Дневен хороскоп за 06 декември

Поврзано

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Постепено се ослободувате од стресот и напнатоста што ги имавте во минатото. Вашиот бизнис сега се подобрува. Ја сакате...

Пред вас е убав период за љубов

Овен Освен сензацијата на којашто работите, денес ќе се занимавате со интуитивни содржини, што ќе ги внесувате во љубовниот живот....

Овен

Можни се недоразбирања во работното окружување, особено со вашите надредени.

Саканата личност се труди околу вас, но вие не сакате да и дадете доволно внимание.

Внимавајте на бубрезите.

Бик

Работите прекувремено. Имате многу обврски.

Запаѓате во монотонија во љубовта и сите работи ви стануваат досадни. Сакате промени.

Проверете ја крвната слика.

Близнаци

Иако ви изгледа дека работите одат добро, ќе се покаете кога ќе сфатите дека погрешно сте процениле.

Пред вас се нови, возбудливи авантури во кои ќе уживате. Не сте за сериозна врска во овој период.

Внимавајте на крвниот притисок.

Рак

Ако се занимавате со приватен бизнис, можно е работите да не одат според очекуваното.

Се сомневате во своите емоции и често се преиспитувате дали сте донеле погрешна одлука.

Можни се проблеми со стомакот.

Лав

Ве очекува професионално патување, каде ќе постигнете голем успех.

Ново познанство во вас буди желба за љубовни промени.

Внимавајте на синусите.

Девица

Доаѓате до помала заработувачка и не сте задоволни бидејќи очекувате повеќе пари.

Имате впечаток дека врската не ви е стабилна и лесно може да дојде до прекин.

Можни се проблеми со штитната жлезда.

Вага

Можен е пад на концентрацијата денес. Лесно ќе правите грешки кои подоцна не можат да се исправат.

Склони сте кон кавги со саканата личност и денешниот ден едноставно не е поволен за љубов.

Ве мачи вртоглавица.

Шкорпија

Имате идеи, но немате голема можност да ги реализирате.

Ви се допаѓа една страствена личност и наскоро ќе имате шанса да се зближите со неа.

Внимавајте на циркулацијата.

Стрелец

Не сте сигурни во своите одлуки и сега се предомислувате. Склони сте кон грешки.

Ве очекува опуштена комуникација со личноста која ви се допаѓа. Ако направите прв чекор, ќе дојде до врска.

Добро се чувствувате.

Јарец

Ве очекува напредок. Ќе бидете задоволни со новите околности и промени на полето на работата.

Иако ви делува дека партнерот се одалечува од вас, денеска ќе ви покаже дека сте му важни.

Забите се чувствителни.

Водолија

Се менуваат околностите во вашето окружување и сега се чувствувате несигурно. Можно е да ве очекуваат нови изненадувања.

Ви годи слободата која ја имате и не сте подготвени за сериозна врска.

Добро се чувствувате.

Риби

Можни се помали проблеми во комуникацијата со соработниите кои имаат нешто против вас. Окружувањето не ви е наклонето.

Имате конфликти со саканата личност и нема да ви биде лесно да се смирите.

Коските ви се чувствителни.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести