Дневен хороскоп за 16 февруари

Поврзано

Близнаците денес добро ќе заработат, овните ќе уживаат со саканата личност

ОВЕН Имате налет на инспирации кои може да ви донесат нови идеи и креации кои подоцна добро ќе ги наплатите....

Денот носи многу радосни вести

Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени,...

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Вагите се позитивно расположени, Водолиите имаат наплив на енергија.

Прочитајте го хороскопот за 16 февруари.

Овен

Довербата на своите шефови ќе ја добиете ако покажете одговорност.

Во дилема сте меѓу двајца потенцијални партнери. Најверојатно ќе завршите со онаа личност која е повозрасна и поискусна.

Внимавајте на кардиоваскуларниот систем.

Бик

Ако се занимавате со приватен бизнис, моѓно е со помошта на некоја личност да дојдете до подобра заработувачка.

Врската ви е недефинирана и ве загрижува. Ни самите не сте сигурни во каков однос сте.

Внимавајте на исхраната.

Близнаци

Деловното патување кое го планиравте нема да се одвива како што очекувавте. Подгответе се за мали компликации.

Вашиот однос со саканата личност е прилично нестабилен. Можно е да криете нешто еден од друг.

Избегнувајте ги цигарите.

Рак

Ако претерате со трошоците, последиците ќе бидат потешки од очекуваното. Внимавајте на финансиите.

Размислувате кој е најдобар начин да му соопштите на партнерот дека сакате да ја прекинете врската.

Променете го начинот на исхрана.

Лав

Наградата која ја очекувате за големиот труд кој го вложивте ќе дојде со задоцнување. Не се разочарувајте.

Чувствувате голема разлика меѓу вас и партнерот. Се прашувате каде води тоа.

Можна е покачена температура.

Девица

Работата ви е напорна и ве исцрпува. Се чувствувате дека ви е потребен одмор, но ова не е вистински момент за тоа.

Личноста со која сте во врска има големи очекувања од вас. Не сакате да одговорите на нивните барања.

Здравјето е добро.

Вага

Пред вас е добар ден во кој ве очекува силна позитивна енергија која ќе ја искористите конструктивно.

Ако сте заинтересирани за личност родена во некој воздушен знак, можете да очекувате почеток на врска.

Одлично се чувствувате.

Шкорпија

Можете да очекувате дека условите на работа неочекувано ќе се поправат. Таквото олеснување ви е неопходно.

Имате шанса да започнете тајна врска со привлечна личност родена во воден знак.

Потрудете се да создадете здрави навики.


Стрелец

Вашата работа со соработниците се поправа по подолг период на стагнација.

Сакате искрено да се заљубите повторно. Така склопувате и нови познанства.

Здравјето е без проблеми.

Јарец

Атмосферата на работа е стабилна и тоа прави да се чувствувате одлично.

Чувствувате дека љубовта е вистинска и сакате на саканата личност да и дадете максимум.

Желудникот ви е чувствителен.

Водолија

Ако почнувате нова работа, ве очекува успех. Можно е да добиете поддршка од еден од машките колеги.

Вашите емоции се далеку од тоа какви што беа порано. Можете да се надевате на ново познанство.

Имате многу енергија во себе.

Риби

Цврсто верувате дека застапувате исправен став и подготвени сте да го наметнете на своите соработници.

Ве очекува исполнет ден со љубов.

Време е за редовна лекарска контрола.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести