот вирус.

Девица

Можно е да имате некои непредвидени ситуации, меѓутоа доволно сте снаодливи за да се адаптирате на тоа.

Комуникацијата со личноста која ви се допаѓа е добра и само го чекате првиот чекор.

Внимавајте на синусите.

Вага

Можни се одлуки кои ќе ја одбележат вашата кариера. Пред вас е поволен период за важни одлуки.

Размислувате за прекин на врската или бракот.

Внимавајте на исхраната.

Шкорпија

Можно е да ги решите дилемите кои сте ги имале и да донесете нова одлука, која ќе ги изненади сите.

Личноста која ви се допаѓа размислува за вас, но тоа се уште не го покажала.

Потребен ви е одмор.

Стрелец

Не е поволен ден за нови одлуки, ниту за било какви промени на ова поле.

Постои личност со која се гледате и не сте подготвени да и дадете нешто повеќе.

Уморни сте.

Јарец

Во работата, се потпирате на соработниците со кои во минатото сте имале добра соработка.

Пробувате да бидете поактивни во комуникацијата со спротивниот пол, но самодовербата ви е на ниско ниво.

Зголемете го внесот на витамини.

Водолија

Ве очекуваат многу промени. Ќе ви биде потребно време да одлучите што точно сакате.

Подготвени сте за ново познанство и нова врска.

Кожата ви е чувствителна.

Риби

Можете да очекувате прилично добар ден. Нема да бидете преоптоварени со работни обврски.

Ви се допаѓа личност која се однесува како да се двоуми. Можно е да не сакате сериозна врска.

Проблеми со циркулацијата.

Претходно «
Следно »