October 23, 2021, 7:58 am

Дневен хороскоп за 10 декември

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Овен

Можни се недоразбирања денес па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови.

Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе.

Посетете стоматолог.

Бик

Можно е одложување на одредено патување кое сте го планирале. Состојбата на полето на работата не е идеална.

Не сте задоволни со околностите во кои се наоѓате. Саканата личност не ви е доволно посветена.

Намалете го внесот на мрсна храна.

Близнаци

Пред вас е поволен период за нови вложувања или почнување нов бизнис.

Немате доверба во партнерот и размислувате многу за врската. Нешто не ви се допаѓа во вашиот однос.

Подложни сте на здравствени проблеми.

Рак

Време е да поработите на тоа да постигнете успех со тоа што го правите. Ако не верувате сами во себе, никој нема да верува во вас.

Имате чести кавги со саканата личност. Пред вас е фаза на поголеми конфликти.

Можни се проблеми со бубрезите.

Лав

Преоптеретени сте со работата и некогаш чувствувате дека притисокот е поголем од тоа што можете да го поднесете.

Партнерот прави да се сомневате во себе. Се прашувате дали навистина сте сакани.

Проверете ја крвната слика.

Девица

Можете да се надевате на позитивни околности во однос на работата. Ќе ви се укаже можност за напредок.

Ја прекинувате врската која толку многу ја градевте.

Внимавајте на кардиоваскуларниот систем.

Вага

Ако се занимавате со приватен бизнис, пред вас е фаза на преиспитување. Можно е да треба да воведете некои промени.

Ако сте во брак, ве очекува напнат однос во однос со саканата личност. Не се сложувате најдобро.

Проблеми со варењето.

Шкорпија

Ве очекува кратко патување кое може да ви покаже дека е многу корисно за вас.

Комуникацијата со саканата личност станува подобра. Во вас се враќа надежта во тоа дека вашата врска ќе стане успешна.

Можни се проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Во некои ситуации немате доволно трпение па склони сте кон грешки и брзоплето однесување.

Постои дистанца меѓу вас и партнерот, па ни самите не сте сигурни како да го донесете односот на вистинскиот пат.

Искористете го за одмор денешниот ден.

Јарец

Можни се некои промени кои се врзани за вашето окружување. Пред вас е фаза во која состојбата на работа ќе биде мошне нестабилна.

Враќање на личност од минатото би можело да ве погоди повеќе одошто очекувате.

Би ви годела физичка активност.

Водолија

Важно е да бидете подготвени максимално да се потрудите да ги остварите своите цели, бидејќи никој нема да го направи тоа за вас.

Потрудете се околу саканата личност. Пред вас е фаза во која врската би можела да дојде до криза.

Здравјето е одлично.

Риби

Не реагирате добро на работното окружување и денес сте склони кон конфликти. Ве очекува потежок ден на работа.

Покажете ги своите искрени чувства кон саканата личност.Имате шанса да го подобрите односот.

Подобрете го имунитетот.

Latest News

Нoв ckaндaл ja тpece Македонија: Камион штo нoceл диплoмaтcкa пpaткa зa МНР фaтeн co цигapи и aлкoхoл

Камион управуван од возач со македонски пасош бил запрен на влез во Италија од Словенија и при проверката било...

More Articles Like This