August 14, 2020, 2:29 am

Дневен хороскоп за 11.5.2019 година

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Ве очекува поволен ден на ова поле, некои важни промени би можеле да ги почнете денеска.

Љубов: Доколку вашата врска била во криза, сега ќе одлучите дали останувате заедно, или ќе дојде до прекин.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

БИК

Работа: Не сте подготвени за промени иако многу ги најавуваат. Време е да поработите на својата способност да се адаптирате.

Љубов: Не сте ги исполниле сите ветувања кои сте ги дале на партнерто, и ја губите довербата.

Здравје: Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да не сте сосема објективни и тоа ви е минус на работното поле.

Љубов: Потребно е малку ладно размислување. Саканата личност ќе ви покаже дека некои работи не и одговораат.

Здравје: Главоболка.

РАК

Работа: Делувате како да ви е тешко да прифатите одговорност.

Љубов: Партнерот е подготвен да се потруди за вас и да ви покаже дека вашата врска му значи.

Здравје: Грчеви во мускулите.

ЛАВ

Работа: Доколку се занимавате со работа која е поврзана со странство или некое патување, очекувајте поволен период.

Љубов: Сметајте дека односот со вашиот партнер е добар. Ако сте слободни, можно е познанство.

Здравје: Пад на енергијата.

ДЕВИЦА

Работа: Не ве очекува премногу работа денеска, ќе имате многу слободно време и прилика малку да одморите.

Љубов: Ќе имате можност да се зближите со симпатијата. Надевајте се на позитивен ден за љубов.

Здравје: Замор.

ВАГА

Работа: Очекувајте нова работна шанса и нова можност да остварите заработка. Покажете подгответност да се посветите околу тоа.

Љубов: Можна е караница меѓу вас и саканата особа, и тоа да се претвори во нешто посериозно.

Здравје: Посетете стоматолог.

ШКОРПИЈА

Работа: Верувате дека можете да ги остварите целите кои сте си ги поставиле себе си, но некогаш е тешко со сите тешкотии да се борите сами.

Љубов: Поволен ден за комуникација со саканата личност, време е да решите некои проблеми.

Здравје: Повеќе вежбајте.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска сте наклонети да правите некои грешки кои би можеле многу негативно да се одразат на општата работна ситуација.

Љубов: Не ви годи самотијата и сакате да влезете во нова љубовна врска за да се чувствувате добро.

Здравје: Проблеми со главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако сакате да напредувате пред вас е период полн со предизвици. Важно е да покажете подготвеност да се посветите на работата.

Љубов: Направете прв чекор кон тоа да се поправи односот со саканата личност.

Здравје: Проблем со белите дробови.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате некое чувство на несигурност на работното поле и одредени грижи ве следат.

Љубов: Емотивно се чувствувате дистанцирано од оние кои ги сакате и не ви е лесно да донесете вистинска одлука.

Здравје: Проблеми со очите.

РИБИ

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон работните проблеми.

Љубов: Емотивно ситуацијата исто така се комплицира и со саканата личност може да дојдете до големи караници, замерки и оддалечувања.

Здравје: Несоница.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This