December 4, 2020, 2:41 am

Дневен хороскоп за 04 декември

Поврзано

Близнаците ги зaгpижyвa лoшaтa финaнcиcкa cитyaциja, Paкoвитe ги oчeкyвa гoлeм paбoтeн ycпeх

ОВЕН Работа: Надредената личност е задоволна од вашето залагање. Ви доделува важна улога во новиот работен проект врзан за странци. Љубов:...

Финансиски пpилив за Овните, Paкoвитe зaдoвoлни oд paзвoјoт нa paбoтнaтa cитyaциja

ОВЕН Работа: Парите кои сте ги барале од банка, конечно, легнуваат на сметка. Прецизно планирате како да ги потрошите. Љубов: Уживате...

Биковите нepвoзни нa paбoтa, нa Раковите paбoтaтa им ce paзвивa oнaкa кaкo штo caкaaт

ОВЕН Работа: Се потпирате на интуицијата во текот на носењето на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука. Љубов:...
- Advertisement -

Овен

Вашата упорност на крајот ќе се покаже како особина која се исплати и поради која ќе постигнете одлични резултати.

Имате огромна желба да бидете со личноста која ви се допаѓа, но ви се чини дека тоа е невозможно.

Потребен ви е одмор.

Бик

Можно е да имате помали проблеми во комуникацијата со окружувањето на работа. Постои некое недоразбирање.

Постои постојана напнатост меѓу вас и саканата личност. И двајцата размислувате за прекин на врската.

Нервниот систем ви е чувствителен.

Близнаци

Можете да очекувате да ги решите сите проблеми кои ве мачеа во изминатиот период.

Сакате промени, но никако не се активирате околу нови познанства.

Болки во грбот.

Рак

Можете да очекувате солидна атмосфера на работа. Ќе бидете корисни и генерално задоволни со својот учинок.

Ве очекува убава атмосфера со личноста која ви значи.

Треба да сте физички поактивни.

Лав

Не очекувајте премногу кога станува збор за денешниот ден. Полето на работата не е многу добро поставено.

Важно е да бидете отворени кон личноста која ви значи за да изградите добар однос.

Избегнувајте алкохол.

Девица

Не е поволен ден за склопување нови договори. Време е да се занимавате со некои нерешени работи од минатото.

Имате големи проблеми со партнерот и не сте сигурни како да се однесувате.

Чувајте ги бубрезите.

Вага

Имате многу обврски и тоа тешко ви паѓа. Потребно ви е малку време за да се дистанцирате од работата.

Можна е врска со личност која е поврзана со вашето работно место.

Имунитетот ви е ослабен.

Шкорпија

Важно е да останете фокусирани на работните цели кои ги имате зацртано.

Неочекувано ви доаѓа познанство со личност која веднаш ќе ве освои.

Проблеми со дишењето.

Стрелец

Склони сте кон донесување непромислени одлуки. Потрудете се денеска да не направите проблем со тоа.

Не сте задоволни со љубовната ситуација. Чувствувате голем притисок.

Можни се проблеми со мигрена.

Јарец

Ве очекуваат промени на работа. Можно е и самите да не сте сигурни како да се снајдете во сето тоа.

Ќе дознаете некои нови информации и ќе успеете да дознаете нови работи за својот партнер.

Ве мачи нервоза и стрес.

Водолија

Поволен ден за соработка со личност родена во знакот Риби. Пред вас се нови случувања на полето на работата.

Чувствувате фатална привлечност кон личност која често ја среќавате и подготвени сте да го направите првиот чекор.

Проблеми со уринарниот тракт.

Риби

Можете да очекувате дека денешниот ден на некој начин ќе ви биде среќен во однос на работата. Ве очекуваат добри околности.

Поволен ден за љубов.

Одлично се чувствувате.
Извор:skopjeinfo.mk

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This